7 recetat më të mira nga libri i gatimit të Rick Martinez “Mi Cocina”

Sot shënon një datë shumë të rëndësishme në kalendarin tonë – publikimi i librit të parë të gatimit nga banori i Food52, Rick Martinez, Cochine im.

“Më 12 shtator 2019, fluturova për në Puebla për të nisur një udhëtim që do të ndryshojë jetën time përgjithmonë”, shkroi Rick në një postim në Instagram sot, duke festuar nisjen e Cochine im. Libri i çon kuzhinierët në shtëpi në një udhëtim nëpër Meksikë, me receta të frymëzuara nga 20,000 miljet që ka udhëtuar Rick, duke përfshirë pjata të tilla si Tlayuda con Tasajo, Sopa de Lima, Puchero Tabasqueño, Torta de Lechón dhe Tacos Gobernador.

Jemi shumë të emocionuar për publikimin e Cochine im që ne ju japim një përmbledhje të vogël ndërsa prisni që kopja juaj të bjerë në kutinë tuaj postare: Këtu janë shtatë receta të mahnitshme nga Rick që mezi presim t’i përgatisim. (Dhe kur të keni mbaruar së lexuari – dhe, le të jemi të sinqertë, po jargaviteni – shikoni serinë e fundit të videove të Rick, e cila ndan të gjitha këto receta dhe më shumë.)

Nga dyqani ynë

1. Koçinita Pibil

Kjo recetë e mishit të derrit të pjekur ngadalë riprodhon një version të tymosur të një pjate që Rick shijoi gjatë udhëtimeve të tij në Jukatan. Ndërsa receta origjinale ishte gatuar në zjarr, ai gjeti një mënyrë për ta bërë atë në furrë duke maksimizuar shijen. Megjithatë, nëse keni skarë ose duhanpirës, ​​Rick ju inkurajon ta përdorni.

2. Tamales Oaxaqueños

Çelësi për tamalet vërtet të mira është shumë (vërtetë mirë) salsa e bërë vetë dhe tavolina e bërë vetë. Zgjidhni midis domates salsa të Rick ose salsa guailo, që të dyja përdoren tradicionalisht në këtë recetë.

3. Enchiladas Mineras

Këto nuk janë enchiladat tuaja tipike meksikane – Rick vëren se enchiladat meksikane janë në fakt shumë më të lehta dhe më të lehta për t’u bërë (fitimprurëse!). Mbushja bëhet me këmbët e pulës, patate, karota, qepë dhe pure djegës.

4. Mole Blanco

Ky nishan ka shije të shkëlqyeshme – nga koriandër e freskët tek kokrrat e specit, hudhra dhe specat shumë djegës – por transmeton fuqinë e zakonshme të kakaos në vend të salcës së bardhë.

5. Torta de Leschon

Frymëzuar nga një sanduiç që Rick provoi në Aguascalientes, kjo recetë për sanduiçe derri të pjekur ngadalë me hudhër dhe gëlqere kërkon pak kohë. Por ia vlen përpjekja – dhe përveç kësaj, në shumicën e rasteve nuk është e nevojshme.

6. Tacos Gobernador

Tacos me gjalpë karkalecash me tortilla të thekura të bëra me miell dhe djathë të shkrirë me siguri do të bëhen receta ime e re për këtë javë. Kjo recetë kërkon më pak se 30 minuta për t’u mbledhur dhe ju mund t’i gjeni lehtësisht të gjithë përbërësit në dollapin ose frigoriferin tuaj.

7. Oriz i bardhë me Mantequilla

Rick pranon se kjo recetë në veçanti është ajo që sillet shpesh rreth tij. “Ky oriz – pak i ëmbël nga karotat dhe qepët dhe pothuajse kremoz falë niseshtesë së orizit, i kombinuar me pasurinë dhe shijen e jashtëzakonshme të gjalpit – më goditi fort dhe mbeti me mua”, tha ai pasi provoi një version në Durango.


E ke porositur kopjen tënde nga Rick Martinez? Cochine im më shumë? Na tregoni se cilën recetë planifikoni të përgatisni së pari!