Sallatë e lehtë keto taco me patate të skuqura tortilla me pak karbohidrate

Kjo sallatë e lehtë dhe e shijshme keto taco është plot me perime ushqyese, yndyrna të shëndetshme, mish viçi të kalitur dhe e zbukuruar me patate të skuqura të shijshme tortilla me pak karbohidrate. Vakt i shpejtë dhe i lehtë gjatë ditëve të javës!

Sallata më e lehtë keto taco

Kjo recetë e sallatës keto do t’ju hedhë në erë! Është e lehtë, pa mundim dhe plot me përbërës të shijshëm e ushqyes që do t’ju mbajnë të ngopur për orë të tëra. Sezoni me mish viçi të grirë, marule, rrush, qepë të kuqe, jalapeno të grirë dhe avokado, mbushni tasin me djathë të grirë, koriandër dhe salcë kosi për zbukurim. Ky është një kombinim i shijshëm i erëzave kremoze dhe të buta – e preferuara ime! Për të mbajtur këtë sallatë keto taco, e plotësova atë me patate të skuqura tortilla me pak karbohidrate, të cilat i japin tasit tim të sallatës keto taco krokantinë e përsosur shtesë.

Pjesa me e mire? 10 minuta përgatitje, 10 minuta gatim dhe pastrim minimal do të thotë që dreka apo darka më e mirë e javës është gati në asnjë kohë!

Këshillë për nënën: Bëjeni argëtim për fëmijët duke i lënë ata të ndërtojnë kupat e tyre! Darkë argëtuese, e shëndetshme, individuale për të gjithë ata që hanë!

Shikoni videon me recetën

Shënim: Ju gjithashtu mund ta shikoni këtë video të recetës në YouTube.

Këshilla, truke dhe zëvendësime

Mishi i grirë i viçit: Më pëlqen të përdor mish viçi 100% të ushqyer me mish viçi ButcherBox, i cili është 85% pa yndyrë. Nëse dëshironi, mund të përdorni edhe gjelin e grirë ose pulën e grirë.

Erëza për tacos: Erëza ime e preferuar për tacos është erëza ime e bërë në shtëpi për tacos, por ju mund të përdorni edhe atë tuajën e preferuar të blerë në dyqan.

Degreased: Për ta bërë këtë pa produkte qumështi, lini djathin dhe salcën e thartë. Ose përdorni djathin tuaj të preferuar dhe salcë kosi pa produkte qumështi. Sigurohuni që patatet e skuqura keto tortilla të jenë gjithashtu pa qumësht.

Mbushje / mbushje: Ky është kombinimi im i preferuar i mbushjes me sallatë taco, por mos hezitoni ta ndryshoni me atë që doni dhe/ose keni në dorë. Për të ruajtur këtë sallatë taco keto, sigurohuni që të përdorni përbërës që janë të ulët në karbohidrate dhe të përshtatshëm për keto!

mbetjet: Mbetjet do të ruhen në një enë hermetike në frigorifer për të paktën 5 ditë.

sallatë keto taco me thekër, mish viçi, domate, djathë dhe salcë kosi në një tas të bardhë

FAQ

A mund të bëj ushqim me këtë sallatë keto taco? Po! Nëse e bëni këtë për drekë për një javë, ruajini të gjithë përbërësit e copëtuar në enën / qesen tuaj me zinxhir. Më pas mblidhni sallatën çdo ditë kur të jetë gati për t’u ngrënë. Mishi i viçit është i shijshëm i nxehtë ose i ftohtë në sallatë, varet tërësisht nga ju!

Kush i bën patatet e skuqura keto tortilla më të mira? Pyetje e madhe! Ka kaq shumë marka të ndryshme që tani bëjnë patate të skuqura tortilla të shijshme dhe keto me pak karbohidrate. Për këtë sallatë taco kam përdorur këto patate të skuqura Ultimate Taco Hilo Life dhe më pëlqejnë shumë! Markat e tjera të njohura si Quest, Siete, Hippeas dhe Juanitas ofrojnë mundësi të shkëlqyera, por karbohidratet neto ndryshojnë midis markave. Ju mund t’i gjeni këto marka në Target, Walmart dhe dyqane të tjera ushqimore lokale. Një tjetër mundësi është të merrni tortillan tuaj të preferuar me pak karbohidrate, ta prisni në trekëndësha dhe ta skuqni në vaj avokadoje për të bërë patate të skuqura tortilla me pak karbohidrate! Nëse keni një markë të preferuar të tortilave me keto ose me pak karbohidrate, ju lutemi ndajeni në komente!

