Një recetë e mrekullueshme për një paella vegjetariane

Le të bëjmë një paella! Mund ta bëni absolutisht dhe për këtë version të klasikes spanjolle të orientuar nga perimet, i frymëzuar nga Kalifornia, nuk keni nevojë për një tigan të veçantë. Shumë paela përfshijnë një shumëllojshmëri mishi dhe ushqim deti, por një paella vegjetariane mund të jetë një zbulim. Ky version është plotësisht ngarkuar me një ylber perimesh të stinës, të përgatitura në ëndërr mbi bazën e orizit të aromatizuar me shafran dhe paprikë. Pasi të keni shkarkuar teknikën, përshtatjet mund të jenë të pafundme. Paella është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përdorur çdo perime të stinës në crunchy tuaj, dhe mbetjet janë A-plus. Dhe unë do t’ju tregoj se si ai mund të jetë miqësor gjatë javës. Vërtet!

Ju nuk keni nevojë për një tigan të veçantë paella

Nëse keni një tigan tradicional paella, fantastike! Perdore. Sidoqoftë, mos lejoni që mungesa e një tigani të veçantë të ndërhyjë në përpjekjet tuaja për paella. Kam përgatitur me sukses paella në tava bakri (të preferuara), si dhe inox dhe gize. Përdorni atë që keni, sa më gjerë aq më mirë. Përfshini udhëzimet për dy tigan me madhësi të ndryshme në recetë, ju lutemi referojuni shënimeve të kokës.

Si ta bëni paella të rehatshme për javën

Paella mund të jetë një recetë e shkëlqyer dhe realiste për një mbrëmje javore nëse bëni një gjë. Mbajeni këtë soffit pranë. Gatuani pak në frigorifer, ruajeni sërish në frigorifer. Nëse keni pak shafran dhe paprika, me lëng mishi, oriz dhe perime të stinës, jeni gati për të bërë paella. Dhe është shumë e thjeshtë.

Paella e mrekullueshme vegjetariane e servirur në një tigan

Orizi më i mirë për paella

Zgjedhja e orizit të duhur paella është çelësi. Idealisht, ju dëshironi oriz paella me kokërr të shkurtër, diçka të tillë apo atë. Kërkoni bombë. Orizi Paella është i famshëm për aftësinë për të thithur më shumë ujë (ose lëng mishi) sesa orizi tjetër, duke ruajtur strukturën e tij. Kjo përkthehet në paella me një përkufizim midis kokrrave – pa qull orizi. Më pëlqen gjithashtu ky artikull mbi zgjedhjen e orizit për paella me Russ Moore (nga Camino në Oakland, Kaliforni). Ai përdor një varietet vendas japonez me kokrra të shkurtra të larë mirë dhe paella e tij është e tillë e bukur. Nëse jeni duke eksperimentuar me varietetet e orizit pa paella, do t’ju duhet të luani pak dhe të rregulloni lëngjet.

A mund të përdor oriz kafe?

u përpoqa. Kam testuar 100% paella me oriz kafe dhe përzierje. Këtu qëndron problemi. Krahasues, gatimi i orizit kaf zgjat shumë më tepër. Pra, mënyra se si mblidhet paella është si më poshtë. I merrni të gjithë përbërësit në tigan, i përzieni një herë dhe më pas e lini të qetë. Kjo është gjysma e betejës kur bëhet fjalë për të arritur në fund me një kore të artë (e dëshirueshme!), Shihni më poshtë. Kur përdorni oriz kaf, përfundoni me perime të ziera shumë, sepse duhet ta gatuani për kaq shumë kohë. Keshilla ime? Përmbahuni traditës dhe përdorni oriz paella me kokërr të shkurtër.

Truku për të arritur magjinë e Sokratit

Receta e sotme fokusohet te paella e përgatitur në ambiente të mbyllura në një kuzhinë moderne. Megjithatë, shumë paela piqen në skarë mbi një zjarr të hapur. Një nga gjërat që shpresoni të arrini në të dy skenarët është socarrat – ky fund orizi me një kore të artë. Aftësia, natyrisht, vjen nga sasia e duhur e dolli – jo shumë pak, jo e djegur. Nëse jeni të guximshëm, jepini paella-s tuaj pak djegës pasi ta nxirrni nga furra për të rritur shanset për të marrë një sokarat të mirë! Kërkon pak praktikë.

Si të bëni një paella vegjetariane të mrekullueshme

Këtu është marrëveshja, ju duhet të rezervoni perime të stinës. Eksperimento! Këtu ka kaq shumë përbërës që janë lojë e ndershme. Më pëlqejnë përbërësit me strukturë të vogël që mund të përballojnë pak kohë gatimi. Asparagus ( kërcelli më i trashë se i hollë), angjinarja, kungulli veror, fasulet, domatet qershi, bizelet dhe më shumë.

Një variant i Paella Verde

Versioni i gjelbër i paellës vegjetariane që shihni në foto këtu është fantastik. Thjesht përzieni 1/4 kilogram spinaq ose lakër të grirë hollë me perimet e tjera. Kjo paella e fundit është frymëzuar nga një darkë e bukur e ditëlindjes paella e përgatitur nga shoqja ime Bonnie Evensen. Ju mund të shihni fotot në burimin tim në Instagram.

Anëtarësimi në 101 libra gatimi

Anëtarësimi premium pa reklama përfshin:
– Përmbajtje pa reklama
-Receta të përshtatshme
Erëza / Barishte / Lule / Lëvorja Koleksioni i recetave pdf
Ekspres i natës së javës Koleksioni i recetave pdf
– Bonuse surprizë gjatë gjithë vitit