Recept na zelený quiche s vlašskými ořechy

Posledních pár měsíců moje týdenní distribuce zeleniny zahrnovala velké pytle zelených salátů, často škrábajících a voňavých, jako např. hořčičné listy nebo máta peprná nebo směs obou.

Rádi jíme ty oblečené v klasickém vinaigrettu nebo vařeném šalotkovém vinaigrettu. Ale než mi začnou z uší vyrůstat zelené pecky, můžu sníst jen tolik salátu – a jen tolik dní tyto zelené mohou strávit v křupavém stavu, než ztratí svou sílu. A tak jsem vymyslel tento zelený recept na quiche s vlašskými ořechy, abych jich použil spoustu a přidal nějaké vlašské ořechy pro extra křupavost a chuť.

Jenom tolik salátu můžu sníst, než mi začnou z uší vyrůstat baby green chips, tak jsem vymyslel tento recept na zelený quiche, abych spotřeboval svou zeleninu.

Tento zelený quiche dělám se svou spolehlivou a milovanou dortovou krustou z olivového oleje: sroluji ho navrch a do hlubokého dortového kroužku malý, ale tlustý quichekteré považuji za atraktivní. Takové kroužky na dortíky jsou k dostání v profesionálních obchodech s vařením a pečením – myslím, že ten můj jsem převzala od E. Dehillerina – ale pokud to nemáte po ruce, poslouží jednoduchá pánev na koláč nebo quiche.

Doposud jsem si nechal tento quiche vegetariánský, ale přídavek drcená slaninavepřové sádlo bez přísad, dušené do křupava, nebo natrhané nudličky zbylého pečeného kuřete neuškodí.

Jako bonus vám tento zelený quiche recept zanechá kousky koláčového těsta s olivovým olejemkteré doporučuji zpracovat na tyto mořské řasy a semínkové sušenky.

Zapojte se do konverzace!

Byli jste někdy s a přesycení zelenía pokud ano, jak to řešíte, když vás omrzí saláty?

Zkoušeli jste to? Sdílejte své fotografie na Instagramu!

Označte prosím své fotografie pomocí #cnzrecipes. Podělím se o své oblíbené!

Recept na quiche ze zeleniny a ořechů

Ingredience

 • syrové těsto pro mou easy tart krustu s olivovým olejem nebo tart těsto dle vašeho výběru
 • 250 gramů čerstvé zelená listová, jako jsou listy hořčice, mizuna, listy pampelišky, špenát nebo zelí (v případě potřeby se odstraní tvrdé trny); trocha šťovíku přimíchaná je úžasná
 • 125 gramů (1 1/4 šálku) půlky vlašských ořechůopečené
 • 3 velké vejce
 • 180 ml (3/4 šálku) mléko
 • 60 ml (1/4 šálku) krém

Instrukce

 1. Dno 25palcové (10palcové) formy na quiche vyložte pečicím papírem a stěny namažte tukem. Případně použijte nevymaštěný dortový kruh bez dna – můj má průměr 20 cm (7 3/4″) a 4,5 cm vysoký (1 3/4″) – položený na plechu na pečicí papír nebo silikonový plech.
 2. Těsto rozválejte na lehce pomoučené ploše, přendejte na pánev a opatrně válejte na stěnách.
 3. Dortové těsto s olivovým olejem
 4. Přebytečné těsto odřízněte válečkem a dejte do lednice na 30 minut odpočinout. (Zbývající těsto použijte k výrobě sušenek.)
 5. Dortové těsto s olivovým olejem
 6. Zeleninu nakrájejte na kousky velikosti sousta.
 7. Zelení
 8. Nasekejte vlašské ořechy ve velkém.
 9. Vlašské ořechy
 10. Předehřejte troubu na 180 °C (360 °F). Dno koláče propícháme vidličkou a dáme do trouby na 10 minut zapéct.
 11. Mezitím ve střední misce smíchejte zeleninu, vejce, mléko a smetanu. Důkladně promíchejte, aby se zelenina nafoukla na snížený objem. Složte vlašské ořechy.
 12. Plnicí
 13. Vlijeme do vypečené krusty.
 14. Předpečení quiche
 15. Snižte teplotu trouby na 160 °C (320 °F) a pečte dalších 35 až 40 minut, dokud nebude náplň pevná.
 16. Kýč po upečení
 17. Nechte 10 minut odpočívat, než vytáhnete z háčku a podáváte, s lehce oblečeným salátem.

3.1

https://cnz.to/recipes/vegetables-grains/greens-and-walnut-quiche-recipe/

Pokud není uvedeno jinak, všechny receptury jsou chráněny autorským právem Clotilde Dusolier.