A janë të shëndetshme Quesadillas? – Healthyfoodforliving.com

“Kesata, quesadilla, mëngjesi më i shijshëm në veri të Havanës!”, Delikatesa e madhe latino-amerikane që pothuajse të gjithë e dëshirojmë. Meqenëse thjeshtësia e përgatitjes së quesadil lë një shije të lehtë, ne e vlerësojmë atë si një meze të mirë.

Ne rrallë dyshojmë në shëndetin e një rostiçeri që nuk shkakton shqetësim fizik. Cila është arsyeja e saktë për të pyetur veten; a janë quesadillat të shëndetshme? A ka mundësi që kuesadilat të kenë tiparet e panjohura të ushqim i padëshiruar?

Epo, le ta zbulojmë!

A janë të shëndetshme Quesadillas? Kontroll i shpejtë

A janë të shëndetshme Quesadillas?

Quesadillas janë një mani për disa përbërës. Ne duhet t’i diskutojmë të gjitha këto veçmas për të kuptuar plotësisht përfitimet ose dëmet e tyre të mundshme. Lëreni zbërthimin e quesadil për këtë qëllim:

tortilla:

Përbërësi kryesor janë tortillat, një ushqim tradicional meksikan që shpesh krahasohet me bukën. Tortillat janë kryesisht të shëndetshme, disa më shumë se të tjerët. Të përgatitura nga misri janë më të shëndetshme se ato nga mielli, sepse misri përmban më shumë vitamina dhe minerale.

Tortillat me drithëra integrale janë një zgjedhje më e mirë, duke ju siguruar një sasi relativisht të madhe të përbërjeve bimore dhe lëndëve ushqyese. Tortillat janë më të mira se buka mesatare e bardhë (për sa i përket shëndetit, nëse jo për sa i përket kalorive). Pra, mendoj se dhjetë pikë për quesadillas për përbërësin e parë.

Djathë:

Sa më shumë, aq më shumë argëtim – e njëjta gjë vlen edhe për djathin në quesadilla. Por djathi është plot kalori! Jemi kaq të ndërgjegjshëm kur marrim djathë me a hamburger. Por kur djathi merret i shpërqendruar, siç bëjmë në rastin e quesadillas, ne priremi ta teprojmë.

Por nëse i lëmë mënjanë kaloritë për një moment dhe marrim parasysh faktorët shëndetësorë, del se djathi është i mrekullueshëm për ju. Është një burim i shkëlqyer i kalciumit, proteinave dhe vitaminës B12.

Madje mund të ndihmojnë disa lloje djathi, si mocarela, djathi blu, tofu etj humbje peshe dhe parandalimin e osteoporozës. Ndërkohë, disa specie janë jashtëzakonisht të larta në natrium dhe yndyrë.

Pra, varet nga zgjedhja e llojit të duhur të djathit që do të përcaktojë shëndetin e quesadillas tuaj.

Perimet:

Kjo është e vetëkuptueshme. Urime për të gjitha perimet atje! Nuk mendoj se ka perime të këqija nëse nuk keni një armiqësi (ose alergji) ndaj një perime të caktuar në nivel mjekësor.

Për shembull, marrja e tepërt e lakrës mund të ndërhyjë në trajtimin e dikujt që po trajtohet për problemet e tiroides. Ose kungujt mund të jenë të dëmshëm për dikë me diabet (por kush i vendos kungujt në quesadilla?).

Pra, ju e dini mendimin tim, perimet janë miku juaj më i mirë. Ata nuk e shkatërrojnë shëndetin e quesadillas; përkundrazi, ato rrisin rëndësinë ushqyese!

gjalpë:

Ndonjëherë quesadillas skuqen në vaj ose piqen në furrë pa vaj. Nëse e para është e zbatueshme, atëherë gjithçka varet nga lloji i vajit të përdorur. Vaji i ullirit është një nga llojet më të shëndetshme të vajrave (edhe pse mund të jetë pak i shtrenjtë).

Vajra të tjerë të shëndetshëm janë vaji i rapes, vaji i farave të rrushit, vaji i krundeve të orizit, gjalpi i kikirikut dhe më shumë. Nëse i bëni quesadillas tuaj çdo ditë, ju sugjeroj të rishikoni zgjedhjen tuaj të vajit.

Por kur piqen quesadillat, ato përmbajnë pak ose aspak vaj – që është skenari më i mirë; si për sa i përket kalorive ashtu edhe për sa i përket shëndetit.

Mish:

Kush nuk e do mishin? (Paralajmërim spoiler: veganët jo) Kuesadillat e bëra nga pula janë të shëndetshme. Eshtë e panevojshme të thuhet se mishi është burimi më i madh i proteinave dhe është i pasur me hekur, kalcium, vitamina, minerale dhe acid folik.

