Makarona me vaj karkalecash, pancete dhe piper te kuq djeges

Mos kini frikë nga përzierja e kulturave që po ndodh këtu. Kjo recetë feston këtë argëtim të gjalpit të djegës dhe pancetës krokante. Goditja e acidit të kaperit balancon ëmbëlsinë e verës së zier kineze. Gjithçka është atje për një arsye!

Ka edhe tekstura të shijshme! Lakër e butë, karkaleca delikate me lëng dhe qepe krokante dhe panceta. Ky është një kombinim i shijshëm dhe shumë i lehtë për t’u përgatitur. Kjo është një nga ato recetat me të cilat thjesht mund të argëtoheni në vend që të shqetësoheni për atë që është tradicionale.

Këshillë e erëzave: mund t’i shtoni deri në fund specat djegës të tharë nëse dëshironi më shumë nxehtësi dhe shtoni kaperi shtesë nëse dëshironi më shumë acid. Kripë për kripësinë!

Përdorni makaronat tuaja të preferuara, madje mund të përdorni petë aziatike. Unë preferoj një pastë të gjatë me këtë salcë, por përdorni atë që keni!

Shërben 2

Përbërësit

150 g kotele karkalecash

150-200 g makarona

50 gr pançetë të grirë hollë

1 thelpi hudhër, e shtypur dhe e grirë hollë

1/4 filxhan qepë të freskët të grirë hollë

1 lugë speca djegës të copëtuar

1/4 filxhan verë të zier kineze

1,5 gota lakër toskane të grirë imët

1 lugë vaj djegës

1 lugë çaji të tejmbushur me kaperi të grirë imët

1 lugë vaj ulliri ekstra i virgjër

Shalots të skuqura dhe parmixhan për servirje

udhëzime

Vendosni ujë të kripur të ziejë për pastën që dëshironi. Përgatisni makaronat sipas udhëzimeve në paketim, duke kursyer 1/2 filxhan ujë të makaronave përpara se t’i kulloni.

Vendosim një tigan të madh me anët e larta në zjarr mesatar dhe shtojmë petullat ndërsa tigani është ende i ftohtë.

Pasi panceta të jetë krokante, shtoni hudhrat, specat djegës dhe qepët e njoma në tiganin e lyer me yndyrë dhe skuqini për 30 sekonda që të ziejnë.

Shtoni karkalecat dhe shtoni gjalpin e kalitur. Gatuani për rreth 1 minutë nga secila anë dhe shtoni verën. Duhet të kërcëjë dhe kryesisht të avullojë, të avullojë shpejt, të hidhet karkaleca për 30 sekonda ndërsa kjo ndodh.

Shtoni vajin e lakrës kaçurrela dhe piperin e kuq dhe përzieni që të thahet. Përziejini makaronat, kaperin dhe vajin e ullirit. Shtoni ujin pak nga pak në paste nëse duket e thatë. Ju dëshironi pak aciditet dhe uji me niseshte do t’ju ndihmojë ta bëni këtë. Thjesht shtoni aq sa për ta kombinuar.

Provoni dhe rregulloni erëzat. Shërbejeni dhe zbukurojeni me qepe krokante dhe parmixhan.

HH x

thehealthyhunter@gmail.com

[email protected]

Ju mund të shfaqni informacionin tuaj biografik në këtë zonë. Thjesht vizitoni Përdoruesit> Profili juaj> Informacioni biografik