Mbushje sanduiç sallatë me qiqra për t’u përgatitur me shumicë për dreka të lehta.


Nëse jeni duke kërkuar për ide për një sanduiç me rritje të ulët, sanduiç të konsiderueshëm, vegjetarian ose vegan, do të dëshironi të bëni një enë me madhësinë e delikatesave nga kjo mbushje për sanduiçet e sallatës me qiqra. Jo vetëm që është perfekt për sanduiçe vërtet të shkëlqyera sallatë me qiqra, por është gjithashtu një spërkatje e preferuar në paketat e maruleve dhe një mëngjes legal i shpërndarë gjatë gjithë javës. Kur shkoni në rrugën e sanduiçit, është si një sallatë ton vegan me qiqra në vend të tonit. Ose një sanduiç me sallatë pule me qiqra në vend të pulës. Ky nuk është një koncept i ri, por vendosa t’ju përcjell me versionin që bëj këtu shumë pasdite të dielave.

Ajo që më pëlqen për këtë sanduiç

ka kështu që Më pëlqejnë shumë gjëra në këtë sanduiç. Më pëlqen krokanizmi i bukës së fërkuar me hudhër në krahasim me mbushjen më të butë të sallatës me qiqra. Dhe më pëlqen që më bën të vazhdoj për orë të tëra. Në përgjithësi është e shijshme dhe funksionon. Nëse mbani një enë të madhe me këtë në frigorifer, jo vetëm që mund të bëni sanduiçe të shkëlqyera sallatë me qiqra gjatë gjithë javës, por mund ta ndryshoni atë në cilëndo nga mënyrat që do të përshkruaj më poshtë.
Përbërësit për sallatën me qiqra Receta sanduiç të rregulluar në një tas të madh

Përbërësit e sanduiçit të sallatës me qiqra

Për ta çuar sanduiçin mesatar të sallatës me qiqra në nivelin tjetër, fillimisht kushtojini vëmendje përbërësve. Unë mbështes një numër përbërësish nga të cilët të tjerët priren t’u shmangen, por zbuloj se kjo qasje ofron një mbushje sanduiç me qiqra që godet të gjithë butonat e duhur dhe është edhe më e mirë në ditën e dytë dhe të tretë. Shijet përputhen vërtet. Këtu janë disa mendime mbi përbërësit në këtë sanduiç dhe mënyrën se si e zgjedh (ose menaxhoj) secilin.

  • Bukë: Unë do të them se ka dy mënyra për të shkuar në frontin e bukës. Ose do të dëshironi të zgjidhni feta bukë të mirë dhe të bollshme me brumë kosi për këtë sanduiç. Fetat mund të piqen ose të piqen në skarë, të lyhen me vaj ulliri dhe të fërkohen me pjesën më të mirë të një thelpi hudhër. Ose merrni qasjen saktësisht të kundërt duke zgjedhur një copë të butë, jastëk, të lirshme të një lloj buke sanduiç me shumë kokrra. Mund ta theksoni lehtë këtë bukë, por jo. Më shpesh zgjedh bukë të thekur (në foto kudo) dhe prirem ta shijoj jashtë në këtë mënyrë, por ka raste kur më pëlqen edhe ky sanduiç sallatë me qiqra me bukë më të butë. Unë dyshoj se ju do të dini se nga cili kamp jeni.
  • qiqrat: Ju thyeni qiqrat dhe keni disa mundësi për këtë. Meqenëse do të bëj pothuajse gjithçka për të shmangur larjen e panevojshme të pajisjes, zakonisht i thyej qiqrat me dorë në një tas të madh duke përdorur një pirun të madh ose (më mirë akoma!) një makineri për pure patate. Disa qiqra janë më të buta se të tjerat, duket se ndryshojnë nga e konservuar në konservuar, dhe unë konstatoj se qiqrat e bëra nga fasulet e thata zakonisht kanë një strukturë më të madhe. Nëse e gjeni veten me qiqra më të forta, metoda e pirunit mund të jetë pak zhgënjyese. Bërja e një makinerie për patate ose disa bishtaja të shpejta në një përpunues ushqimi gjithashtu funksionon. Ju dëshironi të thyeni qiqrat, jo të përpiqeni ta ktheni në humus, aq më të lehtë me pulsimin.
  • mustardë: Këtu preferoj mustardën integrale, por nëse keni në dorë mustardë të stilit Dijon, sigurohuni që ta përdorni. Unë gjithashtu prirem të zgjedh shumë mustardë – do të thosha më këmbëngulëse, por ende e ekuilibruar.
  • shijoni: Zakonisht e gjej shijen e Uejnit në derën e frigoriferit. Zakonisht është më e ëmbël, por jo domosdoshmërisht.
  • Arra: Më pëlqen tekstura dhe përmbajtja që sjellin disa arra të thekura në këtë sanduiç. Provojeni, edhe nëse jeni pak skeptik. Kuptova se nuk kisha arra për këtë raund sanduiçesh dhe më pëlqeu vërtet shkëmbimi i arrave të kedrit!
  • Kili: Kësaj mbushjeje sanduiç sallatë me qiqra i shtoj gjithmonë serrano të grirë imët, i jep një dimension më shumë se pikante dhe shije të këndshme jeshile. Opsionale, natyrisht, por e rekomanduar.

