Plněná rajčata s pestem s rýží a klobásou – registrovaná výživová poradkyně Columbia SC

Zoufalství bylo možná tím nejlepším kořením, ale uvědomil jsem si, že mám moc rád chuť čerstvých rajčat. Jsou šťavnaté, světlé a kořeněné s nádechem sladkosti! I když co se týče semínek, tak jsem na ně pořád trochu chlupatý.

To je jeden z důvodů, proč tak miluji plněná rajčata. Nahradí nejlepší část rajčete lahodnou náplní! Ať už sloužila jako hostitelka z 50. let, plnila skořápky syrových rajčat tuňákem nebo kuřecím salátem, na francouzský způsob tunou olejnaté bylinkové strouhanky, nebo můj osobní favorit – rajčata plněná rýží a nějakým druhem masa, vše je vynikající!

Tento recept na plněná rajčata s pestem s rýží a klobásou je opravdu nejlepší, zvláště v těch chladnějších dnech pozdního léta (což vlastně zažíváme teď, když žijeme v Bostonu). Je to trochu sofistikované, je to zábavné, pokud se bavíte, ale přesto je to neuvěřitelně snadné na přípravu.

Jak vařit rajčata na nádivku

Vždy, když dělám tento recept, začnu přípravou rajčat na náplň. Můžete také vařit rajčata, zatímco se vaří rýže a nádivka, ale osobně jsem příliš roztěkaný na to, abych dělal dvě věci najednou.

Nejprve se ujistěte, že máte správný druh rajčat. Na vinné révě rád používám hovězí steak nebo velká rajčata. Ujistěte se, že jsou pěkné a zralé. Přestože jsou po sezóně nebo nejsou dokonale zralá rajčata, v troubě budou mírně pocukrovaná, takže se nezpotíte, pokud nejsou perfektní.

Chcete-li rajčata vařit, odřízněte horní část 3/4 palce od horní části rajčat. Potom zoubkovaným nožem na rajčata nebo řezacím nožem opatrně nakrájejte semínka a vnitřní dužninu, dejte pozor, abyste neprorazili dužinu. Poté semena odstraňte lžící a ponechte malou misku na rajčata.