Supë me petë me pulë dhe qiqra

Kjo është një supë e thjeshtë dhe qetësuese që nuk mund të ndaloj së bërë. Supa është e thjeshtë dhe e lehtë. Unë e bëj vetë lëngun tim të pulës për këtë, por me të vërtetë nuk kam nevojë – çdo supë pule me natrium të ulët dhe me cilësi të mirë do të funksionojë shumë.

Unë zakonisht përdor pako për dumplings të blera në dyqan, përveç nëse jam në humor të gjej kohë për të bërë brumë. Mbushja për petat bëhet me lakër të grirë imët, nëse nuk merrni dot gështenja me ujë. Qepët dhe xhenxhefili janë vërtet të këndshme dhe delikate, ato ndihmojnë çdo gjë të ndihet qetësuese pa u rënduar. Pjata perfekte e vjeshtës!

Përdorni çdo zarzavate që ju pëlqen, më duket e shijshme kontrasti i teksturave që ofron bok choy. Zakonisht e pres vetëm përgjysmë, por për ushqim të lehtë mund ta presësh. Skuqja e petave fillimisht jep një cilësi argëtuese, por mund ta kaloni këtë hap dhe thjesht t’i gatuani ato pak më gjatë.

Shërben 4

Përbërësit

Dumplings (drejt 26-30)

30 pako të rrumbullakëta për petë

350 g pulë të grirë

1 lugë gjelle sojë e lehtë

1 lugë gjelle verë e zier kineze

1 lugë gjelle vaj susami

1 lugë gjelle xhenxhefil të sapo grirë

1/2 filxhan qepë të grirë hollë

150 gr gështenja me ujë, të grira hollë

supë

180 gr petë për supe (ose petë sipas dëshirës)

1 lidhje bok choy

1,5 litra lëng pule

Salcë soje për shije

1/2 lugë vaj susami

Qepë për servirje

udhëzime

Në një tas të madh, kombinoni përbërësit e petës.

Ndani paketat e petës, vendosni një lugë të plotë të përzierjes në qendër të secilës dhe lyeni skajet me ujë. Shtypni skajet së bashku për të krijuar një gjysmërreth. Kapni dhe palosni skajet për t’u mbyllur.

(Ju mund të ngrini petat në këtë fazë dhe të vazhdoni pjesën tjetër herë tjetër!)

Më pas: ngrohni një tigan të madh në zjarr mesatar, pasi të jetë nxehtë, shtoni vaj neutral sa të mbulojë bazën. Shtoni petat me skajet e tyre nga lart për të krijuar një fund të sheshtë. Gatuani për disa minuta derisa të marrë ngjyrë të artë. Le menjane. Ju mund ta bëni këtë në tufa.

Përgatisni petët sipas udhëzimeve në paketim, kullojini dhe ndajini mes tasave.

Lëmë lëngun të ziejë dhe më pas zvogëlohet deri në valë. Sezoni me soje dhe shtoni vaj susami. Shtoni bok choy dhe petat dhe gatuajeni për 3 minuta.

Ndani petat dhe bok choi midis kupave. Kontrolloni edhe një herë erëzën e lëngut dhe më pas hidheni sipër. Spërkateni me qepë.

HH x

thehealthyhunter@gmail.com

[email protected]

Ju mund të shfaqni informacionin tuaj biografik në këtë zonë. Thjesht vizitoni Përdoruesit> Profili juaj> Informacioni biografik