Recetë 5-minutëshe për zhytjen e mollës me kafe

Kjo faqe interneti mund të përmbajë lidhje shoqëruese dhe reklama në mënyrë që ne t’ju ofrojmë receta. Lexoni politikën time të privatësisë.

Dip mollë me karamele me karamele është e preferuara e familjes! Një dip i ëmbël plot me copa karamele Heth bar dhe krem ​​djathi të përzier me sheqer kaf, ky dip është aq i shijshëm sa nuk do të mund të ndaloni së ngrëni!

A janë uljet po aq të njohura në vendin tuaj sa i imi? Nuk mund të kalojmë një javë të tërë pa përgatitur dhe gëlltitur një zhytje të shijshme këtu. Disa nga të preferuarat e mia janë kjo zhytje 5-minutëshe miliona dollarëshe, kjo zhytje e shijshme Rotel dhe kjo salsa me avokado!

Pritini një mollë në një tas me dip mollë.

Recetë për zhytjen e mollës me karamele

Ndonjëherë një zhytje e shijshme dhe e ëmbël është gjithçka që ju nevojitet për t’i rregulluar gjërat. Ky zhytje është absolutisht perfekt dhe bën një meze fantastike! Baza përbëhet nga një përzierje e shijshme e djathit krem ​​dhe sheqerit kaf që shkrihet fjalë për fjalë në gojën tuaj. Nëse kjo nuk është mjaft e mirë, shtoni disa kafshata karamel Heath, duke e ngritur kështu këtë recetë.

Por çfarë zhytni në të, ju pyesni? Epo, provoni të prisni disa mollë të shijshme (në këtë rast më pëlqejnë veçanërisht mollët e gjyshes Smith) dhe t’i zhytni në të. A është zhytja e shëndetshme? Nr. Por mollët janë! Kështu që unë e quaj këtë bilanc të mirë! Duhet ta provoni këtë zhytje. Është e përkryer për absolutisht çdo festë apo mbledhje dhe mund t’ju siguroj se do të fluturojë nga tavolina juaj. Pra, ndoshta bëni një grumbull të dytë dhe mbajeni për vete, të vendosur në frigorifer për më vonë!

Përbërësit në zhytjen e mollës me kafe

Kjo recetë përdor vetëm pesë përbërës të thjeshtë (përfshirë mollët)! Pra, kjo do të thotë që ju duhet të rezervoni në mënyrë që ta bëni këtë gjatë gjithë kohës! Më besoni, pas një provë një herë. Ju do të rri jashtë! Shihni kartën e recetës në fund të postimit për matje të sakta.

 • Krem djathi: Zbutni kremin e djathit duke e lënë në temperaturën e dhomës për rreth 15 minuta përpara se të filloni të përzieni dip për ta bërë më të lehtë përzierjen.
 • Sheqer kaf: Kjo do të shtojë këtë shije të ëmbël të shijshme për të plotësuar kremin e djathit pikant.
 • Ekstrakti i vaniljes: Një lugë çaji me ekstrakt vanilje i shton shijen e vaniljes.
 • Candy for Heath Bar: Sigurohuni t’i shtoni ato në zhytje! Ata jo vetëm që shtojnë shije të shijshme, por shtojnë edhe cilësi të shkëlqyer!
 • Mollët e Granny Smith: Pritini ato pak para se t’i shërbeni në mënyrë që të mos marrin ngjyrë kafe.

Si të bëni një zhytje me mollë

Kjo zhytje është aq e lehtë dhe aq e shijshme sa do të pyesni veten se ku ka qenë gjithë jetën tuaj! Gjithkush ka nevojë për një recetë të ëmbël dhe të shijshme për një zhytje në dorë dhe vë bast se kjo do të jetë e preferuara juaj e re!

 1. Kombinoje: Në një tas mesatar për përzierjen, shtoni kremin e djathit të zbutur, sheqerin kaf dhe ekstraktin e vaniljes.
 2. Përzierje: Përziejini me një mikser elektrik dore derisa përbërësit të jenë të lëmuar dhe të përzier.
 3. Shto pak Heath: Palosni copat e karamele.
 4. I ftohtë: Shijojeni menjëherë ose mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer derisa të jeni gati për t’u ngrënë. Spërkateni me më shumë copa irisit, shërbejeni me mollë të prera në feta dhe shijojeni!

Variacionet

Më pëlqen të përdor copa karamel në këtë zhytje me mollë, sepse më pëlqen shija e karamelit dhe mollës së bashku! Por nëse kjo nuk është gjëja juaj, atëherë mund ta ndryshoni lehtësisht! Këtu është një listë e përzierjeve që mund të përdorni në vend të tyre!

 • Mini M & M
 • Mini patate të skuqura çokollatë
 • Mint e Andeve
 • Pjesët e Reese

Zhyteni në një tas në një pjatë të mbushur me feta molle.

Si të ruani zhytjen e mbetur

Nëse je me fat që të kesh ekstra nga ky zhytje (ose mjaftueshëm i zgjuar për të bërë një grumbull për të ngrënë vetë!), atëherë duhet të jesh i lumtur të dish se është shumë i lehtë për t’u ruajtur!

 • Ne frigorifer: Dip-in e vendosim në një enë hermetike dhe e vendosim në frigorifer. Do të zgjasë 2-3 ditë. Vetëm sigurohuni që t’i prisni mollët në feta pak para se të planifikoni t’i hani në mënyrë që të mos marrin ngjyrë kafe!

Pamje nga afër e dikujt që zhyt një fetë mollë në zhytjen e kafesë së mollës.


 • Në një enë mesatare shtoni kremin e djathit të zbutur, sheqerin kaf dhe ekstraktin e vaniljes.

 • Përziejini me një mikser elektrik dore derisa përbërësit të jenë të lëmuar dhe të përzier.
 • Palosni copat e karamele Heath bar.

 • Shijojeni menjëherë ose mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer derisa të jeni gati për t’u ngrënë. Shërbejeni me mollë të prera në feta dhe shijojeni!Shërben: 6

Kaloritë401kcal (20%)Karbohidratet49g (16%)Proteina3g (6%)I trashë23g (35%)Yndyrna të ngopura12g (60%)Yndyrna të pangopura1gYndyrna të pangopura3gkolesterolit45mg (15%)natriumi228mg (10%)kaliumi155mg (4%)Fibra2g (8%)sheqer45g (50%)Vitamina A548IU (11%)Vitaminë C3mg (4%)kalciumit58mg (6%)Hekuri1mg (6%)

I gjithë informacioni ushqyes bazohet në vlerësimet e palëve të treta dhe është vetëm i përafërt. Çdo recetë dhe vlera ushqyese do të ndryshojnë në varësi të markave që përdorni, metodave të matjes dhe madhësisë së porcionit të familjes.

Sigurisht Ëmbëlsirë, mëngjes

Kuzhina amerikane

Fjalë kyçe Zhytje me mollë, zhytje me karamele me mollë, zhytje me karamele