KILI VEGY – Kuzhina e mbirë

VEGI KILI

Shërben 6

E shkrova këtë recetë për SKCC dhe u bë e njohur. Edhe njerëzit e gjithëngrënës thonë se nuk u mungon mishi sepse ka shije dhe cilësi të mjaftueshme.

Kam rimbushur kavanozët e mi me erëza me erëza të thata nga Thrive Market (nëse përdorni këtë lidhje, ju merrni një zbritje në porosinë tuaj të parë!). Ato janë të përballueshme dhe të freskëta. Ndërsa jeni atje dhe mbushni karrocën tuaj për transport falas, mund të blini fasule, drithëra, produkte domate, etj. dhe do t’i keni gjithmonë në dorë produktet në dollap për këtë djegës.

Duke folur për omnivorët, ka pasur raporte për sukses në shtimin e një kile pule / gjeldeti / viçi të grirë në këtë recetë. E shtojmë në tenxhere që të skuqet dhe i kaurdisim pas perimeve dhe i shtojmë edhe 2 gota lëng mishi për të mbajtur gjithçka të hidratuar. Kjo do të rrisë rendimentin e shërbimit në 6-8 dhe nëse është shumë, është një dhuratë dhe ngrin mirë.

Përbërësit

2 lugë vaj avokadoje ose vaj tjetër neutral
1 qepë e verdhë mesatare – e grirë hollë
1 jalapeno – pa fara dhe të bluara
2 kërpudha të mëdha portokalli – të fshira dhe të prera super të vogla
kripë deti për shije
piper i zi për shije
1 piper i kuq – i grire holle
1 piper i verdhë – i grirë imët
1 patate e vogël e ëmbël – e qëruar dhe e prerë në kubikë të vegjël
4 thelpinj hudhër – të grira
1 1/2 lugë gjelle. pluhur djegës
1 lugë qimnon
2 lugë të pluhurit të kakaos
1 lugë e paprikës së tymosur
1 lugë gjelle speca çipotle në adobo – të bluar ose të përzier
1/3 filxhan thjerrëza kafe ose jeshile
1/3 filxhan bulgur
14 ons salcë domate
28 ons domate të pjekura të grimcuara
3 gota supë perimesh
1 filxhan birrë ose kafe të zier
2 lugë të aminoacideve të kokosit ose salcës së sojës
1 kanaçe fasule të zeza – e kulluar
1 filxhan kokrra misri të ngrirë
2 gota lakër të copëtuar (opsionale)

udhëzime

Ngrohni një tenxhere të madhe ose furrën holandeze mbi nxehtësinë mesatare. Ngrohni vajin e avokados. Prisni veten, miku im!

Shtoni qepën, jalapeno, kërpudhat dhe një majë të madhe kripë dhe piper në tigan. I skuqim për rreth 10-15 minuta derisa të lirohet uji dhe kërpudhat të fillojnë të skuqen. Ne vërtet duam të ziejmë ujin këtu. Shtoni specat, patatet e ëmbla, hudhrën dhe ziejini për rreth 5 minuta derisa të zbuten.

Në tigan shtoni pluhur djegës, qimnon, kakaon, specin e tymosur dhe chipotin dhe ziejini për një minutë tjetër. Shtoni thjerrëzat, bulgurin, salcën e domates, domatet e grira, lëngun e mishit, birrën ose kafenë dhe aminoacide të kokosit. Ziejini në zjarr të ulët, pa mbuluar dhe ziejini për rreth 35 minuta, duke i përzier herë pas here, derisa thjerrëzat dhe bulguri të jenë zier. Shtoni fasulet e zeza, misrin dhe lakrën, nëse përdorni, provoni erëzat dhe rregullojini sipas nevojës. Më shumë kripë? Ndoshta më shumë aminoacide të kokosit. Më pikante? Shtoni më shumë çipotle ose pluhur djegës. Lëreni gjithçka të ziejë për 10 minuta të tjera që të ngrohen dhe të thahen zarzavatet.

Shërbejini enët tuaja me shumë maja. Spec djegës do të ruhet në frigorifer për një javë.