Shahi Tukda je bohatý vegan

Vyzkoušejte Shahi Tukda – královský dezert, který se snadno připravuje! Na másle pečené plátky chleba namočené v sirupu s příchutí kardamomu a přelité veganským šafránovým kešu krémem Rabri.

Shahi Tudka – považuji to za královský francouzský toast. Ale ve skutečnosti je to spíš dezert než svačina. Jedná se o sladký dezert Mughlai, který se často připravuje tak, že se chléb osmaží na ghí (přepuštěném másle) nebo oleji, poté se namočí do cukrového sirupu s příchutí kardamomu a poté se ozdobí indickými žebry. Ribri, což je zahuštěný mléčný pudink s příchutí šafránu, lze připravit hustý nebo řídký a chléb v něm zcela namočit nebo podávat s Ribriho polevou.

V této veganské verzi a mé lehčí verzi shahi tukda peču chleba. Pečeme toastový chléb rovnoměrně. Můžete použít i toustovač, ale chléb není opečený rovnoměrně nebo nedostatečně propečený a může tak rychle zvlhnout. Dělám hustý krém jako Ribs se stejnými lahodnými příchutěmi a sestavuji a podávám.

tři pláty toastu namočené v sirupu a přelité smetanou

Nakrájený chléb místo smažení upeču, pak ho potřu trochou cukrového sirupu a navrch dám lahodná veganská žebírka. Ooo, la la!

Přes cukrový sirup nejde o dráždivě sladký dezert, jak bývá indický mýtus. Je krémová a chutná, jak ji rozzáří křupavý toast.

Je to skvělý dezert, který se podává během ramadánu. Je snadno chutná a slavnostní.
Nemáte šafrán? Místo toho použijte kardamom nebo použijte jiné příchutě, jako je růže nebo vanilka.

nakrájená Shahi Tukda, potřená kardamomovým sirupem a ozdobená smetanou a posypaná pistáciemi

Další recepty na šafrán:

Více indických dezertů

Vytiskněte recept

Shahi Tukda (opečené plátky namočené v pudinkovém sirupu Rabri)

Vyzkoušejte Shahi Tukda – královský dezert, který se snadno připravuje! Plátky chleba namazané máslem namočené v sirupu s příchutí kardamomu a ozdobené smetanou.

Čas na přípravu10 min

Čas na vaření30 min

Celkový čas40 min

chod: Snídaně, dezert

kuchyně: indický

klíčové slovo: šafránový toast, veganské šachy zde

porce: 4

kalorie: 356kcal

autor: Veganský bohatý

Ingredience

 • 6-8 plátky tvůj oblíbený chléb okraje jsou odstraněny a nakrájeny na tvary, které preferujete
 • 2-3 lžičky olej nebo rozpuštěný veganský olej

Na cukrový sirup

 • 2 polévkové lžíce Javorový sirup
 • 2 polévkové lžíce cukr
 • 1 lusk zeleného kardamomu otevřený nebo 1/8 lžičky mletého kardamomu
 • 1 polévková lžíce voda
 • ½ čajová lžička limetkový džus

Na krém Ribri

 • 3 polévkové lžíce Ovesná kaše
 • 1 čajová lžička univerzální mouka nebo použijte směs gf
 • 3 polévkové lžíce cukr
 • 7 vlákna šafrán
 • 1 ½ poháry (350 Jr.) ovesné mléko
 • 2 polévkové lžíce Mandlová mouka
 • 2 polévkové lžíce kůrku z plátků chleba, které jste ukrojili dříve přeskočit na bezlepkové
 • nakrájené pistácie na ozdobu

Instrukce

 • Chléb nakrájejte na trojúhelníky, kolečka nebo obdélníky. Poté vložte chléb do pekáče nebo na plech pokrytý pergamenem.

 • Namažte chléb olejem nebo rozpuštěným veganským olejem a vložte jej do trouby při 205 °C na 10–12 minut nebo dokud chléb nezačne rovnoměrně zlátnout. Vyjměte chléb z trouby.

Udělejte krém.

 • Smíchejte všechny ingredience pod krémem, dokud nejsou kešu opravdu dobře našlehané. Obvykle to 1 minutu rozmačkám, pak nechám 5 minut odstát a znovu rozmačkám, poté opakuji 2-3x, dokud se kešu opravdu dobře promíchají.

 • Do pánve na středním plameni přidejte smetanu a vařte a vařte, dokud rovnoměrně nezhoustne. Vznikne z toho rovnoměrně hustý krém. Zkuste upravit džem a odložte jej. Pokud máte rádi své ředidlo Rabri, přidejte 1/2 až 1 šálek mléka bez mléka, zamíchejte a přiveďte k varu. Poté odstraňte teplo.

 • Pro montáž, každý z opečených plátků vezměte a z obou stran namočte do (již teplého a ne příliš horkého) cukrového sirupu, případně můžete cukrový sirup z obou stran potřít. Poté chléb položte na servírovací talíř nebo samostatné talíře.

