Snadná pasta z krevet a chřestu s citronovou smetanovou omáčkou

Milovníci krevet, poslouchejte! Mám nejdokonalejší jarní předkrm připravený s pastou Angel Hair, šťavnatými krevetami a čerstvým chřestem. Tato pasta z krevet a chřestu je kombinována v rychlé citronové smetanové omáčce s čerstvými bylinkami pro jídlo týdne, které je hotové za půl hodiny!

KRVETY A CHŘESOVÁ PASTA NEDÁL V BÍLÉM KYBLÍKU

Proč milujeme tuto andělskou pastu na vlasy s chřestem a krevetami

Pokud jste jako my, vždy hledáte zdravé večeře s krevetami, jako je tato omáčka s krevetami a česnekem nebo naše večeře s krevetami a klobásou. Zvláště milujeme, když dobrý recept na krevety zahrnuje čerstvá sezónní zelenina (ahoj chřestová sezóna!!), aby byly zdravější a zvětšila se velikost porce. Proto, když jsme to zkusili pasta z krevet a chřestu, věděli jsme, že máme vítěze!

Toto je skvělé jídlo typu vše v jednom k ​​večeři během týdne a je dostatečně sofistikované, aby vás připravilo na společnost. Vzhledem k tomu, že spolu s těstovinami jsou jak bílkoviny, tak zelenina, je to tak kompletní výživa úplně sám!

Ingredience pro toto snadné jídlo s těstovinami s krevetami a chřestem

krevety a chřest se zbývajícími přísadami na stole s překryvnými texty

Andělská pasta na vlasy

Pro tento recept jsme zvolili pastu s andělskými vlasy, nazývanou také huňáček. To je perfektní textura pro smetanovou omáčku a jemnou chuť krevet a chřestu. Můžete však nahradit jinou formou těstovin a mějte na paměti, že fungují i ​​bezlepkové těstoviny!

Velké krevety

Aby to bylo opravdu snadné, použili jsme nevařené, předem oloupané velké krevety (velikost 26/30). Protože krevety jsou docela pikantní, vybrali jsme ty bez ocásků (protože držení ocásků krevet v rukou je trochu nepořádné!)

Věděli jste, že chované mušle jsou jedním z největších zdrojů skleníkových plynů ze zdrojů bílkovin? Doporučujeme hledat udržitelné krevety podle označení jako „Certified Council for Sustainable Seafood“ a „Certified Council for Aquaculture Management“, abyste zajistili, že váš výběr mušlí bude mít nižší uhlíkovou stopu. Přečtěte si více na Seafood Watch.

Nesolené máslo a extra panenský olivový olej

Krevety a máslo jsou náhoda vyrobená v nebi, a tak jsme se rozhodli krevety nejprve osmažit na másle. Nakrájejte ho s trochou extra panenského olivového oleje, abyste snížili nasycené tuky.

Chřest

Chřest tady milujeme. Od jednoduchých stran, jako je pečený chřest a grilovaný chřest až po předkrmy, jako je tato chřestová pizza, když je sezóna, přidáváme ji do našich jídel několikrát týdně!

Pro tento recept jsme použili 1 svazek chřestu. Otrhali jsme tenké kmeny stromů a nařezali kliky na 2-palcové kusy. Poznámka: Pro tento recept je nejlepší středně tenký chřest.

krém

Omáčka k tomuto těstovinovému pokrmu se připravuje z kombinace tekutých těstovin a husté smetany. Lehce pokrývá těstoviny, chřest a krevety a dodává jemnou bohatost. Pokud hledáte alternativu s nižším obsahem kalorií, můžete místo toho použít šťávu z mušlí v láhvi.

Koření

 • Česnek
 • Sůl a čerstvě mletý černý pepř
 • Citronová kůra a plátky
 • Estragon

Pokyny krok za krokem

krevety osušíme a opečeme na pánvi

Krok 1: Vařte vodu a sušené krevety

Přiveďte velkou misku vody k varu. Přidejte vydatnou špetku soli. Mezitím osušte krevety papírovými utěrkami.

