Sallatë me kastravec dhe pjepër me qepe të marinuara dhe lule për konsum

Rreth shtëpisë tonë, kjo sallatë me kastravec dhe pjepër me qepe turshi dhe lule të ngrënshme është një pjatë e quajtur “sallatë verore”. Kur erdhi koha e nxehtë dhe na la të gjithëve të pamatur dhe të turbullt, pjatat e mëdha të kësaj sallate na bënë të lumtur dhe të lehtë.

E cila është një ngritje mjaft e madhe për një sallatë kaq të thjeshtë!

Një nga gjërat argëtuese për të pasur një kopsht në oborrin e shtëpisë është se shoh barishtet që kalojnë nga zarzavate të vogla që janë perfekte për gatim në barishte që lulëzojnë – të cilat janë gjithashtu të shkëlqyera për gatim. Por gëzimi i vërtetë është se sa të bukura janë lulet. Dhe sa aromatike janë!

Kur borziloku ynë i purpurt filloi të lulëzonte, Jed dhe mami donin t’i vrisnin sepse harxhimi i energjisë për prodhimin e luleve mund t’i hidhëronte gjethet e borzilokut.

Nuk e kam idenë nëse kjo është e vërtetë sepse nuk jam kopshtari në familje.

Megjithatë, unë jam një grua entuziaste me kamera që i pëlqejnë përbërësit e bukur, kështu që u kërkova të mos i vrisnin barishtet derisa të luaja me to.

Borziloku vjollcë që lulëzon është një përbërës tepër i bukur!

Dhe kur sezoni i nxehtë më bëri të shihja dyfish për shkak të djersës së vazhdueshme në sytë e mi (Vermonterët nuk ndërtohen për ditë 98 gradë!), isha i trishtuar, duke shfletuar Instagramin, duke shpresuar të shihja diçka që do të më ngrinte shpirtin – dhe më jep një ide për darkë.

Dhe më pas hasa në një recetë për një kanape nga Kalifornia e rritur për meze me pjepër, tranguj dhe lakër turshi.

Ne rregull se dukej se i përshtatej faturës.

Ne kishim në dorë pjepërin më të bukur, të ëmbël dhe magjik nga CSA-ja jonë që keni parë ndonjëherë. (Faleminderit Fermer Ken! Faleminderit Melissa!)

Por në natën e katërt të përgatitjes së divaneve, vendosa të marr përbërësit dhe t’i kthej në një sallatë të madhe dhe të lëngshme me lule dhe arra të ngrënshme.

Sallatë me pjepër dhe kastravec me lule të ngrënshme

E cila na bëri shumë, shumë të lumtur. Kjo është sallata perfekte! Është krokante nga kastraveci dhe fëstëku, e lehtë dhe e ëmbël nga pjepri, me speca nga nasturciumi dhe lulet në tabaka, e shijshme nga macet dhe agrumet dhe e ndritshme nga lëngu i limonit dhe qepujt e marinuar.

Nga Jove, mendoj se kemi sekretin për të kapërcyer me sukses valën e të nxehtit!

(Shënim: Nëse nuk keni lule bimore në dorë, gjithmonë mund të përdorni lule të ngrënshme nga oborri i shtëpisë ose tregu i fermës. Ose edhe nga kuzhina juaj! Jed ​​rriti nasturtium në dritaren e kuzhinës tonë në apartamentin tonë të vjetër. Dhe, sigurisht, nëse arrini të kapni fidane misri ose bizele, ato janë gjithashtu të mahnitshme!Fakt argëtues: harrova artikullin e Jed-it për rritjen e fidaneve dhe mikrogjelbërave kur u transferuam në apartamentin tonë të vjetër dhe përfshin fotografi të maces Max dhe koteles së vogël të zezë. e cila seriozisht nuk është ditë e vjetëruar!)

Lulet e ngrënshme që mund të mos i dini se janë të ngrënshme:

Rritja e nasturtiumit në një apartament është mjaft e lezetshme, veçanërisht në kuzhinë! Ju mund të arrini vetëm për ngjyrat e grisura për sallatat ose pjatat anësore.
  • Lulet organike të mollës (shije delikate dhe me lule.)
  • Balsam bletësh (Kanë një aromë të butë agrume.)
  • Borage (ka një shije të lehtë të kastravecit.)
  • Krizantemat (Zbardhni petalet dhe kompostoni bazën e lules, sepse është shumë e hidhur për të qenë e këndshme. Por petalet janë të ndritshme dhe pikante!)
  • Livando (e lehtë dhe me lule.)
  • Marigold (pak piper.)
  • Nasturtium (me piper dhe problematik!)
  • Lule bizelesh (të ëmbla dhe të mrekullueshme!)
  • Viola / Johnny Jump-Ups (Pak mente.)
  • Vjollca (shije “jeshile” pak pikante.)

Sallatë me kastravec dhe pjepër me qepe të marinuara dhe lule për konsum

Shërbejeni 3-4.

Përbërësit e qepujve të marinuar:

Shallot janë vetëm një nga ato gjëra që i mbajmë gjithmonë në dorë sepse janë shumë aromatike!

½ gotë uthull molle

½ gote me uje

2 lugë sheqer të grimcuar

3 gjethe dafine

2 lugë çaji kokrra piper të zi të plotë

1/8 lugë çaji thekon piper të kuq

1 qepe e madhe, e prerë në feta hollë

Udhëzime për qepujt e marinuar:

Uthulla, uji, sheqeri i grimcuar, gjethet e dafinës, kokrrat e piperit të zi dhe thekonet e paprikës zihen në zjarr mesatar. Ulni nxehtësinë në minimum dhe ziejini për 5 minuta.

Lëreni të ftohet për 5 minuta.

Vendosini qepjet e prera në një kavanoz të pastër me kapak të ngushtë.

Hidhni shëllirë mbi qepujt dhe lërini të arrijnë temperaturën e dhomës.

Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer deri në një javë.

Përbërësit për sallatën me pjepër dhe kastravec:

Sallatë me kastravec me pjepër me lule të ngrënshme dhe mace

1/2 pjepër i madh (afërsisht 3 lb.) i mbushur në topa

2 mini kastraveca, të prera hollë

¼ filxhan – 1/3 filxhan mace të thyer ose feta

2 lugë gjelle fëstëkë të grirë trashë

Shalota të marinuara

Borziloku i freskët

Borziloku i kuq i prerë nga kërcelli

Nasturtium ose lule të tjera të ngrënshme, ose lastarë misri ose bizele

Udhëzime për sallatën me pjepër dhe kastravec:

Vendosni të gjithë përbërësit në një tas të madh dhe spërkatni me vinegrette limoni.

Përbërësit për vinegrette me limon:

¼ filxhan vaj ulliri ekstra të virgjër

1 limon i madh i shtrydhur nga lëvozhga dhe lëngu

2 lugë çaji uthull vere të bardhë

½ lugë çaji kripë koshere

½ lugë çaji piper limoni

Udhëzime për vinegrette limoni:

Rrihni të gjithë përbërësit së bashku në një tas të vogël.

Ruajeni në frigorifer në një kavanoz qelqi me kapak të ngushtë për deri në 3 ditë.