Cila është shija e rrënjës së tarotit? Gjithçka që duhet të dini! – Healthyfoodforliving.com

Me siguri keni parë njerëz që pinë një pije ngjyrë vjollce të lehtë në rrjetet sociale dhe e quajnë çaj tarot. Në ditët e sotme tarot me një shije rrënjësh çaj fasule, kafe, kosAkullorja dhe shumë pjata të tjera të ëmbla të bëra me rrënjë tarot janë në modë.

Rrënjët e tarotit shërbejnë gjithashtu si bazë në shumë kuzhina të ndryshme. Është i famshëm për ngjyrën e tij të bukur vjollce dhe shijen aromatike.

Ju duhet të pyesni veten, çfarë shije ka rrënja e taros a e bën kjo kaq popullor? A është vërtet aq e shijshme sa thonë njerëzit? Dhe a e bën atë kaq unike vetëm shija?

Epo, nuk keni pse të mendoni më për këtë. Ne jemi këtu për t’ju informuar për shijet e ndryshme të rrënjës së tarotit.

Cila është rrënja e tarotit

Cila është rrënja e tarotit

Tarot është një bimë me rrënjë tropikale që gjendet kryesisht në Azi dhe në disa vende afrikane. Origjina e saktë e rrënjëve të tarotit është ende e panjohur. Por kryesisht kultivohet në tropikët. Ata kanë emra të ndryshëm në pjesë të ndryshme të botës.

Konsiderohet si një nga perimet ose bimët me rrënjë më të vjetra të kultivuara. Në ditët e sotme, njerëzit përdorin rrënjët e taros për të përgatitur pjata shumë të shijshme.

Rrënja e tarotit quhet gjëra të ndryshme në rajone të ndryshme të botës. Disa prej tyre janë dasheen, Kalo, edo, madhumbe, arbi, godere, satoimo, cocoyam e të tjera. Por emri më i zakonshëm për këtë bimë është taro.

Si duket rrënja e Tarotit?

Cila është shija e rrënjës së tarotit

Pjesa e jashtme është po aq kafe sa çdo perime tjetër me rrënjë. Megjithatë, ngjyra brenda varet nga toka dhe atmosfera e kultivimit të saj. Pra mund të jetë vjollcë, e bardhë ose rozë, me njolla të vogla lejla.

Nga jashtë, tekstura e rrënjës së taros është paksa e ashpër, diçka si kërpudha. Në brendësi, rrënja taro ka një strukturë niseshte. Ka gjethe në formë zemre që janë gjithashtu të ngrënshme.

Rrënja e tarotit ndryshon në varësi të ngjyrës së kërcellit, ngjyrës së shiritave, madhësisë, formës, shijes, llojit të llambave, sasisë së lagështisë së kërkuar, kohës së rritjes dhe shumë më tepër.

Megjithatë, me kaq shumë rrënjë tarot, njerëzit ende përdorin një pamje mesatare për ta përshkruar atë: kafe nga jashtë dhe e bardhë me njolla të vogla të errëta brenda.

Cila është shija e rrënjës së tarotit

Njerëzit kanë përdorur shije të ndryshme kur përshkruajnë shijen e pjatave me rrënjë taro. Pothuajse të gjithë kishin shije të mira. Aftësia për të përthithur shije të tjera është ajo që e bën rrënjën e tarotit kaq të gjithanshme.

Rrënja e papërpunuar taro:

Shija e rrënjës së taros varet edhe nga madhësia e saj. Më të mëdhenjtë kanë një shije të fortë dhe të shijshme, ndërsa ato më të voglat kanë një shije të butë. Në fakt, dy shijet e përmendura më së shumti për të përshkruar shijen e rrënjëve të tarotit janë të ëmbla dhe arra.

Në shumicën e rasteve, nëse tarot është vjollcë, do të jetë më e ëmbël. Nga ana tjetër, rrënja e taros së bardhë ka një shije pak më të butë.

i zier:

Shumë e mbrojnë atë për shkak të strukturës së saj niseshte. Disa thonë se ka një shije të ëmbël si ëmbëlsirat dhe ka një shije dhe teksturë prej dheu, arra.

Llojet e ndryshme të përgatitjeve i japin një shije të ndryshme rrënjës së tarotit. Kur gatuhet, rrënja e taros ka shije të mirë patate e embel. Rrënjët e skuqura të taros shijojnë njësoj si patatet e skuqura.

Shkretëtirat dhe çaji:

Nëse e provoni ndonjëherë akulloren taro, do të zbuloni se ka shije të ëmbël si vanilje.

Pija më e njohur tarot, çaji me flluska taro, është etiketuar me shije të ndryshme nga njerëz të ndryshëm. Disa thonë se ka pak shije çokollate. Të tjerë thonë se ka shije si vanilje.

