Kërpudha pule dhe bredh në një salcë kremoze me verë të bardhë dhe mace në nevojë

Një shoqe që zotëron një shtëpi fshati në Burgundi më tregoi për një problem që kishte me një dhi veçanërisht të egër. Cjapi shfaqej çdo natë në kopshtin e saj; me sa duket qëllimi i tij i vetëm ishte të gërmonte shkurret e saj trëndafili dhe gjithçka tjetër në rrugën e tundimit. Ajo u lehtësua shumë kur më në fund arriti të gjente pronarin dhe të shpjegonte dëmin e shkaktuar gjatë javëve të fundit. I zoti i dhisë pa munguar tha: “Po mirë, po e shoh që ka bërë një rrëmujë të tmerrshme në kopshtin tuaj! Pra, çfarë do të bëni për këtë? Si do ta mbani jashtë? Miku im, një psikiatër, zakonisht nuk humbet në fjalë apo mënyra për t’u përballur me njerëzit sfidues, por ky shkëmbim e la atë të qetë, mirë dhe vërtet konfuze!

Luka është në Paris për fundjavë, kështu që unë mbeta me kohë të plotë, i armatosur me udhëzime të gjata se çfarë të bëja. Qentë që i njoh sepse jam ai që zakonisht i shëtit dhe i ushqej, edhe pse nuk e kam marrë parasysh faktin që do të luajnë kaq shumë natën. Hugo lëvizi një kolltuk shumë të rëndë dhe një tavolinë masive në orën 2 të mëngjesit. E zhurmshme. Dhe Java, ndoshta e stresuar nga lëvizja e mobiljeve, vendosi të hidhej vazhdimisht pas një dere xhami.

Pëllumbat janë të lehtë, sepse gjithçka që duhet të bëj është të hedh pesë grushte grurë në një vend të caktuar në bar. Edhe pse, duke pasur parasysh faktin që duart e mia janë shumë më të vogla se ato të Lukës, ndoshta më duhet t’i bëj këto gjashtë grushte, ose kështu thonë udhëzimet. Kuajt kanë nevojë për sasinë e duhur të barit dy herë në ditë, në orën 9 të mëngjesit dhe 6 pasdite. Sipas udhëzimeve të Lukës, ata do të përpiqen të më manipulojnë që t’i ushqej në drekë, të ankohem në drejtimin tim të përbashkët dhe t’u godas këmbët. Ata nuk duhet të më pranojnë, sepse dreka e tyre është një shuplakë e përzemërt, dhe të dy janë shumë të trashë për më shumë bar. e kuptova.

Tek macja. Oh, Zoti im, macja, një i pastrehë neurotik që u zhvendos për herë të parë rreth gjashtë vjet më parë. Edhe pse ai nuk ishte neurotik kur mbërriti. Ai kapi minj për të ngrënë, pastaj pak nga pak Luka filloi ta ushqente. Fillimisht ishte ushqim i thatë për mace, por ai hoqi dorë. Më pas kishte kanaçe të shtrenjta, nga të cilat edhe pas pak ktheu hundën. Tani ai ha zierje të bëra në shtëpi ose copa mishi ose peshku të klasit të parë. Ajo që nuk e dija (deri të premten) ishte që për të qenë në gjendje të hani fare, duhet ta lani tasin e tij në ujë të ngrohtë me sapun para çdo vakti (ndoshta ekuivalenti i maces me ngrohjen e enëve), të flisni me të ndërsa përgatiteni. ushqimin e tij. , vazhdoni të flisni derisa ai ha dhe përkëdheleni vetëm nëse ai “pyet”. Siç tha nëna ime kur i thashë për catgate, “kush do ta kishte menduar që një maço i madh do të ishte kaq i butë me kafshët”. Ende nuk e di se si ndihem që burri im përshkruhet si “macho i madh”, por jam i rraskapitur dhe për këtë arsye shumë i lodhur për t’u kujdesur!

Përbërësit (shërben 4)

30 g morel të thatë të njomur gjatë natës në ujë të ftohtë

4 qepe, të grira

4 gjoks pule pa lëkurë, të prera në feta

Kripë deti dhe piper i zi i sapo bluar

15 g gjalpë

100 g kërpudha, të grira

2 gjethe dafine

200 ml verë të bardhë

100 ml lëng pule ose perimesh

200 ml krem ​​dopio

Hiqni morelet nga lëngu njomje duke shtrydhur sa më shumë ujë të tepërt. Pritini të gjitha morelat e mëdha në gjysmë dhe ruajini. I rregullojmë gjokset e pulës me kripë dhe piper. Shkrini gjalpin mbi nxehtësinë mesatare në një tigan të madh, shtoni qepujt dhe pulën dhe skuqeni butësisht për disa minuta nga secila anë. Hiqeni nga tigani dhe lërini mënjanë. Në vajin e lënë në tigan, zieni morelët dhe kërpudhat e njomura, të pastruara për disa minuta që të zbuten, më pas i rregulloni. Shtoni verën e bardhë, lëngun dhe kremin e dyfishtë. Lërini të vlojnë dhe më pas gjokset e pulës i ktheni në tigan duke i lyer me krem. Ulni nxehtësinë në minimum dhe gatuajeni për rreth 6 minuta, derisa pula të jetë gatuar. Hiqeni pulën nga tigani për pak kohë, rrisni zjarrin dhe zvogëloni salcën në një valë të plotë derisa të mbulojë pjesën e pasme të lugës. E kthejmë pulën në tigan, e lyejmë me salcë, rregullojmë erëzat dhe e shërbejmë. Të bëftë mirë!