giroVegando në cucina: Burger di lupini

A keni qenë ndonjëherë adhurues i panini & co.? Davvero, probabilmente la nobile arte del panino è stata la prima esperienza culinaria a cui mi sono approcciata. Përveç kësaj, kur jeni në adoleshencë, keni mundur të shijoni motivet e mëdha të gioias së madhe, eppure, nonostante ci, kështu që altrettanto bene che dopo l’uscita del sabato tornavo a casa di notte, con la amica mia sea all mia con due super panini për momentin. Unë nuk dua të “blej bukën dhe të vendos dy përbërës në frigorifer në frigorifer”, por është e nevojshme të blejmë lopata dhe kuzhinierë për gatim për momentin dhe të ofrojmë grykën tonë. Poi si andava a dormire alle 4 del mattino felici e satolle (roba che se lo faccio oggi mi devono poi tirare fuori dal letto con la gru).

Insomma, mendoj se kam një lidhje dashurie që nuk do të jetë as e vogël, madje.

Me një vakt vegan ju dëshironi të eksperimentoni dhe është e rëndësishme të theksohet se është gati për t’u përgatitur dhe për të ofruar vullnetarisht burger vegjetal gjithmonë ndryshe, sepse është gjithmonë një pjatë e re. Mbi bazën e adoros, ajo është një specialiste që nuk ka shumë dhe që ka aftësinë të kompozojë një krisje të jashtme dhe një sëmundshmëri të brendshme, por me frustrimin e madh dhe jo aq qesharak të pastër. Kemi edhe një kombinim përbërësish për të shoqëruar, me ç’rast kemi një version shumë mesdhetar, të pasur me perime dhe me ketchup.

Insomma, largo spazio alla fantasia dhe mangiamoci un bel panino con le mani, gustando a pieno ogni morso e raccogliendo tutte le briciole :-). Mund të gjeni një version shtesë të hamburgerit, me yndyrë dhe ceci dhe t’ju ftojmë në ofertën e lupinit.

Përbërësit për 6 hamburgera:

400 gr lëvozhgë në sallam (peso da scolati), sbucciati

50 g soje diside në sirtarë + 250 ml aqua

1 biskota salsa soje

1 paprika e tymosur (Pimenton de la Vera)

1 cipolla bionda media, tritata

1 media karota, tre

4 pomodori secchi sottolio sgocciolati

1 koncentrat qyqe domate

1 barbekju vegan salsa cucchiaio

2 qyqe semi di girasole

1 pikant i kuq cucchiaino

2 qyqe lihen për të ngrënë në një tas

kafe mezzo cucchiaino da pepe

2 qyqe amido di mais + 2 cucchiai acqua

rreth 10 biskota pangrato

shitje, olio evo

Në shërbimin Tuaj:

panini në burger 100% vegjetarian

Majonezë 100% vegjetale

ketchup

pomodori secchi sottolio sgocciolati

sallatë

rukola

Procedura:

Sojën e vendosim në sirtarë në një pentolino me 250 ml ujë, salcë soje dhe paprika të tymosur. Mettiamo sul fuoco piccolo al minimo di fiamma e facciamo bollire lentamente finché tutta l’acqua è stata assorbita. Ne rezervojmë.

Ne kemi një lëvozhgë karrote dhe qepë në një vozis me një picë në sallë dhe një biskotë me vaj, mund të gatuajmë me moderim, të përziejmë me tanto in tanto, finché le verdure jo sono tenere. Facciamole raffreddare.

Mettiamo i lupini, la soia e le verdure ormai fredde nel mixer assieme ai pomodori secchi, il concentrato, la salsa barbecue, i semi di girasole, la paprika picante, il lievito alimentare e il pepe. Frulliamo a scatti più volte di seguito, dobbiamo ottenere un composto con dei pezzetti piccoli ma visibili degli ingredienti, e non un pate. Kur kemi konsistencën e duhur, versioni është i gjithi në perandorinë e ciotola dhe versiamovi mbi amiodo sciolto nell’acqua (sarà coloso) dhe amalgamë.

Shtojmë bukë të pjekur, të përzier me mish, të papërfunduar dhe një paneto homogjene. Gatuani me pelikul dhe ziejini në një enë të ftohtë për 40 minuta (mund të gatuani edhe ditën e parë të përgatitjes dhe burger).

Kaloi koha e nevojshme për të filluar ndeshjen, ndani në 6 pjesë të barabarta dhe formë diamo loro la burger rreth 1.5 cm e lartë.

Scaldiamo un filo d’olio in a padella dhe cuociamoli un po’ alla volta, për 4-5 minuta më vonë në një fiamma medio-bassa.

Për t’i servirur dhe për t’i shtuar grimcat e bukës, majonezën e thekur dhe spinaqin në pjesën e poshtme dhe lyejeni me barbabietola mbi atë sipërore. Ho poi messo della lattuga croccante, 2 pomodori secchi ben sgocciolati, il burger di lupini caldo, pochissimo ketchup, la rucola e ho chiuso il panino.

Për mua così è piaciuto un sacco, ma è ottimo anche servito da solo con qualche verdura di contorno.

Mos përdorni të gjithë ushqimin dhe burgerin pote congelarli uno sopra l’altro, mettendo tra di loro un pezzetto di carta forno, e usarli quando vi fa più comodo. Potete cuocerli direttamente da congelati, aumentando solamente il tempo in padella.

Një gërvishtje nga froni.

PS Faleminderit shume qe modeli im personal mund te gatuaj me mua, pa problem. Paç fat! 🙂