Për disa, kishte shije si karamel dhe kokos. Shumë njerëz kanë përdorur fjalët qumësht, gjalpë, krem, arrë, si biskota për të përshkruar shijen e fasuleve taro. Pra shija varet nga personi që e konsumon. Por askush nuk ka thënë se tarot ka shije të tmerrshme.

Pluhur tarot:

Ju do të gjeni një shije të fortë dhe të ëmbël nëse përdorni pluhur taro për pjatat tuaja taro, veçanërisht pijen tuaj taro. Pluhuri Taro gjithashtu do t’i japë pijes suaj një strukturë të trashë, të lëmuar dhe kremoze.

Krem kafeje, pluhur tartufi, niseshte tapioke, pluhurit taro të sjellë nga dyqani i shtohen pluhur sheqeri dhe agjentë kundër grimcimit. Këta aditivë mund ta bëjnë shijen e pluhurit tuaj taro të ndryshëm nga ajo e bërë në shtëpi.

Dhe akoma më shumë:

Njerëzit përmendin gjithashtu se rrënjët e taros kanë shije si biskota dhe krem, kokoshka me gjalpë, karamel, kokos dhe çokollatë. Disa përmendin se shijon si drithërat me qumësht. Ndihet gjithmonë bukur, veçanërisht nëse ju pëlqejnë ëmbëlsirat, pavarësisht shijes.

Shija e tarotit mund të fitohet shije për disa njerëz dhe me kalimin e kohës mund të bëhet një shije e re e preferuar për ta.

Përmbajtja ushqyese e rrënjës së tarotit

Ashtu si shumë perime të tjera me rrënjë, rrënjët e taros janë plot me përfitime ushqyese dhe shëndetësore.

Rrënjët e tarotit janë të pasura me fibra dhe janë më fibroze se patatet. Ato përmbajnë një sasi të konsiderueshme të karbohidrateve. Këto rrënjë janë një burim i madh i vitaminave dhe mineraleve si hekuri, kaliumi, mangani, magnezi, fosfori, acidi folik, vitamina A, vitamina B6, vitamina C dhe vitamina E.

Përfitimet shëndetësore të rrënjës së taros

Përfitimet shëndetësore të rrënjës së taros

Vetëm për shkak se taro ka shije të mirë nuk do të thotë se është e keqe për shëndetin tuaj, gjë që mund të ndodhë me pjatat shumë të shijshme. Konsumimi i rrënjëve të taros mund të përmirësojë ndjeshëm shëndetin tuaj.

Rritja e funksionit të zemrës:

Rrënjët e tarotit janë të pasura me kalium dhe fibra. Kaliumi lehtëson presionin mbi arteriet dhe enët e gjakut. Kur arteriet dhe enët janë të relaksuara, zemra mund të pompojë gjak dhe gjaku mund të rrjedhë shpejt nëpër to. Në këtë mënyrë, rrënja e tarotit përmirëson shëndetin tuaj kardiovaskular.

Ulja e kolesterolit:

Fibra në rrënjën e tarotit rregullon nivelet e kolesterolit. Rrjedha e qetë e gjakut gjithashtu ndihmon në rritjen dhe zhvillimin e funksioneve tuaja njohëse.

Rregullimi i niveleve të sheqerit në gjak:

Fibrat dhe niseshteja rezistente në rrënjën e tarotit ndihmojnë në ruajtjen e niveleve të sheqerit në gjak. Të dyja thithin karbohidratet dhe parandalojnë çlirimin e insulinës në gjak. Prandaj, rrënjët e tarotit parandalojnë zhvillimin e rezistencës ndaj insulinës dhe diabetit.

Mbani një mjedis të shëndetshëm të zorrëve:

Fibrat dhe niseshteja e vazhdueshme ndihmojnë që ushqimi të kalojë lehtësisht përmes traktit gastrointestinal dhe bllokon problemet shëndetësore si ngërçet, kapsllëkun dhe fryrjen e barkut. Niseshteja e vazhdueshme është gjithashtu një burim i mirë ushqimi për bakteret e dobishme në zorrë. Pra, e gjithë kjo çon në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm të zorrëve.

Eliminoni radikalet dhe parandaloni kancerin:

Vitaminat dhe antioksidantët që përmbahen në rrënjët e taros ndihmojnë duke eliminuar radikalet e rrezikshme dhe të dëmshme nga trupi juaj. Një pigment i gjetur në rrënjët e tarotit i quajtur kriptoksantinë do të zvogëlojë shanset për të zhvilluar disa lloje kanceri, si kanceri i gojës dhe kanceri i mushkërive.

