Recetë e shpejtë dhe e lehtë për pica pule me skarë

Kjo faqe interneti mund të përmbajë lidhje shoqëruese dhe reklama në mënyrë që ne t’ju ofrojmë receta. Lexoni politikën time të privatësisë.

I mbushur me njerëz me qepë, koriandër, djathë, salcë Barbecue dhe pulë, kjo picë pule BBQ do të jetë një hit për familjen tuaj! Përdorimi i kores së përgatitur paraprakisht e bën këtë recetë të lehtë dhe e shijshme!

Pica është një hit në shtëpinë time! Dua të them, është pothuajse në shtëpinë e të gjithëve! Por pica e bërë vetë e merr tortën! Ndryshoni menunë tuaj të picës me këto kafshime picash me kungull i njomë, këtë picë taco ose këto rrëshqitëse të shijshme picash!

Pamje e sipërme e picës me skarë pule me copë të prerë.

Pica pule në Barbekju

Mirë, në rregull… E di që ka shumë receta picash për të zgjedhur, por a ka ndonjë gjë më të mirë se pica me pulë në Barbekju? Ai kontrollon të gjitha kutitë! Ka një salcë të shijshme, garnitura të pasura dhe korja rezulton krejtësisht e butë me një buzë paksa krokante çdo herë. Midis kësaj pice, disa pica me pepperoni dhe pica me ananas Havai, mund t’i përgatisni të gjitha dhe t’i ftoni të gjithë në një festë!

Pica ime e bërë në shtëpi është e preferuara ime sepse mund ta personalizoni sipas dëshirës tuaj! Përveç kësaj, nuk ka më pritje për një furnizues me vonesë, sepse mund ta shpërndani në mënyrë që të dalë nga furra sapo të mbërrijnë mysafirët tuaj. Mos lejoni që pica e bërë në shtëpi t’ju trembë. Është kaq e shpejtë dhe e lehtë saqë vë bast se mund ta mblidhni, gatuani dhe hani para se pica juaj të arrijë në pragun tuaj! Më beso. Ju nuk dëshironi ta humbisni këtë!

Çfarë përbërësish ju nevojiten për të bërë një picë me pulë Barbecue

Ju mund ta bëni këtë recetë sa më lehtë të dëshironi! Bëni brumë pica të bëra vetë nga e para ose blini kore picash të përgatitura paraprakisht nga dyqani. Sido që të jetë, do t’ju pëlqejë! Shihni kartën e recetës në fund të postimit për matje të sakta.

 • Brumë pica: Mund të bëni në shtëpi ose të blini nga dyqani, varet nga ju!
 • miell misri: Kjo do t’i japë kores suaj një strukturë krokante.
 • BBQ Sauce: Më pëlqen ta bëj timen në shtëpi sipas kësaj recete. Ose, me pak fjalë, e preferuara ime nga dyqani është salca BBQ e Sweet Baby Ray.
 • Gjoks pule të zier: Pritini gjoksin tuaj të pulës të zier në madhësinë që ju pëlqen! * KËSHILLA * Blini pulë të pjekur në skarë dhe më pas ju mbetet vetëm ta grini në rende. Kjo kursen kaq shumë kohë!
 • Djathë mocarela: Më pëlqen ta spërkas këtë mbi salcën dhe pastaj përsëri pasi të shtoj pjesën tjetër të përbërësve. Në fund të fundit, kujt nuk i pëlqen djathi?
 • Djathë i tymosur Gouda: Përziejeni këtë me mocarelën dhe nuk do të ktheheni kurrë të përdorni vetëm mocarela!
 • Qepë e kuqe: Prisni këtë në feta të holla në mënyrë që të merrni pak në çdo pjesë, por edhe që të mos jetë e tepruar.
 • koriandër: Kjo është një pjatë anësore e zgjedhjes suaj!
 • Vaj ulliri: Aplikojeni këtë në kore për ta bërë atë të bukur dhe ngjyrë kafe të artë.

Si të përgatisni pica në shtëpi me Barbecue me pulë

Kjo recetë pica është shumë e thjeshtë. Në fakt, përfshijini fëmijët tuaj në argëtim! Të miat pëlqejnë të përhapin salcën dhe të spërkasin djathin dhe të zbukurojnë sipër! Shija është kaq e mirë. Gatuaj dy, për çdo rast!

