Celozrnná pěna se smetanovou rajčatovou omáčkou

Pojďme si říci něco málo o těstovinách al dente.
Doslovný italský překlad je „na zub“. Obrazně to znamená, že těstoviny by se měly vařit jen do té doby, než budou mít malou odolnost vůči kousání. Měla by být pevná, ne měkká ani opečená a rozhodně ne na kaši.
Dobrým pravidlem je přečíst si návod na vaření (doba vaření se u různých druhů těstovin liší) a nastavit čas na dvě minuty před doporučenou dobou vaření.
V tomto okamžiku zkontrolujte připravenost pasty rozříznutím kusu na polovinu, abyste viděli průřez; ve středu by mělo být tenké jádro, které vypadá trochu neprůhledněji. Pokud ano, je čas scedit těstoviny al dente.

Celozrnná pěna se smetanovou rajčatovou omáčkou

Další pravidlo, které jsem se za ta léta naučil o vaření těstovin, je, že voda na vaření by měla být hojně osolená. Nejen špetka soli, ale hrst. Musí tam být chuť moře. To je potřeba těstoviny okořenit, protože blažené těstoviny jsou nejhorší.
Nakonec byste měli těstoviny vždy smíchat s omáčkou a sklenicí konzervované vody na vaření dohromady ve velké pánvi a minutu povařit na středním plameni za mírného míchání, dokud se těstoviny nepokryjí omáčkou. To je způsob, jak se válet.

Celozrnná pěna se smetanovou rajčatovou omáčkou
Každopádně všechny tyto techniky použijeme k výrobě těchto úžasných celozrnných těstovin Penne se smetanovou rajčatovou omáčkou.
Tady je další oblíbenec dětí. Lahodné, krémové, bohaté těstovinové jídlo, které je dostatečně snadné pro rušný všední večer, ale dostatečně elegantní a chutné na to, aby se podávalo, když máte hosty.
Moje smetanová rajčatová omáčka je luxusní mix olivového oleje, česneku, rajčatové omáčky a smetany (můžete použít půl na půl, pokud chcete), kterou ušleháte za 10 minut.
Někdo tomu říká růžová omáčka, protože kombinujeme smetanovou a rajčatovou omáčku. Tato smetanová rajčatová omáčka je však lehčí verzí tradiční růžové omáčky díky relativně nízkému poměru smetany k rajčatové omáčce. Je stále krémová a chutná a pokud je vyrobena z celozrnných těstovin, je také docela zdravá.

Celozrnná pěna se smetanovou rajčatovou omáčkou

Celozrnná pěna se smetanovou rajčatovou omáčkou Vytiskněte si tento recept!

Ingredience
Servírujte 5

1 lb (453 g) celozrnných těstovin (nebo v jakékoli jiné formě, kterou máte rádi)
2 lžíce olivového oleje (nebo másla)
1 stroužek česneku, nasekaný
2 šálky rajčatové omáčky
1 lžička soli
4 lžíce husté smetany
Nakrájená čerstvá petržel
Strouhaný parmezán dle vaší chuti

Instrukce

Přiveďte k varu velkou mísu s osolenou vodou.
Mezitím rozehřejte olivový olej ve velké pánvi na mírném ohni. Přidejte nasekaný česnek a opékejte asi 5 minut, dokud nezměkne.
Česnek průběžně hlídejte, nechcete, aby zhnědl nebo zhořkl (použijte v případě potřeby nejmenší hořák, který máte).
Přidejte rajčatovou omáčku a sůl a vařte 10 až 12 minut, dokud nezačne houstnout.
Přidejte hustou smetanu a dobře promíchejte. Sundejte z plotny a dejte stranou.
Těstoviny připravíme podle návodu na obalu. Nechte dobře okapat v cedníku a uschovejte malou sklenici vody na vaření.
Vraťte pánev na oheň na střední teplotu, přidejte uvařené těstoviny a vodu z vaření a míchejte několik minut, dokud se dobře nepokryje omáčkou.
Posypte nasekanou čerstvou petrželkou a parmazánem a ihned podávejte!

Nutriční hodnoty

Jedna porce poskytuje 305 kalorií, 12 gramů tuku, 44 gramů sacharidů a 8 gramů tuku.