SEMIFREDDO ALLE MANDORLE -Alimenti i konsumit Ushqimi i konsumit

SEMIFREDO POR MANDORLE.

SEMIFREDO POR MANDORLE.

(- Difficoltà = Media-).

Përbërësit për 6 persona.

Përbërësit për IL SEMIFREDDO ALLE Mandorle:

1 pullë për kumbulla deri në 18 cm;
kartë letre; §
Jr. 750 latte di mandorle;
2 kastraveca farina di mandorle;
1 kek me lecithin (fasule soje ose girassol);
1 agar cucchiaio raso agar;
1 qyqe amido di mais;
6 kastraveca vaj mandorla ose susami;
Jr. 250 krem ​​pasticcera alle vaniglia (vedi ricetta… .Crema Pasticcera Veg.);
1 tasina di orzo;
Biskotat janë të gjitha vegane.

Për të zbukuruar luspat e bajameve dhe quinoa soffiata.

Përgatitja e SEMIFREDDO ALLE MANDORLE:

Meglio preparare il semifreddo il giorno precedente per permettere che si raffreddi bene.

Rivestire con la carta da forno bagnata lo stampo coprirne il fondo con i biscotti inzuppati di orzo, volendo si può fare uno strato con marmellata di amarene come ho provato io ma non mi è piaciuta.

Përgatisim kekun me krem ​​pastiçerie, shtojmë biskotat dhe i vendosim të gjitha në frigorifer.

Në një tavë me amide, agar agar, lecithin dhe djathë mandorle, mish dhe thërrime buke, mund të pini më shumë, shtoni 3 qyqe malt.
Latten e bajameve te perziera ne mbremje e bashkojme dhe e veme ne zjarr, e vendosim ne gur dhe e ziejme per 5 minuta.

Farë raffreddare plotë così si addensa molto.

Una volta freddo montare con una frusta o uno sbattitore elektrico e versare il tutto nello stampo.

Karamellager e shuhet nga quinoa dhe luspat e mandorles, serviret nga siperfaqesoret dhe vendoset i gjithe konxhelatori mbi bajamen 4 ore.

Vizatoni për kongelatorin që do të shërbehet fillimisht, me delikatesën e stampimit dhe transferimit në pjatën e derës.

SEMIFREDO POR MANDORLE – Ushqim i konsoliduar – Kjo ëmbëlsirë konsiderohet në mënyrë unike si tërësisht vegane. Te provosh !!