Gjalpi më i mirë për pjekje – Testi i shijes së gjalpit të kripës

Kuzhina jonë e provës kalon paund dhe paund (dhe paund) gjalpë çdo javë. Ndoshta është për të skuqur lakër, pure patatesh ose vezë të fërguara. Por më shpesh është për pjekje.

Eshtë e panevojshme të thuhet se gjalpi i pakripur është standardi për produktet e pjekura, nga biskotat me çokollatë te ëmbëlsirat dhe koret e byrekut. Përdorimi i gjalpit të pakripur ju lejon të kontrolloni sasinë e kripës në produktet tuaja të pjekura (veçanërisht pasi përmbajtja e kripës në gjalpin e kripur ndryshon, kështu që është e vështirë të dini saktësisht se sa shtoni). Dallimi më gjithëpërfshirës dhe më pak i diskutuar është stili amerikan kundrejt stilit evropian.

Për ushqim dhe gatim, Harold McGee e përshkruan këtë të fundit si “vaj të kultivuar me një përmbajtje yndyre më të lartë se standardi 80 për qind”. Në varësi të markës, prisni që vaji evropian të përmbajë 82 deri në 86 përqind. Në Shtetet e Bashkuara, gjalpi amerikan duhet të përmbajë të paktën 80 për qind yndyrë. Mund të mos tingëllojë si një ndryshim i madh, por vetëm mendoni për qumështin e plotë dhe të skremuar – disa pikë përqindje e bëjnë botën një ndryshim kur bëhet fjalë për shijen. Gjalpi irlandez dhe ai evropian janë të popullarizuar sepse janë më të pasur dhe më kremoz sepse përmbajnë më shumë qumësht dhe kanë një përmbajtje më të ulët uji; kjo do të thotë gjithashtu se ato janë më të lehta për t’u sjellë në temperaturën e dhomës, gjë që është ideale kur jeni në vështirësi dhe keni nevojë për gjalpë të zbutur.

Sigurisht, të piqësh një kifle nuk do të thotë të pish një gotë qumësht. Yndyra është një shije, po, por është gjithashtu një nga përbërësit e një formule të akorduar mirë. Është e sigurt të thuhet se ka dhjetëra marka gjalpi për të zgjedhur në dyqan ushqimor, por cila është më e mira për recetën tuaj? Është e lehtë të mendosh se ndryshimi i një gjalpi të stilit evropian me yndyrë më të lartë në çdo recetë pjekjeje do të çonte në kore byreku më aromatike, bionde me gjalpë kafe, biskota me çokollatë, çfarëdo. Shtetet e Bashkuara, shumë burime online tregojnë për këtë.) Por ky lloj shkëmbimi mund të deshifrojë recetën.

Siç vuri në dukje bukëpjekësi fitues Stella Parks disa vite më parë:


Një kujtesë miqësore: kalimi te gjalpi i stilit evropian në një recetë amerikane nuk është një përmirësim, por një ndryshim thelbësor në formulë.

Në mënyrë të ngjashme, Mbreti Artur kreu disa eksperimente në pjekjen e stilit amerikan dhe evropian dhe zbuloi se recetat e gjalpit të stilit amerikan bënin nr Unë e vlerësoj një zëvendësim të stilit evropian. Rëra doli të ishte më e lëmuar. Dhe rrotullat: më lajkatare, “e trishtuar dhe e relaksuar”.

E gjithë kjo do të thotë, nëse piqni një recetë të zhvilluar për gjalpin e stilit amerikan, gjalpi i stilit amerikan është zgjedhja juaj më e mirë. Jo të gjitha recetat përcaktojnë llojin e gjalpit për t’u përdorur, por nëse jeni duke gatuar një recetë për pjekje nga një zhvillues recetash me bazë në SHBA, është e sigurt të supozoni se keni përdorur gjalpë në SHBA dhe jo në Evropë.

Por cili gjalpë i stilit amerikan është më i mirë për të blerë për pjekje? Ne bëmë një test shije të pesë markave të njohura të gjalpit për të zbuluar se cila është më e mira.