 1. përgatitja: Ngroheni furrën në 425 gradë. Hapeni brumin në një rreth të madh në një sipërfaqe të lyer pak me miell. Më pas spërkatni lehtë miellin e misrit në fund të tavës së picës dhe vendoseni brumin në tavë.
 2. Përhapeni pulën: Në një tas mesatar, kombinoni pulën me ½ gotë salcë Barbecue. E trazojmë për të mbuluar pulën dhe e lëmë mënjanë.
 3. Shtoni salcën dhe djathin: Përhapeni salcën e mbetur të Barbecue në mënyrë të barabartë mbi brumin e picës dhe më pas spërkatni mocarelën mbi djathë.
 4. Pjesa e sipërme: Vendosni skarë në pulë. Shtojmë qepën e kuqe të grirë dhe sipër e spërkasim me djathë gouda të grirë.
 5. furçë: Lyejmë skajet e brumit të picës me vaj ulliri. Piqeni për 12-14 minuta ose derisa djathi të shkrihet.
 6. garniturë: Dekorojeni me koriandër të freskët të grirë, grijeni dhe shërbejeni!
4 foto që tregojnë se si të shtoni garniturë në brumin e picës.

A më duhet një gur për pica?

Jo! Ju mund të përdorni vetëm një tigan të zakonshëm pica për të bërë këtë recetë pice pule me Barbecue. Nëse keni vetëm një gur pice, mund ta përdorni edhe atë! Vetëm sigurohuni që të spërkatni pak miell misri në fund për koren tuaj.

Pamje e sipërme e picës së gatuar plotësisht me Barbecue me pulë.

Si të ruani mbetjet e picës

Kjo picë bën mbetje fantastike. Hajeni të ftohtë ose ringrojeni … Gjithsesi, mund të dëshironi të dyfishoni recetën për të ngrënë pak për drekë nesër!

 • Ne frigorifer: Pasi pica juaj të jetë ftohur, ruajini mbetjet tuaja në frigorifer në një enë hermetike. Do të zgjasë 2-3 ditë.
 • Për ringrohje: Kur të jeni gati për të ngrohur përsëri picën tuaj, ju sugjeroj të përdorni furrën tuaj për ta bërë atë sërish të këndshme dhe krokante. Vendoseni furrën në temperaturën 350 gradë Fahrenheit dhe gatuajeni për 10 minuta ose derisa të ngrohet.

Hiqni një fetë pica nga tigani.


 • Ngroheni furrën në 425 gradë. Hapeni brumin në një rreth të madh në një sipërfaqe të lyer pak me miell. Spërkatni lehtë miellin e misrit në fund të tavës së picës dhe vendoseni brumin në tavë.

 • Në një tas mesatar, kombinoni pulën me ½ gotë salcë Barbecue. E trazojmë për të mbuluar pulën dhe e lëmë mënjanë.
 • Përhapeni ½ salcë të mbetur të Barbecue në mënyrë të barabartë mbi brumin e picës. Mbi djathin spërkatni mocarela.

 • Vendosni skarë në pulë. Shtojmë qepën e kuqe të grirë dhe sipër e spërkasim me djathë gouda të grirë.

 • Lyejmë skajet e brumit të picës me vaj ulliri. Piqeni për 12-14 minuta ose derisa djathi të shkrihet.

 • E zbukurojmë me koriandër të grirë, e presim në feta dhe e shërbejmë!


Brumi i picës duhet të jetë i mjaftueshëm për një picë të madhe


Shërben: 8

Kalorive392kcal (20%)Karbohidratet41g (14%)Proteina20g (40%)I trashë16g (25%)Yndyrna të ngopura7g (35%)Yndyrna të pangopura1gYndyrna të pangopura6gTrans yndyrë1gkolesterolit57mg (19%)natriumi1051mg (44%)kaliumi240mg (7%)Fibra1g (4%)sheqer16g (18%)Vitamina A368IU (7%)Vitaminë C1mg (1%)kalciumit259mg (26%)Hekuri2mg (11%)

I gjithë informacioni ushqyes bazohet në vlerësimet e palëve të treta dhe është vetëm i përafërt. Çdo recetë dhe vlera ushqyese do të ndryshojnë në varësi të markave që përdorni, metodave të matjes dhe madhësisë së porcionit të familjes.

Sigurisht Darka

kuzhinë amerikane

Fjalë kyçe 30 minuta, pica barbekju me pulë