8 produktet më të njohura Food52 Readers të blera në prill 2022

Kam mësuar shumë kohë më parë se blerja është një nga gëzimet e mia më të mëdha. Nr vetëm sepse më pëlqen shumë të zbuloj produkte dhe marka të reja, por sepse më pëlqen t’i tregoj ato kujtdo që dëshiron t’i dëgjojë. Pra, a është çudi që unë jam redaktor tregu? Nuk ka asgjë.

Ndoshta edhe më shumë gëzim? Shihni se çfarë blejnë lexuesit tanë çdo muaj. Në prill, shumë prej jush morën furnizime pastrimi pranveror, si furça pastrues për fino dhe tharëse, si dhe gjëra të rëndësishme argëtuese si fenerë të frymëzuar nga vintage dhe mobilje për ambiente të jashtme me shitje të mëdha në Wayfair.

Më pas, tetë blerjet më të njohura nga komuniteti ynë në prill. Dhe nëse jeni kurioz se çfarë kanë blerë njerëzit gjatë vitit 2021, ne i kemi të gjitha.

Foto nga Rocky Luten

1. Pesë dhe dy shtupa pambuku të buta ditore, 30-45 dollarë

Për këdo që dëshiron të reduktojë sasinë e artikujve të disponueshëm në shtëpi, pecetat tona Five Two janë një zëvendësim i bukur dhe i qëndrueshëm për pecetat e letrës. Ato vijnë në një gamë ngjyrash dhe madje edhe grupe koordinuese për të veshur çdo darkë të javës. Edhe pse padyshim jemi të njëanshëm, shifrat nuk gënjejnë: ato nuk ishin vetëm ndër blerjet më të njohura në shkurt dhe mars, por më shumë se 1000 njerëz rrëmbyen pecetat edhe këtë muaj.

Foto nga Amazon

2. Black Diamond Ultimate Finger Cleaner, 14,98 $ +

Ishte ndër blerjet më të njohura në mars, kështu që nuk jemi të befasuar ta shohim në listën tonë të më të shiturve në prill. Ky ishte fino më efektive që përdorëm në kuzhinat tona, duke tejkaluar tre produkte dhe metoda të tjera që testuam. E ardhmja? Në fakt, pastrimi i finove për banjën.

Foto nga Amazon

3. Furçë për pastrimin e ventilimit 30 këmbë Holikme, 29 dollarë 22,95 dollarë

Pastrimi i hapjeve të tharësit do të jetë shumë më i shpejtë me këtë furçë pastrimi të dedikuar. Kaq shumë njerëz e blenë furçën 30 këmbë këtë muaj, e cila është mjaft fleksibël për të kaluar lehtësisht përmes kanaleve të ventilimit.

Foto nga Amazon

4. OXO Good Grips Y-peeler, 11,95 dollarë

Asnjëherë mos mendoni për një qërues perimesh nëse nuk heq shumë lëkurë, është e vështirë për t’u manovruar ose nuk ndryshket pas një përdorimi të vetëm. Shkrimtarja shtetërore Kelly Vaughn e pëlqen qëndrueshmërinë dhe besueshmërinë e këtij qëruesi në formë Y – për secilën prej tyre kalon nëpër katër të tjerë të një marke të ndryshme.

Foto e Julia Gartland

5. Pesë dy kapak silikoni hermetik, 40 dollarë

Miqësore ndaj mjedisit, të ripërdorshëm dhe fleksibël, këto kapak silikoni mund të mbulojnë gjithçka në kuzhinë – nga mbetjet dhe filxhanet e kafesë gjysmë të gatshme deri te gjithçka që do të përgatisni në mikrovalë. Ka shumë përmasa për t’u përshtatur në tenxhere, tigane dhe më shumë, dhe ato mund të organizohen për t’ju kursyer hapësirë ​​në tavolinë.

Foto nga Amazon

6. Unë ëndërroj për darkën (kështu që nuk keni nevojë): receta me përpjekje të ulëta dhe një shpërblim të lartëAli Slagel, 29,99 dollarë 20,59 dollarë

Libri i ri i gatimit i bashkëpunëtorit Ali Slagel është për këdo që dëshiron të hajë darkë në tavolinë – pra në thelb të gjithë ne.

Foto nga Wayfair

7. Gjithçka në Wayfair

Kaq shumë lexues po blinin për shitjen vjetore të Wayfair-it, Way Day, e cila kishte fjalë për fjalë dhjetëra mijëra artikuj me zbritje të mëdha, nga mobiljet e brendshme dhe të jashtme te pajisjet, dekoret dhe më shumë. Shitja mund të ketë mbaruar, por mos u shqetësoni – ju ende mund të blini mijëra artikuj në lëshim.

