20+ vzrušujících receptů na tofu a tempeh, které byste měli vyzkoušet

Těchto 20+ receptů na tofu a tempeh vás naučí, jak znovu objevit dvě základní veganské ingredience! Tato kolekce zahrnuje sladká i slaná jídla – od tofu čokoládové pěny po teriyaki tempeh – připravená k snídani, obědu, večeři nebo dezertu. Existuje také mnoho možností bez nadbytku a bez lepku.

Tofu je pro vegany základem už desítky let, ale tempeh je v mé lednici spíše čerstvým přírůstkem. Oba jsou sójové výrobky – tofu se vyrábí ze sójového mléka a tempeh ze sójových bobů – ale pokrmu dodávají trochu jiné rozměry. Tofu se prodává s různou úrovní tvrdosti a je skvělé pro absorbování marinád a zahušťování omáček, zatímco tempeh je více žvýkací a často se používá jako náhrada masa.

Jsou to dvě nejuniverzálnější ingredience, které by měl mít každý vegan nebo vegetarián na svém týdenním nákupním seznamu. Lze je přimíchat do omáček, aby byly krémové, zapéct, aby byly křupavé, a dokonce je míchat na snídani – možností je nepřeberné množství. Proč tedy tofu a tempeh získávají pověst nudných?

Často, když lidé začnou používat tofu a tempeh, prostě nevědí, co s nimi, a tak nakonec chutnají jemně a neinspirativně. Ale po mnoha experimentech jsem našel způsoby, jak je udělat neuvěřitelně voňavé a vzrušující. Pokud chcete vědět, jak udělat tofu chutné samotné, můžete si přečíst moje tipy zde.

Ať už jste tofu profesionál nebo jste o něm nikdy ani neslyšeli, doufejme, že vás tato kolekce inspiruje k experimentování s tofu a tempem. Existují recepty pro každou úroveň úsilí, pro každé jídlo dne, takže si tento příspěvek uložte, abyste se k němu mohli vrátit.

20+ tofu a tempeh recepty, které budete milovat

Doufám, že se vám tato recenze líbila! Napište mi do komentářů: jaký je váš oblíbený recept na tofu nebo tempeh? Nezapomeňte mě označit na Instagramu (@ohmyveggies), pokud uděláte některý z mých návrhů.