Pana cotta me sallo dhe peshk

Oibò, hajde passano veloci le settimane! Neanche il tempo di abituarsi a questa primavera altalenante, che ormai è giugno ed è ora di andare al mare.

Mendoj se në këtë muaj kambiumi është rrënjësisht i mbushur, dhe ajo vajzë e vogël ka vërtet intimitetin që është gjithmonë këtu, në pronën e kryeqytetit të rivierës, me miliona njerëz që lahen dhe lahen në kaos dhe festimet në ogni angolo. Është një moment kalimi që më bën të dëshiroj të shijoj, të mirëpres në një Rimini të Rimini dhe të bëj një kërkim për turistët.

Proprio në këtë periudhë, por vetëm nëse keni një ditë dhe pak nxehtë dhe drita e dritës dhe zëri është mirë, edhe nëse dua të ha diçka për të ngrënë. Fruta, fruta, kos, thërrime buke, kunguj të njomë, julienne të papërpunuara dhe … pana cotta, e cila është e shijshme dhe duhet të jetë në këtë shtëpi. Nonostante il passaggio a vegan ormai 4 anni fa, ho provato la versione vegetale di questo dolce solo a Pasqua di quest’anno ed è stato un vero sukseso. Është e pamundur të thuhet se është krejtësisht natyrale dhe se është gjë e mirë që më pëlqen receta. E pafajshme dhe e thjeshte dhe fantastike per tu bere, prone ideale per stinen e bukur te gjitha dyert ne te cilat keni shume mode per te vjeter dhe fornelli, nuk mund te me mungoje embelsira 😉

Io l’ho provata në dy variante: una più peccaminosa fatta con panna vegetale da montare (ma non montata) e una più salutare con il latte di cocco, che è quella che vi propongo. Jam shumë i emocionuar, thjesht dua të jem në gjendje të përgatis pak ushqim. Përveç rastit, mund të zëvendësoni përbërësit me lato, të cilin mund ta çimentoni në eksperimente të ndryshme.

Qui l’ho servita con dei ribes (che avevo nel congelatore dalla scorsa prona, comprati dal mio agricoltore di fiducia), ma va benissimo qualsiasi altra frutta acidula o, per i più golosi, una salsa al cioccolato ili al caramello.

Shijoni recetën e kuzhinës së ëmbël
Përbërësit për 4 monoporcione:

400 g lateco di coco në latinisht (o panna vegetale da montare)
100 gram latte soje ose mandorla
2 g agar agar (1 dhe 1/2 qyqe raco da caffè, quelli piccoli da bar)
80 gr kungull i njomë (përdor tiganin e perimeve dhe sheqerin që në rastin është 30 gram)
peshk i kuq (frutat e tjera të pyllit)

Procedura:

Në një pentolino sciogliamo një freddo l’agar agar nel latte vegetale mescolando con una frusta, aggiungiamo il latte di cocco (o la panna vegetale) dhe lo kungull i njomë. Mescoliamo e poniamo sul fuoco i fiamma medio-bassa.
Mund të gatuajmë për 3 minuta gjithmonë të përziera dhe versioni nuk mjafton. Mund ta hapim dhe ta vendosim në frigorifer për 2 orë.
Para së gjithash mund të shërbejmë patate të skuqura të freskëta dhe të freskëta dhe të kalojmë mirë në momentin e ngrënies së një peshku me pasion për të gatuar një biçikletë: mund të gatuajmë edhe me rebe për pirun, hamë dhe mund të gatuajmë menjëherë pas. ëmbëlsirë.

Një gërvishtje nga froni.

PS Po, në foto është e bardhë dhe kaq e ndritshme … është e ndryshueshme si këtë pranverë 😉