Involtini Primavera diversi – Veganblog

Involta Primavera diversi Involtini Primavera fritti ma non unti. Buonissimi, senza glutine, personalizzabili e golosi. Te shoqeruara me salsina agrodolce jane te parezistueshme.

Jam përfshirë në “diversi” sono fritti, ma sono prima impanati. Ne nuk jemi të përfshirë në treg, por nuk na lejohet të “skuqim” mishin. Tortë me oriz thithur nga shija ime shumë me vaj dhe duke ngrirë këtë i papërshtatshëm ose thjesht i impresionuar. Kjo panaturë krokante shërben për mbrojtje të pronarit, vaj jo absorbues. Punon! Diversi ma buoni! Involtina susta diversi një glutine modo mio senza. Janë shumë të mira, sigurisht që mund të personalizoni shijen dhe shijen tuaj.

Përbërja:

grafiku i orizit
vermiçeli i Oriental Express
peperoni
kapuçino kavolo
porro
shkurt
shitje
vaj për ftohje

Përbërësit pastel dhe panatura:

acqua
farina di ceci
shitje
pane grattugiato senza glutine

Procedura:

Përgatisni pastelin me ujë, kripë, farina di ceci në pak orë të lashtësisë. Në un wok saltare velocemente një fuoco alto në olio evo: peperone, karota, porro e cavolo tagliato dhe striscioline. Riparimi. Përgatitni petët vjen riportato sulla confezione. Lasciarli scholare bene. Vendoseni në një pjatë me kek orizi shumë të nxehtë dhe të ngrohtë për sekonda – 20-30. Qëndroni dhe matni në qendër të petës me perime. Krijoni dhe krijoni të përfshirë. Prima prepate tutti involtini e poi passateli nella pastella e infine in pane grattugiato. Ultimare con la frittura e accompagnarli magari con la salsa v agrodolce. Përgatitja e salsa është e lehtë. Mescolate bene tutti ingredienti e portata a bollore quando vedete che inizia a diventare densa, spegnere il fuoco e lasciarla raffreddare.

Përbërësit salsa agrodolche synese:

80 g pastë domate
80 g sheqer kanabis të plotë
70 g uthull orizi
12 g misër
160 g aqua

Merrni më shumë informacion falas!

Ju duhet të merrni certifikatat e produkteve VEGANOK dhe t’i ftoni ata të përmirësojnë biletat tuaja.
Vetëm me pjesëmarrjen e të gjithëve na duhet të bëjmë diferencën për salvaguardia del pianeta.