Otto – tregime ushqimore në Berlin


moderne dhe tipike gjermane

3 dhjetor 2020


Në shikim të parë, mund të jetë e vështirë të kuptosh pse Otto, një restorant i vogël në rrugën e qetë Oderberger Straße në lagjen Prenzlauer Berg të Berlinit, duhet të jetë një destinacion që ia vlen përpjekja. Por unë do të dal nga porta i fortë në këtë histori dhe do të them që Otto nuk është vetëm i veçantë; ky është me të vërtetë një nga zbulimet më të rëndësishme të restoranteve gjermane në Berlin në vitet e fundit. Periudha. A kam vëmendjen tuaj? Mirë! Lexo atëherë.

“Ursus i përket një race të rrallë në skenën ushqimore të Berlinit: vendasit”

Vadim Otto Ursus ka një emër shumë të pazakontë, por është gjithashtu i pazakontë në një aspekt tjetër. I lindur dhe i rritur në Prenzlauer Berg, vetëm disa minuta në veri të vendndodhjes së restorantit të tij, Otto, ai i përket një race të rrallë në skenën ushqimore të Berlinit: vendasve. Lindur në Berlin. Bota po mblidhet në Berlin për momentin dhe profesionistët e restoranteve nga afër dhe larg po vërshojnë në qytet me një ritëm në rritje. Nga ana tjetër, Ursus bëri krejt të kundërtën dhe u largua nga Berlini.

Otto ndodhet pikërisht pranë Stadtbad Oderberger
otto Restaurant Berlin Food Stories Ursus në kuzhinë
Vadim Otto Ursus lindi dhe u rrit në këtë zonë
otto Restorant Berlin Tregime ushqimore Vadim Otto Ursus
Më pas ai punoi në Koks në Ishujt Färöer, Maaemo në Oslo, Loco në Lisbonë dhe Noma Popup në Tulum.

Pas mësimit të tij në kuzhinier në Kuzhinë e re në Schönhauser Allee, ai nis një udhëtim në kuzhinë anembanë botës, ku çdo ndalesë kishte një gjë të përbashkët: të gjithë i përkisnin elitës novatore të hotelierisë moderne, qoftë ajo në distancë unike. Coca-Cola në Ishujt Färöer ose një termocentral skandinav me tre yje Maaemo në Oslo, Loko në Lisbonë, ose një qëndrim në legjendar Noma popup në Meksikë.

Për fatin tonë, shuma e këtyre përvojave bëri që Ursus të kthehej në rrënjët e tij në Berlinin Verilindor dhe përfundimisht të hapte Otton me Kate Gowers, mikpritësen, menaxherin, menaxherin dhe sommelierin e madh të Otto-s (ish St. John’s, Londër), i cili ishte Ursus. me fat për t’u takuar gjatë një marrjeje një mujore të verës të zonjës Robinson para hapjes së restorantit.

otto restorant Berlin Tregime ushqimore Ursus Gowers Cheer
Vadim Otto Ursus (majtas) me Kate Gowers (djathtas)

Otto është një restorant i thjeshtë që kërkon të integrohet në lagje. Vetë restoranti është një kuti e vogël me kuzhinë të lidhur dhe e bekuar me tavane të larta dhe një nga shëtitoret më të gjera në Berlin për netët e gjata të verës në një nga rrugët më të bukura në Berlinin Lindor.

Ushqimi është modern, por zakonisht gjerman. Gjatë ditëve të javës ka drekë me vetëm një opsion – ushqim bazë gjerman me një faktor të madh komoditeti: Königsberger Klopse, pulë e skuqur “Brathändl”, gulash gjermano-lindor në stilin e Sredziner, etj., etj., etj. Ushqimi i bollshëm dhe i ndershëm me cilësinë e përbërësve bën gjithçka ndryshe.

“Ushqimi është modern, por zakonisht gjerman”

Për darkë, menyja është shumë më e gjerë dhe komplekse, por gjithsesi plotësisht gjithëpërfshirëse. I gjithë gatimi bazohet në një filozofi të ndërhyrjes minimale me përbërës ekskluzivë nga rrethinat e Berlinit dhe shumë nga kjo vjen drejtpërdrejt nga duart e Ursus dhe ekuipazhit të tij. Ata drejtojnë kuzhinën e tyre të testimit/fermentimit nga një shtëpi njëkatëshe e vjetër RDGJ në Schorfheide (një rezervat natyror në verilindje të Berlinit), i cili furnizon restorantin me përbërës të mahnitshëm gjatë gjithë vitit. Turshitë jashtëzakonisht sublime, nga kastravecat klasike te domatet e gjelbra dhe patëllxhani (e vërteta është se turshitë më të mira në qytet), janë vetëm disa shembuj të mrekullive të fermentuara nga lakto që dalin nga kjo kuzhinë. Të tjera përfshijnë salcice spektakolare, garume të mrekullueshme dhe kultura kodji që do të hasni përfundimisht në gatimin në Otto.

