Bare Homemade Kit Kat – Gatim i shëndetshëm në shtëpi

Kush ka nevojë për bare ushqimore Kit Kat kur mund të bëni versionin tuaj në shtëpi?

Çfarë nuk ju pëlqen te baret Kit Kat. Janë krejtësisht krokante, krokante dhe çokollatë.

Kjo recetë për bare Kit Kat të bëra në shtëpi është një nga më të lehtat për t’u përgatitur. Është gjithashtu ideale që fëmijët të ndihmojnë!

Kush ka nevojë për bare ushqimore Kit Kat kur mund të bëni versionin tuaj në shtëpi!?

Baret Kit Kat zakonisht bëhen nga biskota vaffle të zhytura në çokollatë qumështi. Tani, megjithatë, mund t’i gjeni në shije të tjera si p.sh Ment + çokollatë e zezë dhe Luleshtrydhe + çokollatë e zezë. Unë do t’i provoj akoma, por tingëllojnë mahnitëse!

Çfarë përbërësish më duhen?

  • Waffles me çokollatë ose vanilje
  • Patate të skuqura çokollatë (qumësht ose e zezë)
  • Vaj kokosi

Një tjetër gjë e mrekullueshme është se ju mund t’i bëni këto bare me vafle vanilje ose çokollatë. Unë i bëra të dyja!

Kush ka nevojë për bare ushqimore Kit Kat kur mund të bëni versionin tuaj në shtëpi!?

Si të bëni bare shtëpiake Kit Kat?

Bëhuni gati për të krijuar këtë recetë të lehtë dhe të shijshme për Kit Kat Bar në kuzhinën tuaj. Nuk përfshin pjekjen!

Hapi 1: Shkrini cokollatat dhe vajin e kokosit së bashku në një tas të përshtatshëm për mikrovalë.

Kush ka nevojë për bare ushqimore Kit Kat kur mund të bëni versionin tuaj në shtëpi!?
Kush ka nevojë për bare ushqimore Kit Kat kur mund të bëni versionin tuaj në shtëpi!?

Hapi 2: Zhytini vaflet në çokollatën e shkrirë dhe më pas vendosini në një tepsi të veshur me letër furre. (Për këtë hap përdora një pirun, kështu që nuk më duhej të hapja krahët).

Hapi 3: Vendoseni tiganin në frigorifer ose frigorifer derisa çokollata të jetë e fortë.

** Shënim: Ju ndoshta nuk dëshironi t’i ruani në temperaturën e dhomës për një kohë të gjatë. Unë rekomandoj t’i mbani në një qese me zinxhir në frigorifer ose frigorifer derisa të jeni gati për t’i shërbyer.

Kush ka nevojë për bare ushqimore Kit Kat kur mund të bëni versionin tuaj në shtëpi!?

Tani mund të shijoni baret krokante dhe krokante Kit Kat sa herë të dëshironi!

Shikoni më poshtë shijet e thjeshta me çokollatë:

Çokollatë bar kokosi Bliss

Kore me çokollatë Keto nenexhik

Biskota me nenexhik me çokollatë me miell bajame

Çokollatë e dyfishtë vegane me kifle me tërshërë

Kush ka nevojë për bare ushqimore Kit Kat kur mund të bëni versionin tuaj në shtëpi!?

Kit Kat Bare shtëpiake

Përbërësit

  • 2 pako waffles me çokollatë ose vanilje (afërsisht 20 oz)

  • 1 1/2 filxhan copëza çokollate (qumësht ose e zezë)

  • 1 lugë gjelle vaj kokosi

udhëzime

  1. Shkrini cokollatat dhe vajin e kokosit së bashku në një tas të përshtatshëm për mikrovalë.
  2. Lyeni biskotat me vafle në çokollatën e shkrirë dhe më pas vendosini në një tepsi të veshur me letër furre.
  3. Vendoseni tavën në frigorifer ose në ngrirje derisa çokollata të jetë e fortë.