Çfarë është furikake (erëz orizi japonez)

Furikake, erëza japoneze pikante dhe e kripur për spërkatjen e orizit të thjeshtë, meriton një seksion të tërë edhe në tregjet më të vogla japoneze në Manhatan.

Dhe nëse e keni provuar këtë erëz japoneze, e kuptoni pse: Furikake gjallëron një tas të zakonshëm me oriz të zier: Shtoni pak majonezë dhe vezë të skuqur dhe mund ta quani një pjatë. Unë mbështetesha shumë te furikake kur jetoja në një dhomë konvikti me vetëm një tenxhere orizi për darkë. Ai transformoi diçka që ishte mediokre në rastin më të mirë (orizin e bardhë) në diçka të shijshme dhe të kënaqshme.

Furikake ka shije të mirë në pothuajse çdo ushqim pikant që mund të imagjinoni; do të zbuloni se e tundni mbi sallatë, kokoshka dhe supë. Meqenëse duket se ka një industri të tërë rreth furikake-s të blerë në dyqan, do të mendonit se duhet të jetë e vështirë për t’u bërë në shtëpi; në fakt, është aq e thjeshtë sa përzierja e përbërësve dhe futja e tyre në një kavanoz.

Meqenëse duket se ka një industri të tërë rreth furikake, ju do të mendoni se duhet të jetë e vështirë për t’u bërë në shtëpi; në fakt, është thjesht përzierja e përbërësve dhe vendosja e tyre në një kavanoz.

Kur kompozoni përzierjen tuaj, mund të kontrolloni se çfarë ka në të dhe të shtoni sa më shumë ose pak nga çdo përbërës që dëshironi. Shumica e furikakeve të blera nga dyqani përmbajnë MSG; edhe nëse problemet shëndetësore rreth MSG janë hedhur poshtë, unë ende e konsideroj një mashtrim për ta përdorur atë: Përbërësit kryesorë të furikake janë tashmë intensivisht umami – ata nuk kanë nevojë për një nxitje sintetike, vetëm një majë kripë dhe sheqer. Nëse vërtet dëshironi të rezervoni furikake të blerë në dyqan, anashkaloni çdo që përmban aditivë ose konservues kimikë. Dy erëzat më të shitura të orizit furicake të Amazon janë JFC International Seasoning Furikake dhe Nori Fume Furikake Rice Seasoning nga Ajishima Foods. Të dyja përmbajnë një kombinim të farave të susamit, algave të detit, kripës dhe sheqerit, por furikake e Ajishima Foods përmban aditivë të tillë si maltodekstrina, dinatriumi suksinat dhe disodium inosinate. Tregtari Joe’s po prodhon gjithashtu një version jashtëzakonisht të popullarizuar – Nori Komi Furikake Japanese Multi-Purpose Seasoning – i cili shitet për 2,49 dollarë.

Versionet më të thjeshta të furikake përfshijnë vetëm dy përbërës, zakonisht peshk të tharë dhe alga deti nori, por mund të përmbajnë shumë më tepër. Kjo mund të tingëllojë si një shije shumë e peshkut, por është më e kripur dhe umami (mendoni supën miso, jo sardelet e konservuara).

Do të shihni përzierje furikake me copa veze të thata, karkaleca, dre, salmon, shiso, wasabi, dhe në Hokkaido edhe patate me gjalpë (dyshoj se kjo e fundit është natyrale). Ato janë të disponueshme në kavanoza për t’u tundur në tasin tuaj dhe në pako që janë të dizajnuara për t’u përzier me oriz omusubi (topa orizi).

Krijimi i recetës suaj furikake është kënaqësi. Nëse mund të shkoni në një dyqan ushqimor japonez, ecni nëpër korridor në kërkim të diçkaje të tharë dhe pikante që mund të jetë e mirë për orizin. Shikoni gjithashtu në dollapët tuaj për frymëzim; nëse dëshironi të shtoni kornfleks të grimcuar ose kripë të tymosur, bëjeni. Nëse keni një tharëse ngrirëse, merrni atë! Dhe nëse nuk ju vjen turp të përdorni një majë MSG, merrni atë në formën e tij më të pastër duke kërkuar markën Ajinomoto në tregun japonez.

Për mua, qëllimi për të bërë furikake timen është të zgjedh përbërës natyralë me shije të qarta. Receta ime kryesore për furikake të bërë në shtëpi fillon me farat e susamit, katsuobushi (thekon bonito të bëra nga peshqit e thatë bonito që grihen në rende) dhe alga deti të thekura nori. Ju mund të përdorni nori me aromë për të shtuar aromatizues në salcën e sojës ose teriyaki. Mund të përdorni edhe nori të grimcuara më parë, por unë preferoj gjethet e plota si ato që do të përdorni për sushi.

Nëse gjej açuge të vogla të thara ose karkaleca, do t’i shtoj; Më pëlqejnë veçanërisht karkalecat për shkak të ngjyrës së bukur që shtojnë. Sinojini me shumë kripë dhe sheqer, por nëse përdorni nori me shije, mund të dëshironi të hiqni dorë nga kripa, pasi nori është natyralisht i kripur.

Këtu është një recetë për të filluar:

Nuk do të shpenzoj më shumë se një sekondë për t’ju bindur se duhet të bëni një furikake vetë, por përkundrazi do t’ju tregoj si ta bëni. Në një tigan të thatë në zjarr të fortë, piqni tre lugë fara susami, duke tundur vazhdimisht tiganin derisa të marrin erë të thekur, rreth 1 minutë. Lëvizja e tyre rreth tiganit është e rëndësishme për t’u siguruar që ato të jenë pjekur në mënyrë të barabartë dhe të mos digjen. Pasi farat të jenë pjekur i kalojmë menjëherë në një enë në mënyrë që të mos vazhdojnë zierjen. Nëse nori juaj nuk është aq krokant sa të shpërbëhet lehtë, mund ta theksoni për rreth 30 sekonda duke e rrotulluar mbi një flakë gazi ose duke e vendosur nën një brojler. Kini kujdes të mos e djegni!

Më pas shtypni dy gjethe nori në një tas me farat e susamit. Thërrmoni 1/4 filxhan thekon bonito të paketuar në një tas me farat e susamit të thekur dhe nori. Shtoni karkaleca të vogla të thata dhe açuge nëse përdorni – Unë rekomandoj të përdorni një lugë gjelle nga secila, por përsëri mund të personalizoni si përbërësit e përdorur ashtu edhe përmasat.

E rregullojmë përzierjen me një lugë çaji kripë dhe sheqer të grirë dhe e përziejmë mirë. Transferoni atë në një kavanoz hermetik dhe ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë si një dollap. Furikake e bërë në shtëpi do të ruhet pafundësisht, por shija është më e mira në muajin ose dy të parë. Kjo recetë jep rreth një filxhan furikake.

Ose shijoni gjërat me Doritos Furikake, një përzierje krokante dhe komode me furikake tradicionale të bëra me hudhër, qepe, nori, susam, thekon bonito, gochugaru (thekon djegës koreane) dhe, po, Doritos të grirë imët.


Çfarë vendosni në furikake tuaj? Na tregoni në komente!


Ky artikull u përditësua në maj 2022 nga redaktorët tanë për të ndarë edhe më shumë këshilla për të bërë furikake me erëza japoneze.