Ta japesh! Libri i Judith Wignale mbi detoksifikimin e papërpunuar dhe të thjeshtë

Konkursi tashmë është mbyllur.

DORËZIMI I NJË LIBRI “Detox i papërpunuar dhe i thjeshtë” !!!

Jam shumë i emocionuar për këtë shpërndarje. Unë e kam dashur Judith Vignal prej vitesh. Ajo është një shpirt rrezatues dhe libri i saj i fundit Raw & Simple Detox është një shembull i shkëlqyer i punës së saj të përkushtuar.

“Detox i papërpunuar dhe i thjeshtë, rinisje e shijshme e trupit për shëndet, energji dhe humbje peshe” ka gjithçka që ju nevojitet për një detoksifikim të butë. Dëshira e Judith është të “prezantojë përfitimet e urisë së lëngjeve duke mbajtur një dietë disi të rregullt”. Ajo beson se ju ende mund të hani ushqim të shijshëm, ndërkohë që ndihmoni trupin tuaj të pastrohet dhe të pushojë. Unë mendoj se ajo e bën këtë mrekullisht në librin e saj.

Ka dy hapa për detoksifikimin e tij. Hapi i parë është eliminimi i ushqimeve dhe kimikateve toksike që shkaktojnë sëmundje. Hapi i dytë është krijuar për t’i dhënë një pushim aparatit tretës dhe “të mbushë trupin tuaj me vitamina, minerale, antioksidantë dhe përforcues imuniteti dhe fitonutrientë kundër plakjes.

Ai përfshin një seksion mbi specifikat e detoksifikimit të papërpunuar, i cili madje përfshin se si të zvogëloni ekspozimin tuaj ndaj toksinave në shtëpi. Ekziston një seksion për karikimin e kuzhinës tuaj, i cili përfshin edhe një listë bazë blerjesh. Dhe ajo nuk ka harruar të përfshijë një seksion për mjetet e kuzhinës.

Jepni si dhuratë @ Rawmazing.com

Do të mësoni teknika detoksifikimi si ushtrime të lehta, pastrim të thatë të lëkurës dhe sauna dhe më pas do të mund të punoni me planet dhe recetat e saj të mrekullueshme.

Judita përfshin një plan 7-ditor detoksifikimi me pak sheqer dhe një plan detoksifikimi 7-ditor me pak yndyrë. Ai madje përfshin udhëzime se si të detoksikoni në dimër. Recetat e saj përfshijnë: lëngje detoksifikuese, smoothie, tonik dhe eliksire, supa, sallata, pjata të ëmbla dhe të shijshme, ëmbëlsira dhe salca, salca dhe pasta. Një seri recetash mjaft të shijshme dhe shumë të shijshme për të zgjedhur. Për të mos thënë që është vërtet një libër i bukur! I shoqi i Judithit e ka bërë foton dhe do të them se ia doli shumë. Nëse nuk mund të prisni për garën, mund ta blini librin e saj këtu: Raw and Simple Detox.

Për udhëzime se si të identifikoheni, klikoni seksionin “HYNI KETU” më poshtë.

Konkursi tashmë është mbyllur.

TË HYSH:

* Thjesht lini një koment në seksionin e komenteve të këtij postimi, duke na treguar pse dëshironi të fitoni këtë libër. Vetëm një hyrje për person.

* Fituesi do të zgjidhet nga një gjenerues numrash të rastësishëm.

* Konkursi përfundon në orën 22:00 PDT të mërkurën, 15 korrik 2015.

* Fituesin do ta shpallim te enjten me 16 korrik.

Paç fat!