Pastë vegane kungull i njomë – Holy Cow Vegan

Është e shijshme, por e thjeshtë pastë vegane kungull i njomë ka të bëjë me shijet e pranverës!

Në këtë pastë unike por të shijshme kungull i njomë, kungull i njomë i karamelizuar dhe preshi krijojnë një salcë të pasur, pothuajse të ëmbël që shkrihet në një pastë spirale. Salca e thjeshtë është e aromatizuar me rigon të freskët dhe domate me lëng qershie i japin një shije të ëmbël çdo kafshimi. Salca është pa gluten, pa sojë dhe pa arra, dhe mund ta përshtatni me dieta të ndryshme duke përdorur makarona gf ose me pak karbohidrate.

Pastë kungull i njomë me rigon dhe domate qershi në një tas të zi me një pirun.

Kjo makarona vegane me kunguj të njomë është një nga darkat e mia të preferuara dhe jam shumë i emocionuar ta ndaj me ju. Ajo që më pëlqen më shumë tek ai është thjeshtësia e saj e plotë: ka nevojë vetëm për një pjesë të vogël të përbërësve dhe rezultati përfundimtar është sa i shijshëm aq edhe i papritur.

Kjo është një darkë e mrekullueshme me makarona për të përdorur perime të bollshme në pranverë dhe verë, duke përfshirë kungull i njomë, presh dhe domate qershie dhe barishte si rigoni dhe borziloku. Këtë herë përdora rigon sepse kjo bimë shumëvjeçare tashmë po lulëzon në kopshtin tim, ndërsa bimët njëvjeçare të borzilokut janë ende në fillimet e tyre. Por mezi pres të bëj këtë makarona vegane me borzilok në muajt në vijim.

Edhe pse mund të keni ngrënë më parë pastë me kungull i njomë, ajo që e bën unike këtë salcë është karamelizimi i preshit dhe kungujve të njomë. Gatuani kungull i njomë dhe presh për aq kohë sa të krijoni një salcë magjike si pesto që pothuajse zhduket në makaronat tuaja. Zhduket, me përjashtim të shijes së pabesueshme, magjepsëse.

Shpresoj që ta provoni këtë pastë të lehtë vegane dhe mos ngurroni të shtoni më shumë kunguj të njomë nëse keni bujari për duart tuaja. Ju kurrë nuk do të tundoheni të jepni më kungull i njomë (megjithëse nuk jam i sigurt se është mirë.;))