  • Të gjithë vajrat që testuam ishin të pakripur dhe të pakultivuar, me krem ​​dhe shije natyrale si përbërësit e vetëm të lejuar. Vaji i kultivuar ka një shije më të mprehtë – është i shijshëm, por jo aroma kryesore e gjalpit që po kërkonim.
  • Çmimet bazohen në AmazonFresh, FreshDirect dhe dyqanet në zonën e Nju Jorkut. Prandaj, këto çmime mund të ndryshojnë në varësi të vendit ku jetoni.
  • Sepse korja e byrekut është çdo gjë për gjalpin zgjodhëm këtë recetë si të pjekur për eksperiment. Unë ndoqa të njëjtën recetë Pie Crispies për çdo gjalpë, më pas i prezantova biskotat në një test shije të verbër në zyrë.
  • Punonjësve iu kërkua të jepnin komente për shijen, strukturën dhe të gjitha ndjesitë e shkaktuara nga vaji.

Ja si renditen markat më të njohura të gjalpit nga kurrë më tek më të shijshmit…

Foto nga Emma Laperouke

5. Land O’Lakes (4,89 dollarë / paund)

Jeta jugore e quajti Land O ‘Lakes gjalpi i zgjedhur në kuzhinën e tij testuese, por shumica e testuesve tanë të shijes nuk u pajtuan me respekt. Shumica e gjetën atë “jo shumë të yndyrshëm” ose “jo aq këmbëngulës” me një fytyrë të trishtuar të tërhequr për theksim. Shumë njerëz e quanin “të butë”. Megjithatë, për atë që ia vlen, një ujk i vetmuar tha: “Ky është №1.” Bëj atë që dëshiron.

4. 365 (3,49 dollarë / paund)

Marka 365 e dyqanit Whole Foods renditet mjaft pranë Land O ‘Lakes. Disa njerëz e përshkruan shijen e saj si “të kripur”, me një testues shije që e krahason atë me “byrek me gjalpë dhe sallo”, e cila, meqë ra fjala, “është një kompliment!” Disa njerëz zbuluan se korja e byrekut ishte “e yndyrshme” – ne mund të gjithë dakord që ky nuk është qëllimi i gjalpit. Prandaj, në të ardhmen ndoshta do të vazhdojmë të blejmë naftë 365.

3. Breakstone’s (7,98 dollarë / paund)

“Gjalpë, por blah” përmbledh reagimet delikate ndaj Breakstone. Disa vlerësuan shijen e tij “të këndshme”, “memece” dhe “të lehtë, por të pasur”. Të tjerë thoshin se ishte “më pak aromatik” dhe më kujtuan sallo, por jo në mënyrën se si jam i zemëruar? Unë mendoj.”

2. Kabot (6,79 dollarë / paund)

Cabot ishte i fortë si një nga vajrat më të mirë të pjekjes: “Gjalpë”, “Shije shumë e fortë gjalpi”, “Shije e shkëlqyer”, “Mund ta shijoj gjalpin” dhe “Oh, shije e mirë” ishin ndër shumë komplimentet e tij. Ndërkohë, një shijues tha se kishte një “shije peshku”. Ndoshta kjo renditje e ulët e ndihmoi fituesin të merrte medaljen e artë …

1. Tregtari Joe’s (2,99 dollarë / paund)

“Uau,” tha një burrë. Dhe pjesa tjetër e grupit ra dakord, duke e përshkruar markën e dyqanit Trader Joe si “ekstra vajore”, “shije vajore e ëmbël” dhe “shije e këndshme e gjalpit”, ku më shumë se një e deklaruan atë “shumë të pasur”. Ne ishim gjithashtu mjaft të lumtur që fituesi sapo doli të ishte më i liri në grup. Dhe ne ishim edhe më të lumtur që vinte nga një nga dyqanet tona ushqimore të preferuara.

Cili është vaji juaj i preferuar i pjekjes në stilin amerikan? Na tregoni në komente!


Ky artikull u përditësua në maj 2022 nga redaktorët tanë.