Mëngjesi i lehtë i shëndetshëm: biskotat e Marisë

Kam kaq shumë nutricionistë që vijnë tek unë dhe thonë se hanë vërtet shëndetshëm për vaktet e tyre kryesore, por kur bëhet fjalë për snacket, ata vërtet kanë vështirësi për të gjetur diçka ushqyese.

Shpesh hasim qese me patate të skuqura, karamele, madje edhe bare proteinash të tepërta të përpunuara që maskohen si ushqim i shëndetshëm.

Mos u shqetësoni ekipi, ndihma është në dispozicion. Pasi jetoi me një shok dhome super të shëndetshme (vegane + pa gluten) për disa vite, kishte një gjë që ajo hante gjatë gjithë kohës: Mary’s Crackers. Në fakt, u betova se ajo duhet të kishte pasur aksione në biznes, sepse ajo po përpiqej t’i bënte ato të pabesueshme për të gjithë ata që njihte.

Lëvizni përpara për t’u kualifikuar si një nutricionist klinik dhe për të shpërndarë idetë e snackeve, dhe më duhej të punoja mbi to për të parë nëse mund t’ua rekomandoja ligjërisht klientëve të mi të preferuar. Edhe ata që kërkojnë një dietë pa grurë, arra, vezë dhe produkte qumështi.

Pasi analizova panelin e ushqimit me një furçë dhëmbësh të imët, pashë sinqerisht se u befasova jashtëzakonisht dhe në mënyrë të admirueshme. Nuk ka aromë artificiale ose konservues plot me proteina bimore dhe të prodhuara nga PËRBËRËSË TË PLOTË USHQIMI organik.

Natyrisht, më duhej t’i shijoja të gjitha. 😂

Të gjitha shijet ishin absolutisht të shijshme dhe funksionojnë mirë me dips, spërkatje dhe djathë.
Veç kësaj më pëlqyen shumë të nxjerra nga kutia vetë, pa dekorime!

Nëse nuk keni informacion të mjaftueshëm, këtu janë disa nga idetë e mia të preferuara të pjatave anësore:

  • Hummus + kastravec + kopër + susam i zi
  • Vaji i arrave + feta dardhe
  • Djath + fiq të thatë
  • Gjizë + kaperi + piper i kuq djegës
  • Pastë Miso + salmon i konservuar + vaj susami
  • Avokado + pulë e pjekur në zierje + piper
  • Salmon i tymosur + krem ​​djathi shqeme
Biskotat origjinale të Mary-s janë bërë nga katër përbërës kryesorë, të plotë – orizi kaf, quinoa, farat e lirit dhe farat e susamit – kombinimi i përsosur i bukës së thekur dhe mirësisë krokante.

Varieteti Super Seed është bërë nga farat me një kombinim të pasur të farave të kungullit, farave të lulediellit, farave të lulekuqes dhe të tjera – çdo porcion i biskotave Super Seed ofron 5 gram proteina bimore.

Stili REAL Thin janë krijesa më tradicionale të thekura dhe krokante, të disponueshme në katër shije.

Nëse jeni duke kërkuar për një mundësi ushqyese, ngopëse dhe vërtet të shëndetshme për mëngjesin tuaj të ardhshëm ose një pjatë djathë me miqtë, do të dëshironi të merrni një kuti prej tyre.

Klikoni në lidhjet e mëposhtme për t’i gjetur ato në platformën tuaj të preferuar.

https://www.facebook.com/MarysGoneCrackers
https://www.instagram.com/marysgonecrackers/
https://twitter.com/GoneCrackers

Sally O’Neill – Kryeredaktor

Sal ka një mision për të provuar se shëndeti dhe ushqimi nuk duhet të jenë të mërzitshëm – dhe se edhe kur jeni në formë, mund të hani tortën tuaj dhe ta hani atë. Pasi humbi 14 kilogramë nga adoptimi i një stili jetese më të shëndetshëm, ajo ndan udhëtimin e saj me të tjerët në blogun Fit Foodie. Ajo gjithashtu punon si fotografe dhe stiliste ushqimore, ka një diplomë bachelor në të ushqyerit dhe dietologjinë dhe është autore e dy librave të gatimit: Love Move Eat (Bauer Media, 2017) dhe Meal Prep Plan (Murdoch, 2019).