A keni një salcë të preferuar për sallatën keto taco? Më pëlqen të bëj salcë kosi “fustanin” tim për këtë salcë keto taco, por nëse doni të shtoni salcë shtesë, kjo recetë e sallatës keto do të shkojë në mënyrë të përkryer me salcën time Keto Ranch! Përzierja e erëzave nga mishi i viçit të kalitur me taco të përzier me keto ranch do t’i japë asaj një atmosferë të shijshme të sallatës taco jugperëndimore! Për të mbajtur këtë sallatë taco keto, sigurohuni që të përdorni një salcë të përshtatshme keto nëse zgjidhni diçka tjetër përveç një ferme!

Më shumë sallata me keto dhe me pak karbohidrate

Nëse jeni duke kërkuar për sallata të tjera të shijshme me pak karbohidrate, kjo listë është për ju! Është plot me ide për sallatë keto, e përshtatshme për salcë keto dhe pajisje të detyrueshme kuzhine. Kënaquni!

20 receta për sallatë keto

sallatë keto taco me thekër, mish viçi, domate, djathë dhe salcë kosi në një tas të bardhë

Sallatë Keto Taco

Kjo sallatë e lehtë dhe e shijshme keto taco është plot me perime ushqyese, yndyrna të shëndetshme, mish viçi të kalitur dhe e zbukuruar me patate të skuqura të shijshme tortilla me pak karbohidrate. Vakt i shpejtë dhe i lehtë gjatë ditëve të javës!

  • Ngrohni tiganin prej gize mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni mishin e grirë duke e rrahur mishin me një lugë druri ose pure patatesh. Gatuani për 5 minuta derisa pothuajse të jetë gati, duke e përzier herë pas here. Shtoni erëzën për takos, përzieni mishin e grirë dhe gatuajeni për 2-3 minuta të tjera derisa të jetë gati.

  • Në një tas sallate, mblidhni sallatën, duke shtruar përbërësit e mbetur.

  • Shërbejeni dhe shijoni.

  • Mbetja do të ruhet në një enë hermetike në frigorifer për të paktën 5 ditë.

  • Shihni shënimet e recetës më poshtë për më shumë këshilla, FAQ dhe zëvendësime të përbërësve.

Mishi i grirë i viçit: Më pëlqen të përdor mish viçi Butcherbox 100% të ushqyer me bar të grirë, i cili është 85% i dobët. Nëse dëshironi, mund të përdorni edhe gjelin e grirë ose pulën e grirë.
Erëza për tacos: Erëza ime e preferuar për tacos është erëza ime e bërë në shtëpi për tacos, por ju mund të përdorni edhe atë tuajën e preferuar të blerë në dyqan.
Patate të skuqura keto: Përdorni patate të skuqura keto tortilla tuaj të preferuar. Për ta i përdor këto patate të skuqura Ultimate Taco Hilo Life, më pëlqejnë shumë!
Degreased: Për ta bërë këtë pa produkte qumështi, lini djathin dhe salcën e thartë. Ose përdorni djathin tuaj të preferuar dhe salcë kosi pa produkte qumështi. Sigurohuni që patatet e skuqura keto tortilla të jenë gjithashtu pa qumësht.
Përgatitja e ushqimit: Nëse e bëni këtë për drekë për një javë, ruajini të gjithë përbërësit e copëtuar në enën / qesen tuaj me zinxhir. Më pas mblidhni sallatën çdo ditë kur të jetë gati për t’u ngrënë. Mishi i grirë është i shijshëm i nxehtë ose i ftohtë në një sallatë, varet nga ju.
Mbushje / mbushje: Ky është kombinimi im i preferuar i mbushjes me sallatë taco, por mos hezitoni ta ndryshoni me atë që doni dhe/ose keni në dorë.

Karbohidratet neto: 0g