Pamje tërthore e një sanduiçi me sallatë qiqrash në një pjatë të prerë në gjysmë

Variacione!

Receta që postoj më poshtë është receta ime kryesore për sanduiçin e sallatës me qiqra. Por më pëlqen të luaj. Këtu janë disa variacione që më kanë pëlqyer prej vitesh për t’ju inkurajuar të eksperimentoni me përbërësit që keni në dorë.

  • Sallatë Ultra Hipi me sallatë qiqrash: Shtoni disa grushta lakër të grirë hollë dhe fara luledielli të thekura në sallatën e qiqrave në vend të arrave dhe një lugë gjelle maja ushqyese. Përfundoni me nori të thekur ose nori furikake të grimcuar.
  • Sanduiç pikant nga sallata me qiqra: Më pëlqen çdo gjë pikante, por me këtë sanduiç si përbërës pikant * të sanduiçit *, pa përzierje. Tabasco, Cholula ose salcë tjetër e nxehtë e spërkatur sipër përbërësit të sallatës me qiqra është aty ku është për mua. Makaronat kalabreze nga Kili janë gjithashtu A + këtu si një majë pikante.
  • Sanduiç vegan me sallatë qiqrash: Për të bërë këtë sanduiç vegan, përdorni kosin tuaj të preferuar vegan me bazë bimore. Në thelb, ju dëshironi diçka që i bashkon të gjithë përbërësit, kështu që nëse nuk keni kos vegan në dorë, mund të eksperimentoni me majonezë vegane, tahini ose një kombinim të të dyjave. Mbani në mend se ky është në thelb një sanduiç vegan me sallatë ton, me qiqra të grimcuara në vend të tonit. Dhe si një sanduiç me ton, ka të bëjë me preferencat personale dhe raportet e përbërësve.

Përbërësit e sanduiçit të sallatës me qiqra të përziera së bashku në një tas të madh
Receta e përfshirë më poshtë është pika ime kryesore fillestare, por luani me përbërësit që keni në dorë dhe doni. Gjëra të tjera që më pëlqen t’i përziej (jo të gjitha përnjëherë): borzilok i grirë në verë, kripë e tymosur, lakër e grirë hollë, karrota të grira, disa lugë çaji miso, pak limon të konservuar. Argëtohuni, eksperimentoni dhe më tregoni të gjitha kombinimet tuaja të preferuara që keni krijuar.
Foto nga afër e një sallate me sallatë qiqrash në një pjatë, e prerë në gjysmë në një pjatë me patate të skuqura

Shpresoj ta shijoni këtë sanduiç po aq sa unë, me të vërtetë është një nga të preferuarit e mi, i lehtë, ndjehem mire drekë. Nëse i doni qiqrat po aq sa unë, këtu mund të shihni më shumë receta me qiqra – ka shumë! Ka më shumë receta sanduiçësh, dhe disa nga të preferuarat e mia përfshijnë këtë sanduiç vegjetarian TLT, një sanduiç klasik sallatë me vezë, burgers tofu të pjekur në skarë. Ose nëse thjesht kërkoni mënyra të thjeshta për të kombinuar bukën e mirë me pjatat e mira anësore, është e vështirë të mposhtni brusketat dhe po flas se si t’i përshtatni stinëve në këtë faqe – përtej domateve;).

Anëtarësimi në 101 libra gatimi

Anëtarësimi premium pa reklama përfshin:
– Përmbajtje pa reklama
-Receta të përshtatshme
Erëza / Barishte / Lule / Lëvorja Koleksioni i recetave pdf
Ekspres i natës së javës Koleksioni i recetave pdf
– Bonuse surprizë gjatë gjithë vitit