Mbështetje për humbje peshe:

Duke qenë se rrënjët e taros janë të pasura me niseshte dhe fibra, do të ndiheni të ngopur për një kohë të gjatë pasi të keni ngrënë të gjitha llojet e pjatave tarot. Dhe kjo përfundimisht do të çojë në humbje peshe.

Pra, siç mund ta shihni, rrënjët e tarotit luajnë një rol shumë të rëndësishëm në shëndetin dhe fitnesin tuaj.

Enët me rrënjë tarot

Pjata më e njohur me rrënjë taro është çaji i fasules ose çaji me flluskë. E ka origjinën nga Azia, por tani është në dispozicion në mbarë botën. Çaji i fasules taro është bërë me pluhur rrënjë taro dhe mund ta bëni në shtëpi.

Disa njerëz thjesht përgatisin rrënjën e taros dhe e hanë atë për shkak të shijes së saj të patates së ëmbël ose ëmbëlsirës. Pjesa e zhvilluar nën tokën e tarotit që njerëzit hanë nuk është rrënja, por llamba. Gjethet dhe kërcelli i tarotit janë gjithashtu të konsumueshme.

Rrënjët e skuqura të taros shijojnë njësoj si patatet e skuqura. Ëmbëlsira, milkshake, biskota, role, kos i ngrirë, supë, zierje, petë, sallatë – mund të përdorni rrënjë taro për të përgatitur të gjitha këto pjata.

Mielli i përpunuar, i përdorur kryesisht për pjekje dhe lyerje, mund të bëhet edhe nga rrënjët e taros. Jo vetëm këto, me ndihmën e rrënjëve të tarotit, mund të gatuani edhe petë, petulla, kek, kari, byrekë, bukë, salsa, kroket dhe shumë pjata të tjera të ëmbla dhe të shijshme. Ju gjithashtu mund të provoni vetë një recetë të re duke përdorur rrënjë tarot.

Megjithatë, edhe pse është një bimë me rrënjë, nuk duhet të hani asnjë pjesë të saj të gjallë, pasi mund t’ju mpijë gojën dhe t’ju shkaktojë mbytje, sepse përmban substanca toksike. Kështu që këshilla është të gatuani rrënjën e taros përpara se ta konsumoni.

Ku mund të gjeni rrënjët e Tarot

Rrënjët e tarotit mund t’i gjeni në dyqanin ushqimor më të afërt. Nëse pranë jush ka një supermarket të Azisë Lindore, Indiane apo Latine, mund të gjeni edhe rrënjë tarot.

Me tokën, plehrat, mjedisin dhe hapësirën e duhur, mund të blini farat e taros dhe t’i kultivoni vetë. Dhe përdorimi i rrënjëve të tarotit për të bërë vakte është më i lirë sesa blerja e tyre nga restorantet.

Por për shkak se disa njerëz e kanë të vështirë të rriten, ata zgjedhin të blejnë enët tarot dhe tarot nga dyqanet.

Si të ruani rrënjët e tarotit

Rrënjët e tarotit duhet të ruhen në një vend të errët dhe të freskët. Mund të përdorni një qese kafe ose qese letre dhe ta ruani në temperaturën e dhomës.

Por nëse keni një bodrum, është më mirë të mbani rrënjët e tarotit atje. Tarot ka një jetëgjatësi të gjatë si patatet e ëmbla, patatet dhe kulturat e tjera rrënjë.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Tarot ka shije si patate e ëmbël

Po, mund ta thuash këtë. Pasi taro është gatuar, shijon shumë ëmbël.

Pse rrënja e taros është toksike

Është toksik vetëm kur e hani të papërpunuar. Toksiciteti shkaktohet nga sasia e madhe e oksalatit të kalciumit në të. Mund ta eliminoni përbërësin toksik duke e përgatitur siç duhet.

Mund të hani një tarot gjigant

Po, por fillimisht duhet ta gatuani siç duhet.

Vërejtjet përfundimtare

Nëse jeni ende duke pyetur veten çfarë shije ka rrënja e taros të tilla si Pasi të keni lexuar të gjitha këto, nuk duhet të prisni më dhe të provoni sa më parë një pjatë me rrënjë taro. Mund të provoni pijen më të zakonshme dhe popullore të fasules taro.

Nuk do t’ju marrë shumë kohë për t’u bërë adhurues i shijes. Sepse së bashku me shijen e tij, është i pasur me përfitime ushqyese dhe shëndetësore. Pasi ta provoni vetë, mund të jeni në gjendje të inkurajoni ata në familjen tuaj dhe miqtë që ende nuk kanë provuar pjatat tarot t’i hanë ato duke bërë një për ta.