Fantazmat e thjeshta të marshmallows për Halloween

Këto fantazma super të thjeshta marshmallow kanë vetëm 3 përbërës dhe janë të përsosur për argëtim dhe ushqim të lehtë të Halloween për fëmijët!

Recetat argëtuese të Halloween-it nuk janë shumë më të lehta se këto fantazma marshmallow! Gjithçka që ju nevojitet është marshmallow, çokollatë e bardhë dhe karamele ushqimore për të krijuar këtë ëmbëlsirë fantazmë!

Fantazma të shpejta dhe të lehta Marshmallow - një ide argëtuese e ushqimit të Halloween për fëmijët

Këto marshmallow fantazmë bëjnë një zanat të shkëlqyeshëm të ngrënshëm dhe ju mund të shtoni fantazma të gatshme në ëmbëlsirat e Halloween, të tilla si cupcakes ose toppers për kek për Halloween, ose t’i shërbeni ato ashtu siç janë për një trajtim argëtues të Halloween.

Janë aq të shpejta dhe të lehta saqë janë perfekte për përgatitjen e ushqimeve të ëmbla me shumicë për Halloween ose për dhurata për Halloween!

Si të bëni fantazma marshmallow të ëmbël dhe të lehtë - perfekte për ushqimin ose ëmbëlsirat e Halloween

Fantazmat e lehta të marshmallows

Përbërësit (përbërësit 20):

 • 20 marshmallow
 • 100 gr çokollatë e bardhë
 • 40 sy karamele ushqimore

Si të bëni Marshmallow Ghosts - një recetë argëtuese për Halloween - përbërës

metoda:

Thyejmë çokollatën e bardhë dhe e vendosim në një tas të përshtatshëm për furrë me mikrovalë.

Shkrini çokollatën në mikrovalë për 30 sekonda, duke e trazuar ndërmjet secilës për t’u siguruar që të shkrihet në mënyrë të barabartë. Kini kujdes që të mos nxehet ose digjet çokollata, ngroheni vetëm derisa të shkrihet dhe të jetë e lëmuar.

Zhytni pjesën e pasme të dy syve të ëmbëlsirave në çokollatën e shkrirë dhe më pas ngjitini në anë të tabakasë.

Si të bëni fantazma marshmallow - recetë argëtuese për Halloween - Hapi 1 Ngjitni sytë me çokollatë të shkrirë

Vendosini marshmallows mënjanë në një pjatë dhe përsëriteni me marshmallows të mbetura dhe sy karamele.

Lëreni pjatën me fantazmat e marshmallow në frigorifer për 10 minuta që të ngurtësohet çokollata.

Si të bëni fantazmat marshmallow - recetë argëtuese për Halloween - Hapi 2 Ftohtë ndërsa ngushtë

Ngrini fantazmat si duhet dhe vendosini në një pjatë ose pjatë për t’i shërbyer.

Kënaquni!

Nëse ju pëlqeu kjo recetë, mund të shijoni edhe këto ide për trajtimin e fantazmave:

Kafshimet e mollëve fantazmë

Si të bëni fantazmat e mollës - një trajtim argëtues dhe i lehtë i Halloween për fëmijët që është i përsosur për ushqimin e Halloween

Mini fantazma cheesecake

Recetë e shpejtë dhe e lehtë për ëmbëlsirën e Halloween - kafshata argëtuese e mini cheesecake Ghost - e përkryer për ushqimin e festës së Halloween - Eats Amazing UK

Milkshake me banane fantazmë

Recetë vërtet e thjeshtë për shake me qumësht banane të bërë në shtëpi për fëmijë pa sheqer të rafinuar - e përkryer për një mëngjes argëtues dhe të shëndetshëm të Halloween - Eats Amazing UK

Fantazmat me një tenxhere kos

Ide shumë e lehtë për ushqimin e Halloween-it argëtues - Fantazmat e kosit - perfekte për snacket dhe kutitë e drekës - Eats Amazing UK

Ose për më shumë receta argëtuese për fantazmat, shikoni seksionin tonë të ëmbëlsirave të Halloween ose një koleksion masiv të recetave të Halloween, ku do të gjeni mbi 100 ide dhe receta argëtuese për ushqimin e Halloween!

Grace

Si të bëni fantazma marshmallow të ëmbël dhe të lehtë - recetë argëtuese për Halloween për fëmijë

Shtypni recetën

Fantazmat e lehta të marshmallows

Këto fantazma super të thjeshta marshmallow kanë vetëm 3 përbërës dhe janë të përsosur për argëtim dhe ushqim të lehtë të Halloween për fëmijët!

Koha për t’u përgatitur10 min

Koha e ftohjes10 min

Koha totale20 min

kursi: Ëmbëlsirë, ushqim feste

kuzhinë: Britanik, Halloween

porcionet: 20 kafshimet

autor: Grace Hall

Përbërësit

 • 20 marshmallow
 • 100 g Çokollatë e bardhë
 • 40 sy karamele ushqimore

udhëzime

 • Thyejmë çokollatën e bardhë dhe e vendosim në një tas të përshtatshëm për furrë me mikrovalë.

 • Shkrini çokollatën në mikrovalë për 30 sekonda, duke e trazuar ndërmjet secilës për t’u siguruar që të shkrihet në mënyrë të barabartë. Kini kujdes që të mos nxehet ose digjet çokollata, ngroheni vetëm derisa të shkrihet dhe të jetë e lëmuar.

 • Zhytni pjesën e pasme të dy syve të ëmbëlsirave në çokollatën e shkrirë dhe më pas ngjitini në anë të tabakasë.

 • Vendosini marshmallows mënjanë në një pjatë dhe përsëriteni me marshmallows të mbetura dhe sy karamele.

 • Lëreni pjatën me fantazmat e marshmallow në frigorifer për 10 minuta që të ngurtësohet çokollata.

 • Ngrini fantazmat si duhet dhe vendosini në një pjatë ose pjatë për t’i shërbyer.

A ju pëlqen kjo ide argëtuese e ushqimit të Halloween? Pse të mos e ruani në Pinterest në mënyrë që ta gjeni lehtësisht përsëri!

Ide argëtuese dhe e lehtë për ushqimin e Halloween - fantazma të shpejta marshmallow - një recetë e lehtë Halloween për fëmijë Si të bëni të shpejtë dhe të lehtë Marshmallow Ghosts - ushqim argëtues për Halloween për fëmijët