Krok 2: Pečené krevety

Rozpusťte 1 polévkovou lžíci másla s olejem ve velké pánvi (nepřilnavé) na vysokou teplotu. Přidejte krevety v jedné vrstvě a vařte na jedné straně, dokud nejsou smažené, růžové a kudrnaté, 1 až 2 minuty. Pomocí kleští otočte krevety a nechte je vařit, dokud se nerozvaří a nezrůžoví všude, 1 až 2 minuty. Vyjměte krevety na talíř.

příprava chřestu a smetanové omáčky plus vaření těstovin

Krok 3: Chřest a smetanová omáčka

Na pánvi rozpustíme zbývající 1 lžíci másla. Přidejte chřest a česnek a za stálého míchání vařte, dokud česnek nezavoní a zhnědne a chřest nezačne měknout, 1 až 2 minuty.

Zalijeme hustou smetanou a za stálého míchání dusíme. Osolte, opepřete a za častého míchání vařte, dokud chřest není křupavý, asi 3 minuty.

Krok 4: Uvařte a vymačkejte těstoviny (ponechte si trochu tekutiny na vaření)

Když se voda vyvaří (zjištěno tak, že chřest je již v pánvi) přidejte těstoviny a vařte podle návodu na obalu. Uschovejte 1 šálek tekutiny na těstoviny. Dobře sceďte.

smícháním těstovin s bylinkami, citronovou kůrou, krevetami a chřestem

Krok 5: Smíchejte těstoviny, krevety a chřest s omáčkou

Přidejte vařenou citronovou kůru, estragon a vařte, promíchejte a v případě potřeby zřeďte tekutinou z těstovin, dokud omáčka nepokryje těstoviny a do těstovin se nezahrne koření, chřest a krevety.

Ihned podáváme s plátky citronu.

těstoviny s plátkem citronu

Často kladené otázky a odborné rady

Jde to udělat bez mastného krému?

Aby byl tento recept lehčí, můžete část nebo všechnu hustou smetanu nahradit šťávou z mušlí. Jen se ujistěte, že používáte méně přidané soli podle chuti. Provedením této výměny ušetříte asi 90 kalorií na porci.

Jaký je nejlepší způsob opětovného zahřátí zbytku?

Zbytek lze znovu ohřát, jednu porci v mikrovlnné troubě. Zakryjte pergamenem a zahřívejte na vysoký výkon po dobu 2 minut na porci.

Mohu použít vařené krevety?

Zatímco pečení krevet podle návodu opravdu zlepší celkovou chuť pokrmu, je dobré nahradit krevety vařené. Stačí je přidat do pánve s hustou smetanou a zahřívat, dokud se smetana nezredukuje.

Jaké jsou nejlepší krevety na těstoviny?

Líbí se nám, že těstovinový pokrm připomíná zdravé krevety, takže nám opravdu nejvíc chutná s velkými plnými krevetami. Krevety se prodávají ve velikostech, které se měří počtem krevet na kilogram. Pro tento recept hledejte 26-30 krevet. Před vařením budete muset rozmrazit, odstranit skořápky a vyčistit je.

Jak zabránit slepování andělské pasty na vlasy

Angel hair makarony se vaří velmi rychle a po scezení se slepí, takže je nejlepší zkusit naplánovat dokončení směsi těstovin a krevet současně. Chcete-li to provést, počkejte, dokud se voda z těstovin téměř nevyvaří, a teprve potom spusťte krevety. Příprava krevet a chřestu zabere asi 10 minut, zkuste tomu přizpůsobit čas těstovin.

Pokud máte těstoviny hotové jako první, žádný problém! Stačí jej rychle opláchnout vlažnou vodou, abyste smyli část škrobu. Můžete také použít trochu oleje, abyste zabránili slepení. Znovu se zahřeje na pánvi se směsí krevet a tekutiny na vaření.

dvě misky krevet a chřestové pasty na bílém stole s petrželkou

Další recepty, které se vám budou líbit

Děkuji moc za přečtení. Pokud jste tu noví, možná se budete chtít přihlásit k odběru mého bezplatného týdenního e-mailového zpravodaje pro zdravé recepty, které vám budou doručeny přímo do vaší schránky. Nebo mě sledujte na Instagramu. Pokud uděláte tento recept, vraťte se a zanechte hvězdu hodnocení a přezkoumání!! Velmi si toho vážíme. Užijte si vaření!