“Ata drejtojnë kuzhinën e tyre për testim / fermentim nga një shtëpi njëkatëshe e vjetër RDGJ”

Restorant Otto Berlin Food Stories Trout 25 Teiche
Gatim gjerman me kornizë Nordica
Otto Restaurant Berlin Tregime ushqimore Mbulimi i Troftës
Trofta hiqet me kocka, fluturohet dhe më pas piqet në zjarr të fortë për ta shërbyer me troftën garum

Pjata Otto është një demonstrim i mundësive mahnitëse të gatimit gjerman, me një kornizë “të re skandinave” të ngjitur, diçka që ka kuptim në botë për një vend si Berlini, ku teknikat e konservimit dhe fermentimit janë pjesë tradicionale e gatimit. Merrni pjatën klasike të troftës Otto: Nxjerrni kockat e troftës, piqni fluturën dhe më pas piqeni në zjarr të fortë derisa të hidhet në garumin e troftës, një bombë umami e fermentuar nga copat e peshkut, kryesisht salcë peshku vendas. Ose tartari i derrit të egër, i cili është i lehtë dhe shumëngjyrësh si lulet e përziera në të. Pjekje patate me troftë ylber dhe labna? Po aq të gjalla si kërpudhat e gocës së pjekur në skarë, të spërkatura me salcë koji të verdhë veze plot me umami.

otto restorant Berlin Tregime ushqimore Bread Cheese Turshis
Bukë Domberger, gjalpë koji, turshi dhe salsiçe derri
Otto Restaurant Berlin Food Stories, Tavolina e servirur
Ushqim i përzemërt dhe i ndershëm, ku cilësia e përbërësve e bën gjithçka ndryshe
Patate të pjekura me troftë ylber dhe dallëndyshe
otto the Restaurant Berlin Tregime ushqimore Kërpudha të pjekura në skarë E verdhë veze
Kërpudha të pjekura në skarë me koji të verdhë veze

Ushqimi i Otto-s është minimalist dhe i reduktuar, pa qenë as abstrakt apo ofendues. Është thjesht një gatim jashtëzakonisht i shijshëm dhe jashtëzakonisht i këndshëm që ngre humorin. Ai përshtatet në mënyrë të përkryer në hapësirën modeste, dhe gjithashtu me përvojën me një buzëqeshje të gjerë, të koordinuar me mjeshtëri nga Gowers, i cili vjen i armatosur me një bateri të verërave të tij natyrore të zgjedhura jashtëzakonisht.

“Ka shumë pak restorante të tjera gjermane në të gjithë vendin që e bëjnë këtë më mirë ose më emocionojnë më shumë.”

Mbledhja e përvojës së punës jashtë Gjermanisë është një praktikë jashtëzakonisht e pazakontë për kuzhinierët gjermanë, dhe si rezultat ata priren të ngecin në një tullumbace me një filtër ushqimi, gjë që krijon përvoja jashtëzakonisht të ngjashme në restorante. Shkëlqimi i Otto-s qëndron në aplikimin jashtëzakonisht të suksesshëm të Ursusit të përvojës së tij të punës jashtë vendit në një mjedis gjerman, dhe ka shumë pak restorante të tjera gjermane në botë në mbarë botën që e bëjnë këtë më mirë ose më emocionojnë më shumë. Së bashku me bashkëmoshatarët si Halman dhe KleeOtto kryeson një brez të ri të ushqimit të rastësishëm dhe modern gjerman në Berlin, dhe këto restorante janë në çdo mënyrë një gjë që duhet parë në listën e të gjithëve në Berlin. Dhe, le ta pranojmë, duke parë se sa mirë ekipi i Ursus dhe Gowers i trajtoi bllokadat e pandemisë 2020 me dollapin e tyre të çmendur dhe biznesin e ushqimit në shtëpi, jam i bindur se thjesht po shikojmë majën e këtij ajsbergu të kuzhinës.

Troftë e pjekur në skarë pa kocka prej 25 Teiche me perime të stinës dhe troftë garum
Restoranti Otto Berlin Tregime ushqimore Boar Bribs Lakra
Brinjë derri të egër me lakër të pjekur në skarë dhe lëng derri të egër
Artikuj nga dollapi i Otto-s

Tregime ushqimore të restorantit Otto Berlin.  Ursus Gowers qesh

Restorant Otto Berlin Tregime ushqimore në salcën e derrit të egër

otto restorant Berlin Food Stories Gowers Wine Arrangement

Nëse ju pëlqen kjo përmbajtje, JU LUTEM GJITHASHTU MBËSHTETENI BFS dhe më lejoni mua dhe ekipin tim të vazhdojmë të krijojmë përmbajtje të kësaj cilësie. Si? Regjistrohu për një bazë mujore BFS Food Fanatics nga Patreon dhe merrni edhe më shumë përmbajtje, si dhe akses në forumin dhe takimet sekrete të BFS për fanatikët e ushqimit.

ben_a_patron_button @ 2x

Ji i shendetdhem

#SUPPORTBERLINRESTAURANTE