5 këshilla për pjekje të shëndetshme në skarë ushqime të shëndetshme etj.

Zgjidhni proteinën tuaj

Besoni apo jo, yndyra në fakt mund të jetë një gjë e mirë! Proteina që është shumë e dobët thjesht do të thahet. Zgjidhni një proteinë që është plot me yndyrna të shëndetshme si peshku dhe pula. Mbështilleni pak salmon të egër në letër ose bëni qebap pule. Nëse zgjidhni mish viçi ose derri, zgjidhni fileto ose prerje të rrumbullakëta të ushqyera me bar.

Zgjidhni drithërat

Nëse po piqni hamburgera, zgjidhni role integrale që do t’i japin ushqimit tuaj fibra shtesë. Nëse dëshironi të anashkaloni plotësisht bukën, mund të përdorni edhe një gjethe të madhe marule për një burger.

Jepini pak shije

Ushqimi i shëndetshëm i pjekur në skarë nuk duhet të jetë i butë ose i mërzitshëm. Përveç kësaj aromë të këndshme tymi që merrni nga një skarë me qymyr, ju gjithashtu mund të marinoni mishin dhe perimet tuaja ose t’i fërkoni me barishte dhe erëza për shije dhe ushqim shtesë.

Marinojini gjatë natës në uthull të thjeshtë të bardhë ose molle, salcë soje me përmbajtje të ulët natriumi, hudhër, xhenxhefil dhe një përzierje vaji ulliri ekstra të virgjër. Ose fërkoni pluhur djegës, kanellë, qimnon, paprika, rozmarinë ose majdanoz. Dëshironi t’i bëni gjërat edhe më të lehta? Provoni një salcë sallate italiane të përgatitur paraprakisht dhe marinojini në frigorifer gjatë natës.

Shikoni porcionet tuaja

Stili i Barbecue shpesh inkurajon një meze të lehtë kur mishi ndahet nga skara. Kjo e bën të vështirë të mbani shënime se sa hani para se të jetë tepër vonë! Një sasi e mirë e porcionit mund të ndryshojë nga personi në person, por rekomandimi tipik është 3-6 ons mish. Mbushni pjesën tjetër të pjatës tuaj me perime të pjekura në skarë si kungull i njomë veror, kunguj, speca – lista vazhdon dhe vazhdon!

Mos harroni perimet dhe pjatat anësore

Misri në kalli, avokado, domatet, shpargu dhe patatet janë perime të shkëlqyera verore që mund t’i përfshini me proteina. Grijini ato pranë mishit tuaj ose nëse kopshti juaj është plot me domate, këtu është një listë e gjërave që mund të bëni me të gjitha këto domate verore. Këshillë: E preferuara jonë personale është e para në listë – një sallatë domate freskuese, e ftohtë.

Ju gjithashtu mund të bëni një sallatë me patate – një klasike, e preferuara e verës! Zëvendësoni majonezën tradicionale me këtë ose përdorni kos të thjeshtë grek (ju dhe të ftuarit tuaj nuk do ta dini as ndryshimin). Ja një recetë për sallatën me patate me kopër, e cila me siguri do të jetë një sukses i madh.

Dëshironi më shumë receta dhe këshilla të shëndetshme? Mos harroni të abonoheni në buletinin tonë për të gjitha blogjet dhe ofertat më të fundit të dërguara direkt në kutinë tuaj hyrëse!

← Postimi i mëparshëm

Postimi tjetër →