Kungull erëza pancakes delli – pjatë e pastër

Këto petulla delli me erëza kungulli janë një variant argëtues sezonal i një prej recetave të mia të preferuara të të gjitha kohërave. Pancakes delli më erdhën për herë të parë nga The Paleo Mom dhe në vitet që kur kisha më shumë versione të tyre sesa mund të numëroja. Jo të gjithë ishin të denjë për një blog, por ishin gjithmonë të këndshëm. Doja ta publikoja këtë version vjeshtën e kaluar, por ai humbi pak në përzierje dhe nuk duket sikur këto erëza janë të mira vetëm në vjeshtë! Bëni një erëz kungulli me këto petulla të shijshme pa drithëra, pa produkte qumështi, të lehta si byrek.

Mbajeni të lehtë duke e gatuar në frigorifer

Përgatitja e ushqimeve para kohe dhe ruajtja e tyre në frigorifer është një nga mënyrat më të mira për ta bërë të qëndrueshme çdo ndryshim në dietë. Përfundimisht do të kaloni më pak kohë në kuzhinë shumicën e ditëve dhe gjithmonë do të keni diçka gati për të shkuar kur të jeni të uritur ose të uritur. Gatimi në ngrirje për Paleo AIP do t’ju japë 123 receta të provuara dhe të testuara nga 30 blogerët tuaj të preferuar të protokollit autoimun për t’ju ndihmuar. E krijuar për gatim në grup dhe përgatitje paraprake, çdo recetë përfshin udhëzime për ruajtjen, ngrirjen dhe ringrohjen. Ka receta për çdo vakt të ditës, si dhe receta për raste të veçanta! E-libri tani është i disponueshëm si shkarkim dixhital për 18,90 dollarë.

Recetë për petulla me erëza kungujsh nga acleanplate.com #paleo #glutenfree #grainfree

Pancakes delli me erëza kungulli

Këto petulla delli me erëza kungulli janë pa drithëra dhe produkte qumështi, por janë plot shije të bukura vjeshte.

Dieta: Pa qumësht, pa gluten, cistit intersticial, FODMAP i ulët, pa arra, paleo, peskatarian, vegjetarian

udhëzime

  • Kombinoni të gjithë përbërësit përveç vajit të kokosit për tiganisje në një blender dhe përziejini derisa të jetë homogjene.

  • Ngrohni pak vaj kokosi në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare. Përdorni 1/4 filxhan filxhan matëse për të derdhur brumin në tigan dhe gatuajini petullat në tufa, 3-5 minuta nga secila anë ose derisa të marrin ngjyrë kafe të artë dhe të gatuhen.

E keni provuar këtë recetë?Ndani dhe hashtag me #ACleanPlateAIP!