Klubi i gatimit për dashuri dhe limon – maj!

Bashkoju sfidës së Love & Lemons Cooking Club këtë muaj! Pjesëmarrja është e lehtë dhe fituesi me fat do të marrë një çmim. Gjeni të gjitha detajet më poshtë.

Klubi ynë i gatimit është një mënyrë argëtuese për të festuar komunitetin e lexuesve të Love & Lemons. Koncepti është shumë i thjeshtë – unë zgjedh një recetë çdo muaj. Ju keni sukses dhe më dërgoni një foto me email. Në fund të muajit, unë zgjedh rastësisht një fitues për të marrë një çmim.

Më pëlqen ndjenja e komunitetit që vjen nga kaq shumë njerëz që gatuajnë një recetë çdo muaj. Ne e fillojmë sfidën tonë të majit sot me recetën time të salsës me mango dhe shpresoj që ju të bashkoheni në argëtim. Ja se si funksionon:

Çmimi: një kartë dhuratë prej 200 dollarësh për ushqim të plotë!

Në fund të muajit do të zgjedh fituesin në mënyrë të rastësishme dhe do t’i publikoj të gjitha fotot. Këtë herë ne japim një Kartë dhuratë 200 dollarë për ushqim të plotë.


Salsa mango në një tas me patate të skuqura tortilla


Receta e këtij muaji është argëtuese: salsa ime e lehtë me mango! Është e ëmbël, pikante, pikante dhe freskuese dhe është bërë nga 7 përbërës të thjeshtë. Ne na pëlqen ta plotësojmë atë me tacos dhe nachos për darkë ose ta shërbejmë si meze në ahengje dhe tubime. Do të ishte e përkryer për të festuar Cinco de Mayo ose Ditën e Përkujtimit këtë muaj! Gjithashtu ndodh të jetë vegan dhe pa gluten.

Hyni në sfidën e majit

Dëshironi të identifikoheni? Ja çfarë duhet të bëni:

  1. Bëni salsën time të mangos diku në maj.
  2. Dërgo një fotografi në [email protected] deri më 31 maj.
  3. Për një hyrje bonus, lini një koment në postimin e blogut të mango salsa pasi të keni dorëzuar foton tuaj. (Një hyrje me foto dhe një hyrje bonus për person – ju lutemi lini emrin dhe mbiemrin tuaj në komentin tuaj në mënyrë që ta përputhem me emailin që keni dërguar.)
  4. Regjistrohu në listën tonë të emailit për të mësuar rreth recetës për muajin tjetër!

Unë do të zgjedh rastësisht një fitues dhe do të ndaj të gjitha fotot tuaja në fillim të qershorit.

Sfida e muajit të kaluar

Receta e muajit të kaluar ishte sallata ime me vezë. Kjo recetë më pëlqeu për herë të parë sallatën me vezë dhe u emocionova kur pashë që ajo të fitoi edhe ty! Shumë prej jush thanë se ju pëlqenin veçanërisht kaperi dhe shafran i Indisë në recetë. Më vjen shumë mirë që ju pëlqeu!

Këtu janë të gjitha fotot tuaja:
Maddie ishte fituesja jonë!:

Le të përmbledhim

Merrni sfidën e Majit të Klubit të Gatimit nga…

  1. Unë jam duke bërë salsa mango diku në maj.
  2. Dërgo një fotografi në [email protected] deri më 31 maj.
  3. Lini një koment në postimin e blogut mango salsa për bonusin e hyrjes pasi të keni dorëzuar foton tuaj. (Një hyrje me foto dhe një hyrje bonus për person – ju lutemi lini emrin dhe mbiemrin tuaj në komentin tuaj në mënyrë që ta përputhem me emailin që keni dërguar.)

Shijoni gatimin tuaj!