 • Opakujte pro celý nakrájený chléb. Poté je potřete vydatnou porcí krému. Obvykle dávám trochu do středu plátků chleba, posypu nakrájenými pistáciemi na ozdobu a ihned podávám.

 • Udržujte všechny tyto 3 věci odděleně, dokud nebudete připraveni podávat. Cukrový sirup můžete trochu zahřát, poté potřít tousty, poté namazat krémem, ať už teplým nebo studeným, a podávat.

Poznámky

Cukrový sirup může po úplném vychladnutí příliš zhoustnout, proto namáčejte, když je sirup teplý. Neponořujte chléb do velmi horkého sirupu. Počkejte 3-4 minuty, poté namočte.
Chcete-li to udělat bez lepku, použijte bezlepkový chléb.

Výživa

Nutriční hodnoty

Shahi Tukda (opečené plátky namočené v pudinkovém sirupu Rabri)

Množství na porci

Kalorie 356
Kalorie z tuku 90

% denní hodnota *

Tlustý 10 g15 %

nasycené mastné kyseliny 1g6 %

sodík 281 mg12 %

draslík 223 mg6 %

Sacharidy 59 g20 %

Vláknina 4g17 %

cukr 31 g34 %

Protein 9 g18 %

vápník 216 mg22 %

Vitamín C 2 mg2 %

Vitamín A 195 IU4 %

Žehlička 3 mg17 %

* Denní procenta jsou založena na dietě s 2000 kaloriemi.

Ingredience Sahi Tukda:

 • chléb: chléb opečte v troubě pro rovnoměrné zlaté toasty
 • na cukrový sirup kombinujeme javorový sirup s cukrem, kardamomem, vodou a limetkovou šťávou
 • pro rabri smícháme kešu s cukrem, šafránem a ovesným mlékem a trochou chleba pro texturu, tak luxusní

rady:

 • Uchovávejte toasty, sirup a smetanu odděleně, dokud nejsou připraveny k podávání. Cukrový sirup můžete trochu zahřát, poté potřít tousty, poté namazat krémem, ať už teplým nebo studeným, a podávat.
 • Cukrový sirup může po úplném vychladnutí příliš zhoustnout, proto namáčejte, když je sirup teplý. Neponořujte chléb do velmi horkého sirupu. Počkejte 3-4 minuty, poté namočte.
 • Aby byl tento recept bezlepkový, použijte bezlepkový chléb.

ingredience na mramorové desce

Jak udělat Shahi Tukda

tousty potřené máslem na pánvi

Chléb nakrájejte na trojúhelníky, kolečka nebo obdélníky. Poté vložte chléb do pekáče nebo na plech pokrytý pergamenem.

Namažte chléb olejem nebo rozpuštěným veganským olejem a vložte jej do trouby při 205 °C na 10–12 minut nebo dokud chléb nezačne rovnoměrně zlátnout. Vyjměte chléb z trouby.

cukrový sirup na pánvi

Připravte si cukrový sirup.

Přidejte všechny ingredience do pánve a přiveďte k varu. Jakmile začne být směs lehce hustá, stáhněte ji z ohně. Po uvaření to bude trvat minutu nebo dvě. Cukrový sirup dejte stranou.

cukrový sirup na plotně

plátky toastu vedle hrnce s cukrovým sirupem

Udělejte krém.

Smíchejte všechny ingredience pod krémem, dokud nejsou kešu opravdu dobře našlehané. Obvykle to 1 minutu rozmačkám, pak nechám 5 minut odstát a znovu rozmačkám, poté opakuji 2-3x, dokud se kešu opravdu dobře promíchají.

přísady pro veganský krém ve skleněné misce

Do pánve na středním plameni přidejte smetanu a vařte a vařte, dokud rovnoměrně nezhoustne. Vznikne z toho rovnoměrně hustý krém. Zkuste upravit džem a odložte ho.

veganská smetana v malém hrnci

Chcete-li sestavit svou Shahi Tukda, vezměte každý z opečených plátků a ponořte je do (již teplého a ne příliš horkého) cukrového sirupu z obou stran, nebo můžete cukrový sirup namazat z obou stran. Poté chléb položte na servírovací talíř nebo samostatné talíře.

Opakujte pro všechny plátky chleba. Poté je potřete vydatnou porcí krému. Obvykle dávám trochu do středu plátků chleba, posypu nakrájenými pistáciemi na ozdobu a ihned podávám.

úložný prostor

Všechny tyto 3 věci uchovávejte odděleně, dokud nebudete připraveni podávat. Cukrový sirup můžete trochu prohřát, poté namazat toustový chléb, poté namazat krémem, ať už teplým nebo studeným, a podávat.

nakrájený toast, zalitý smetanou, ozdobený pistáciemi