Pečený pórek – Food Faith Fitness

Přejděte na recept

Tyto Pečený pórek jsou zdravé a hodí se téměř ke každému hlavnímu jídlu, které připravíte! Jednoduché, zdravé a chutné!

V misce, která se nadzvedne vidličkou, orestujeme pórek

Proč se vám tento recept bude líbit

Podle mě je jednou z NEJ příloh k vašemu proteinu dobrá pánev s perfektně kořeněnou, dokonale orestovanou zeleninou! Vždy mě potěší pečená dýně nebo pečená mrkev s kmínem, takže dnes na blog přidáme další pečené dobroty! Posádce představujeme pečený pórek v troubě – tento pórek je zdravý, chutný a propečený k dokonalosti, co NEMÁTE ?! Navíc jsou neuvěřitelně jednoduché na přípravu a zamiluje si je celá rodina.

Je pro vás pórek užitečný?

Ano, pórek je pro vás naprosto užitečný! Zahrnutí pórku do vašeho jídelníčku může posílit váš imunitní systém, chránit zdraví vašeho srdce a zlepšit zdraví vašich očí. Pór může také podporovat trávení a má vlastnosti v boji proti nemocem, aby vaše tělo zůstalo zdravé a silné! Neváhejte a připravte si pečený pórek!

Potřebné přísady

Výroba vlastního pečeného pórku doma je TAK jednoduchá a stačí k tomu jen hrstka ingrediencí, aby se stal skutečností. Pozdravte chuť, ale sbohem okázalým, složitým receptům! Zde je vše, co budete potřebovat, abyste mohli začít s tímto receptem:

  • pórek
  • Olivový olej
  • Česnek mletý
  • Estragon
  • Sol
Pečený pórek naaranžovaný v pekáči

Jak upéct pórek

Tento recept nejenže vyžaduje minimum ingrediencí, ale je SUPER snadno mixovatelný! Toto je perfektní snadná ozdoba, která udělá dojem i na vaše hosty!

připravit se

Zapněte troubu a nechte ji během práce úplně rozehřát. Plech vyložte pečicím papírem a dejte stranou.

Střih

Pórku odřízněte všechny chlupaté okraje na jedné straně a také tmavě zelené okraje na druhé straně. Pórek nakrájejte na třetiny, pak také každou třetinu podélně.

Sezóna

Do připraveného tácu vložíme pórek. Potřete je hojně olejem, poté rovnoměrně posypte česnekem a estragonem. Celý pórek dobře osolíme.

Pražený

Otočte pórek dolů a dejte pánev do trouby na chvíli opéct. Otočte na 20 minut a pokračujte v pečení pórku, dokud nezměkne a lehce zhnědne.

Užívat si

Naservírujte si svůj lahodný pórek a POLČI!

Na talíři pečený pórek

Návrhy na podávání

Tento pórek je VELMI voňavý a mluví sám za sebe! Mám však pocit, že nejchutnější jsou, když se podávají jako příloha. Tento pórek by byl tak lahodný s malým kuřetem s ořechovou krustou nebo třeba s plněným kuřetem z granátového jablka s balzamikovým kozím sýrem a doplněným kadeřavým zelným salátem s brusinkami. Tento recept je TAK univerzální a chutě se báječně kombinují s nejrůznějšími hlavními jídly, takže způsobů, jak si ho vychutnat, je nepřeberné množství!

Recept na pečený pórek FAQ

Jak chutná pórek?

Pórek je z rodiny Allium, je tedy podobný česneku, pažitce, šalotce a cibuli. Mají sladkou, méně intenzivní cibulovou chuť a dodávají tolik hloubky a hustoty jakémukoli pokrmu, který jim naservírujete!

Dá se jíst syrový pórek?

Zatímco pórek lze jíst syrový, není to typické. Chuť je mnohem silnější nakrájená a syrová, proto je doporučuji uvařit!

Jsou všechny části póru jedlé?

Většina lidí se rozhoduje vařit a jíst pouze bílé a světle zelené části pórku. Horní tmavě zelená listová část pórku je však skvělá na přípravu vývarů a dochucení polévek! Pokud se konzumuje samostatně, má mírně nahořklou chuť.

Pečený pórek na pekáči

další snadné recepty na pečenou zeleninu:

Ingredience

  • 3 Velký pórek
  • 1 polévková lžíce Olivový olej
  • 1 lžička Česnek, okraj
  • 1/2 lžička Sušený estragon
  • Sol

Výživové informace:

kalorie: 74kcal (4 %) sacharidy: 10G (3 %) protein: 1G (2 %) Tlustý: 4G (6 %) Nasycené tuky: 1G (6 %) Polynenasycené tuky: 1G Mononenasycené tuky: 3G sodík: 14mg (1 %) draslík: 131mg (4 %) vlákno: 1G (4 %) cukr: 3G (3 %) vitamín A: 1123IU (22 %) Vitamín C: 8mg (10 %) vápník: 44mg (4 %) Žehlička: 2mg (11 %)

Zřeknutí se odpovědnosti

Recepty napsané a vytvořené Food Faith Fitness slouží pouze pro informační účely.

Koláž fotografie pečeného pórku

BUĎTE ZNÁMÍ (A ZÍSKEJTE SPECIÁLNÍ INFORMACE V ZÁKULISÍ) SLEDOVÁNÍM FFF NA Pinterestu, FACEBOOKU A CVRLIKÁNÍ!!

Tento příspěvek může obsahovat partnerství, ale doporučuji pouze produkty, které skutečně používám a <3. Děkujeme za podporu FFF!