vegjetarian

Papardelle me fasule dhe brokoli – receta vegjetariane

Është një pjatë e thjeshtë, por që prezantohet mjaft elegante dhe mund të jetë edhe festive. Fasulet Fava janë shumë ushqyese dhe ne i kultivojmë çdo vit në kopshtin tonë organik vegan. Ata ngrijnë shumë mirë, kështu që mund t’i përdorni gjatë gjithë vitit pas korrjes nga kopshti. Makarona papardel me fasule dhe brokoli. Shërbyer: …

Papardelle me fasule dhe brokoli – receta vegjetariane Read More »

Sallatë dimërore mesdhetare me lakër kaçurrela – Receta vegale

Kale është një nga burimet më të mira të perimeve të freskëta të shëndetshme në veri të dimrit. Ne shijojmë shumë sallata të ndryshme me lakër gjatë muajve të ftohtë. Në fakt, ne kultivojmë lloje krejt të ndryshme të lakra jeshile: lakra jeshile, lakra e purpurt, lakra e kuqe ruse, një varietet vendas i quajtur …

Sallatë dimërore mesdhetare me lakër kaçurrela – Receta vegale Read More »

Torta me çokollatë vegane me dardha dhe salcë karamel – Receta vegane

Ky është një version dimëror i ëmbëlsirës me luleshtrydhe. Është e shijshme dhe bën një kënaqësi të veçantë për ditën e të dashuruarve. Torta me çokollatë nuk është “me të vërtetë” e ëmbël, pasi mbushjet e tjera sjellin ëmbëlsi. Është e shijshme. Torta me çokollatë vegane me dardha dhe salcë karamel rendimenti: 8 ëmbëlsira Përbërësit: …

Torta me çokollatë vegane me dardha dhe salcë karamel – Receta vegane Read More »