Foto nga Rocky Luten

8. Fanar hekurudhor i rikarikueshëm Barebones Living, 85 dollarë

Të gjithë mendojnë për varëse rrobash për mot të ngrohtë, siç mund të shihet nga të gjithë fenerët e blerë në natyrë. Ky elektrik dore i frymëzuar nga vintage ka të gjitha përmirësimet moderne, të tilla si një bateri e ringarkueshme, një dorezë komode për mbajtje dhe një llambë LED të qëndrueshme të stilit Edison.

Në mars, shumë prej jush morën artikujt bazë të pastrimit pranveror, si p.sh. fino dhe tharëse, si dhe takëm dhe shtupë pambuku.

 1. Black Diamond Ultimate Finger Cleaner, 14,98 $ +

 2. Pesë dhe dy shtupa pambuku të buta ditore, 30-45 dollarë

 3. Furçë pastrimi tharëse Holikme 30 këmbë 29 dollarë 22,95 dollarë

 4. Pesë dy rafte enësh mbi lavaman, 45 dollarë

 5. përparëse prej liri, 27,88 dollarë 19,52 dollarë

 6. Sfungjerë të pastër Scotch-Brite Greener për pastrim pa gërvishtje, 8,47 dollarë 5,89 dollarë

 7. Casafina Ushqim klasik dhe enët e servirjes klasike prej qeramike, 49 dollarë +

 8. BRIOFOX Mbajtëse perde dushi ngjitëse ekstra e madhe, 7,99 dollarë

 9. Po. shumë. Veshje gjumi

Në shkurt, komuniteti ynë i kafshëve shtëpiake ishte i mbushur me mijëra rroba banjosh, jastëkë, hibride për lagështues dhe shpërndarës, komplete çaji me tullumbace dhe më shumë.

 1. BRIOFOX Mbajtëse perde dushi ngjitëse ekstra e madhe, 7,99 dollarë

 2. Pesë dhe dy shtupa pambuku të buta ditore, 30-45 dollarë

 3. Robe Super-Plush Brooklyn, 98 dollarë

 4. Mbushëse fshirëse Swiffer Sweeper më të lehta, më miqësore me mjedisin, të pajtueshme me jastëkët me mikrofibër, 13,99 dollarë 9,95 dollarë

 5. Rroba pambuku me parashutë në re, 109 dollarë

 6. Pesë dy doreza furre silikoni dhe mbajtëse tenxhere, 30-139 dollarë

 7. Kompleti çaji i çajit J WAY Boba Bubble Pearl, 18,99 dollarë

 8. Stardrops The Pink Stuff, 9,99 dollarë

 9. Lagështues Frida Baby 3-në-1 me difuzor dhe dritë nate, 49,99 dollarë 43,99 dollarë

 10. Jastëk Marlow, 39 dollarë +

Shumë prej nesh e filluan vitin me një vështrim në përmirësimin e gjumit, cilësimet e ruajtjes dhe heqjen e njollave – nga aksidentet me kafshët shtëpiake dhe derdhjet e gatimit. Këtu janë produktet më të njohura që lexuesit tanë kanë blerë në janar.

 1. Jastëk Marlow, 39 dollarë +

 2. Rocco & Roxie Eliminator i Njollave dhe Erërave, 19,97 dollarë

 3. Pesë dhe dy shtupa pambuku të buta ditore, 30-45 dollarë

 4. E përputhshme me Swiffer Sweeper, 13,99 dollarë 8,95 dollarë

 5. Koleksioni Home Edit x Walmart
 6. Pesë dy rafte enësh mbi lavaman, 45 dollarë

 7. Stardrops The Pink Stuff, 9,99 dollarë

 8. Të gjitha çarçafët në Brooklinen, Boll & Branch dhe Riley
 9. Takëmet franceze të qelqit Arty, 95 dollarëKy botim u përditësua në prill 2022 me blerjet më të njohura të lexuesve tanë.


Cila ishte blerja juaj e preferuar këtë muaj? Na tregoni më poshtë!

Ky botim përmban produkte të zgjedhura në mënyrë të pavarur (dhe të dashura) nga redaktorët dhe shkrimtarët tanë. Food52 fiton një komision filial për blerjet e pranueshme të produkteve që kontaktojmë.