Provensálské malé krmivo a prádlo v nouzi (na tropické pláži)

Před pár měsíci jsme koupili novou pračku, když ta stará vyvěsila bílou vlajku a řekla: “Smiluj se, už nemůžu mít psí chlupy!” je příliš hranatá a bílá, s příliš mnoha blikajícími tlačítky a digitálními zprávami, z nichž žádné nerozumím.

Naše nová pračka mě nutí iracionálně přemýšlet o lesklých designových štítcích, příliš vybělených zubech a nuceném kovovém smíchu. Je to celé o nafouknutí selfie „podívejte se na mě“ před západem slunce na tropické pláži. Je samolibý a nuzný a je pobuřující kvůli méně “lajkům” než obvykle a dnům se špatnými vlasy. Musíte být skutečně oddáni návnadě čistého oblečení, abyste sebrali trpělivost a přehled, abyste je zapnuli, a i tak vás může přimět syčet a odmítnout vyhovět bez zjevného důvodu. Rozhodl jsem se s ním letět na tropický ostrov a nechat ho na pláži; když nebude nikdo, kdo by se na něj podíval, kdo by ho obdivoval, dokonce by z něj byl naštvaný, prostě přestane existovat.

Prosím, nasměrujte mě někdo k nekomplikované, dobromyslné bílé technice a ušetřete mě těch s narcistickými poruchami osobnosti.

Ingredience (servíruje 4-6)

250 g listového těsta

2 lžíce dijonské hořčice

Malá krabička rajčatového koncentrátu

2 šalotky, nakrájené nadrobno

70 g strouhaného gruyere (nebo jiného tvrdého sýra)

6 černých oliv, nakrájených

6 filet z ančoviček, nakrájených nadrobno

Mořská sůl, čerstvě mletý černý pepř

paprika

Snítka čerstvého rozmarýnu

1 žloutek, rozšlehaný

Olivový olej

Těsto položte na rovnou plochu a rovnoměrně rozetřete hořčici a poté rajčatový koncentrát. Zbývající ingredience rovnoměrně rozetřeme na rajčatový koncentrát, okořeníme a sejmeme rozmarýn z větvičky a posypeme navrch. Koláč opatrně vyválejte a potřete rozšlehaným žloutkem. Předehřejte troubu na 180 °C. Roládu vložíme na cca 15 minut do mrazáku, vyjmeme a nakrájíme na malé plátky o tloušťce asi 1 cm, které nakrájíme na plech vymazaný trochou olivového oleje. Pečte 12 minut dozlatova. Vynikající, podávané teplé nebo studené!