Tisk


Popis

Zde je nejdokonalejší jarní předkrm připravený s pastou Angel Hair, šťavnatými krevetami a čerstvým chřestem. Tato pasta z krevet a chřestu je kombinována v rychlé citronové smetanové omáčce s čerstvými bylinkami pro jídlo týdne, které je hotové za půl hodiny!Měřítko

Ingredience

3/4 lžičky sůl a další podle chuti a vodní pasta

1 andělská pasta na vlasy

1 libry oloupaných a nakrájených velkých krevet (26/30 ct)

2 polévkové lžíce nesolené máslo, rozpůlené

1 polévková lžíce extra panenský olivový olej

1 rozdrťte chřest, ořezaný a nakrájený na plátky 2-palcové kusy

5 stroužky česneku, mleté

2/3 šálku Smetana na vaření*

Čerstvě mletý pepř podle chuti

1 lžička citronová kůra plus plátky pro podávání

1 lžička nakrájený estragon (příp 1 polévková lžíce petržel)


Instrukce

 1. Přiveďte velkou misku vody k varu. Přidejte vydatnou špetku soli.
 2. Mezitím osušte krevety papírovými utěrkami.
 3. Rozpusťte 1 polévkovou lžíci másla s olejem ve velké pánvi (nepřilnavé) na vysokou teplotu. Přidejte krevety v jedné vrstvě a vařte na jedné straně, dokud nezhnědnou, růžovou a kudrnatou, 1 až 2 minuty. Pomocí kleští otočte krevety a nechte je vařit, dokud se nerozvaří a nezrůžoví všude, 1 až 2 minuty. Vyjměte krevety na talíř.
 4. Na pánvi rozpustíme zbývající 1 lžíci másla. Přidejte chřest a česnek a za stálého míchání vařte, dokud česnek nezavoní a zhnědne a chřest nezačne měknout, 1 až 2 minuty.
 5. Zalijeme hustou smetanou a za stálého míchání dusíme. Přidejte 3/4 lžičky soli a pepře a vařte za častého míchání, dokud není chřest křupavý, asi 3 minuty.
 6. Když se voda vaří (zjištěno tak, že chřest je již v pánvi) přidejte těstoviny a vařte podle návodu na obalu. Uschovejte 1 šálek tekutiny na těstoviny. Dobře sceďte. (Pokud krevetová směs není hotová, když jsou těstoviny hotové, opláchněte vodou nebo pokapejte olejem a promíchejte, aby se neslepily.)
 7. Přidejte citronovou kůru z andělských vlasů, estragon a vařte, promíchejte a v případě potřeby zřeďte tekutinou z těstovin, dokud omáčka nepokryje těstoviny a do těstovin se nezahrne koření, chřest a krevety. Koření upravte podle chuti. Ihned podáváme s plátky citronu.

Poznámky

Smetana na vaření

Aby byl tento recept lehčí, můžete část nebo všechnu hustou smetanu nahradit šťávou z mušlí. Jen se ujistěte, že používáte méně přidané soli podle chuti. Provedením této výměny ušetříte asi 90 kalorií na porci.

Jak zabránit slepování andělské pasty na vlasy

Angel hair makarony se vaří velmi rychle a po scezení se slepí, takže je nejlepší zkusit naplánovat dokončení směsi těstovin a krevet současně. Chcete-li to provést, počkejte, dokud se voda z těstovin téměř nevyvaří, a teprve potom spusťte krevety. Příprava krevet a chřestu zabere asi 10 minut, zkuste tomu přizpůsobit čas těstovin.

Pokud máte těstoviny hotové jako první, žádný problém! Stačí jej rychle opláchnout vlažnou vodou, abyste smyli část škrobu. Můžete také použít trochu oleje, abyste zabránili slepení. Znovu se zahřeje na pánvi se směsí krevet a tekutiny na vaření.

Na zbytky

Zbytek lze znovu ohřát, jednu porci v mikrovlnné troubě. Zakryjte pergamenem a zahřívejte na vysoký výkon po dobu 2 minut na porci.


Výživa

 • Porce: 1 2/3 šálku
 • kalorie: 525