Copycat Cadbury Creme Squares

Më duhet të bëj një rrëfim. Unë jam ulur në këtë recetë për katër vjet! Thjesht harroj ta postoj me afrimin e Pashkëve. I lindur nga një dëshirë e fortë, nostalgjike për ëmbëlsirën time të preferuar të shportës së Pashkëve që nga fëmijëria, kalova disa ditë duke i zhvilluar këto kopje për pranverën tonë të parë në shtëpinë tonë të re së bashku. Por nuk e kisha gati për Pashkë, ndaj vendosa të prisja vitin e ardhshëm. Por pastaj harrova gjithçka! Disa vite radhazi! Më vjen shumë keq, unë jam një person i tmerrshëm. E di që nuk jam i vetmi që dëshiroj një vezë të këndshme çokollate plot me krem, e cila në fakt nuk përfshin çokollatë apo krem. Me një mbushje ngjitëse dhe guaskë karobi që shkrihet në gojën tuaj, ato do të gërvishtin kruajtjen. Nëse dëshironi, mund të provoni t’i bëni ato në formë veze, por mund të jenë mjaft marramendëse nëse temperatura nuk është e duhur, ndaj mos u shqetësoni. Vendoseni përzierjen e karkalecave në një formë, hidhni pak mbushje të ngrirë paraprakisht dhe shpresoni për më të mirën. Edhe nëse duken të përziera, do të kenë shije të mrekullueshme!

Keni nevojë për ndihmë për të planifikuar një vakt?

Ndiheni të pafrymëzuar apo po luftoni për t’iu përmbajtur dietës suaj të protokollit paleo ose autoimune? Ndihmon të kesh një plan. Real Plans do të krijojë një plan të personalizuar për madhësinë, orarin dhe nevojat e familjes suaj, dhe kjo është vetëm 6 dollarë në muaj nëse regjistroheni për një abonim vjetor. Ky është një hap tjetër i mrekullueshëm për ata prej jush që kanë përfunduar 28 ditë AIP dhe duan të vazhdojnë të rrotullohen me receta të reja, emocionuese!

Receta Copycat Cadbury Creme Squares nga acleanplate.com #paleo #aip #glutenfree

Copycat Cadbury Creme Squares

Këto kuadrate kremi Copycat Cadbury me siguri do të gërvishtin këtë kruarje të Pashkëve për ata prej jush që dëshirojnë klasikët, por nuk mund të hanë çokollatë!

Dieta: AIP, pa qumësht, pa vezë, pa gluten, pa arra, paleo, peskatariane, vegjetariane

udhëzime

  • Përpunoni sheqerin e panjës dhe makaronat në një procesor ushqimi derisa sheqeri të bëhet pluhur.

  • Në një tas përzieni sheqerin, mjaltin, kremin e palmës, vaniljen dhe kripën derisa të formohet një fondant i trashë dhe i lëmuar. Nëse përzierja është shumë e hollë, shtoni më shumë sheqer pluhur.

  • Lëreni në frigorifer për të paktën 30 minuta për t’u vendosur, ose ngrini për rreth 15.

  • Formoni fondatin në katrorë sa gjysma e trashësisë së pusit dhe aq të vogla sa të mos prekni anët kur vendoseni brenda. Vendoseni në një tepsi dhe kthejeni në ngrirje duke bërë koren.

Guaskë

  • Përzieni pluhurin e karobit për shije me vaj kokosi derisa të tretet.

  • Mbushni çdo pus të formës rreth gjysmën me përzierjen e lëvozhgave, më pas vendosni një katror të ngrirë të mbushjes në secilën prej tyre. Me një pirun ose kruajtëse dhëmbësh i shtypim butësisht nën sipërfaqen e guaskës, por jo deri në fund të formës.

  • Ftoheni derisa të forcohet. Nëse janë ende ngjitëse pas 30 minutash, hiqini dhe shërbejeni nga ngrirja.

E keni provuar këtë recetë?Ndani dhe hashtag me #ACleanPlateAIP!