Mishi rimbush trupin tuaj dhe forcon imunitetin tuaj. Edhe pse një gram mish do të prodhojë të njëjtën sasi energjie si një gram bukë, i pari do t’ju mbajë të ngopur për më gjatë, duke reduktuar marrjen e kalorive.

Megjithatë, quesadillat e bëra nga viçi, deleja ose derri janë jashtëzakonisht të larta në kalori. Ata klasifikohen gjithashtu si mish i kuq, që do të thotë se do të bllokojnë ngadalë arteriet tuaja. Dikujt që ka thënë se ushqimi nuk do ta mbushë boshllëkun në zemrën tuaj, ndajini këtë informacion me ta.

Nëse nuk mund të hiqni dorë nga mishi i kuq, provoni të përdorni mish pa yndyrë me pak yndyrë.

Krem:

Mund të betohem që nuk do të hani ketchup në quesadillas tuaj. Ju ndoshta merrni mënjanë kosin ose kosin. Në këtë rast, duhet të keni parasysh nëse janë të mbingarkuar apo jo.

Nëse janë, ju sugjeroj të bëni salcë kosi ose kos. Mundohuni t’i mbani ato pa sheqer. Një alternativë e mirë është kosi grek, të cilin mund ta përgatisni lehtësisht në shtëpi ose ta kërkoni në restorant ndërsa hani jashtë.

Erëz:

Jo për të qenë ai person, por duhet të flasim për erëzat. Disa nga erëzat ose erëzat e përdorura për të marinuar quesadil mund të përmbajnë shumë kripë. Kjo do të çojë në një rritje të mprehtë të përmbajtjes së natriumit në trupin tuaj (po flas me ju, njerëz me hipertension).

Disa erëza për t’u kujdesur janë glutamat monosodium, salcë soje, salcë goca deti dhe më shumë.

Nëse jeni duke ngrënë në një restorant, më vjen keq t’ju informoj se ata do të përdorin shumë nga këto erëza potencialisht të dëmshme, sepse ato e bëjnë ushqimin shije tepër të mirë.

Por nëse bëni vetë quesadillas, tani e dini se çfarë nuk duhet të bëni.

Inspektimi i përgjithshëm në Quesadilla

A janë të shëndetshme Chipotle Quesadillas?

Tani që kemi përfunduar çmontimin e gjithçkaje që futet në një quesadilla, le të marrim një qasje të përbashkët për të vlerësuar këtë bukuri madhështore. Një porcion me quesadil përmban rreth 360 kalori. Nëse është shumë ose thjesht mirë varet nga nevojat tuaja për kalori.

Por raporti i proteinave, yndyrave dhe karbohidrateve, i cili konsiderohet ideal, është në quesadillas. Pra, edhe nëse kaloritë duken pak të larta, raporti i të gjitha makrove është i madh dhe nuk do të duhet të ndiheni të kequshqyer.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

A mund të ha quesadillas për humbje peshe?

Një kalori është një kalori, nuk ka rëndësi se nga e merrni atë. Nëse qëndroni brenda buxhetit tuaj të kalorive ndërkohë që keni quesadillas si ushqimin tuaj kryesor, nuk e kuptoj pse jo.

A janë quesadillat të dëmshme për njerëzit me sëmundje shoqëruese, si problemet e zemrës, hipertensioni?

Për sa kohë që nuk përmban shumë yndyrë ose kripë, nuk keni asgjë për t’u shqetësuar.

A ka ndonjë alternativë vegane për quesadilla?

Zëvendësoni patjetër mishin me perime kompakte si patatet, kungujt, petullat dhe më shumë.

A janë quesadillas një ide e mirë për gatim?

Jo, quesadillat kërkojnë konsum të freskët. Kuesadillat e gatimit paraprak mund ta bëjnë tortillën tuaj të lagësht dhe të ashpër, ndërsa perimet dhe pula humbasin strukturën e tyre.

konkluzioni

Quesadillat janë të shëndetshme, veçanërisht nëse i bëni në shtëpi. Edhe nëse hani në një restorant, quesadilla është një marrëveshje më e mirë se një pica apo një hamburger. Duke përfshirë opsionet e përmendura më lart, ju mund t’i bëni quesadillat tuaja të shëndetshme deri në atë pikë sa mund t’i hani ato çdo ditë pa asnjë shqetësim shëndetësor! Pas një kërkimi të suksesshëm në gjetjen e përgjigjes së pyetjes, a janë quesadillat të shëndetshme, Shpresoj të përmirësoj ditën tuaj duke konfirmuar se po, quesadillat janë vërtet të shëndetshme.