Keto Instant Pot Carnitas – Shije e mrekullueshme

  • Në tenxheren tuaj të menjëhershme, shtoni gomarin e derrit të prerë në kubikë + qepë të papërpunuara. Spërkateni me lëng pule, lëng portokalli, lëng lime, qimnon, rigon, kripë, piper + gjethe dafine. Përziejini për t’u bashkuar. Mbylleni me kapak dhe sigurohuni që vrima e ajrosjes të jetë e mbyllur.

  • Mbylleni me kapak dhe sigurohuni që vrima e ajrosjes të jetë e mbyllur. Gatuani në PRESION të LARTË për 30 minuta. Do të duhen rreth 10-15 minuta për të arritur presionin, më pas do të fillojë të numërojë nga 30. Pas 30 minutash, bëni një LIRIM TË SHPEJTË, duke lëvizur valvulën e VENTILIMIT për të lëshuar të gjithë avullin. Pasi të jetë zhdukur i gjithë avulli dhe notimi të ketë rënë, mund ta hapni me siguri tenxheren e menjëhershme.

  • Vendoseni furrën tuaj në BAKING.

  • Hiqni me kujdes të gjithë karnitët dhe qepët e ziera, duke i transferuar në një tepsi me buzë. Hidhni gjethet e dafinës. Grini karnitet me 2 pirunë. Hidhni 1 filxhan me lëngun e gatimit nga ena e çastit mbi karnit.

  • PJEQNI karnitet për 5 minuta derisa të bëhen krokante. Nëse kam kohë, më pëlqen t’i kthej karnitet 3 ose 4 herë dhe të vazhdoj të pjek në hapa prej 5 minutash. Kjo me të vërtetë karamelizon yndyrën dhe i jep strukturën dhe shijen më të mahnitshme.

  • Shërbejeni të ngrohtë, të zbukuruar me koriandër të grirë. E shijshme në fuçi për burrito / taco me perime fajita, oriz lulelakër, guacamole + salsa. Mund të shërbehet edhe si tacos ose si sallatë.

  • Do të ruhet në një enë hermetike për 5 ditë ose në ngrirje për 6 muaj.

  • Shihni shënimet e recetës më poshtë për më shumë këshilla, FAQ dhe zëvendësime të përbërësve.

tenxhere e ngadaltë: Mund t’i gatuani edhe në tenxhere të ngadaltë. Këtu është receta ime për carnitas për gatim të ngadaltë.
Mishi i derrit: Unë preferoj gomarin e derrit, por mund të përdorni edhe shpatullën e derrit. Nëse keni një kockë në bythën e derrit, thjesht prisni atë rreth kockës, pastaj hidheni në tenxhere. Kocka do të shtojë edhe më shumë shije!
Qepë: Unë përdor qepë të verdha, por ju mund të përdorni të bardhë ose të kuqe.
krokante: Ju nuk keni nevojë t’i grisni ato në furrë, por unë rekomandoj ta bëni këtë!
ngrirje: Mund t’i ngrini pasi t’i grini karnitat PARA pjekjes. Do të ruhet në frigorifer për të paktën 6 muaj.
Rinxehja: Më pëlqen t’i ngroh përsëri karnitët duke i pjekur përsëri në një tepsi me buzë ose krokante në një tigan gize me pak vaj avokadoje. Mund të piqni në mikrovalë, por ato humbasin krokantinë.
viçi: Nëse dëshironi të bëni diçka të ngjashme me mish viçi, provoni recetën time të barbacoa.

kalori: 414, Karbohidratet totale: 5.9g, proteina: 56.7g, I trashë: 18.5g, fibra: 0.6g, Karbohidratet neto: 5g