Tagliatelle vegane me brokoli dhe krem ​​patate, qepe te kuqe aromatike dhe qepe me rozmarine – Veganblog

Tagliatelle vegane me brokoli dhe krem ​​patate, qepe te kuqe dhe te nxehte me trëndafil dhe rozmarinë
Një pjatë e parë kushtuar Inverno. Spezie esaltano dhe sapori klasike të patateve dhe brokolit. Rozmarina dhe zenzero i japin një aromë mesdhetare kësaj pjate të shijshme të shtuar në ditën e Freddie.

Një pjatë e parë kushtuar Inverno. Shpesh përmban përbërës të thjeshtë si patate dhe brokoli me erëza aromatike si një afresk të freskët dhe rozmarinë. Shënimi i fundit i shkallës së dhënë nga prania e gjendjes. Fragmente mesdhetare për një delikatesë të shijshme.

Përbërësit për 4 persona:

250 g kokërr serola di grano duro
125 g ujë
200 gr brokoli
1/2 vesa e panxharit picola
1 patata e mërkurë
200 g di sote natyrale
Shitje Marino
2 thumba aglio
Pezeto e një gruaje
1 shpatull rozmarinë
2 gota qyqe
Vaji ekstravergin i ullirit

Procedura:
Peliamo la potata e la tagliamo a pezzi grossolani. Provojmë kanellën e brokolit, laviamon dhe më pak se të gjitha patatet për rreth 30 minuta. Scholare e trattenere un po ‘di aqua di cottura. Frullare con latte di soia, un po ‘di marino e oli extravergine di oliva.

Ne përgatisim tagliatelle vegane:
në një ciotola impastiamo farina e acqua. Poi ricaviamo delle sfoglie con la sfogliatrice e infine ripassiamo nell’apposita fessura per fare le tagliatelle. Mettiamo a bollire l’acqua per la pasta salando leggermente.
Në një padella bëjmë saltare, me një ekstraversion vaji ulliri, trito di mezza cipolla, gli spicchi di aglio, l’uvetta, një pezzetto di zenzero fresco i un rametto di rosmarino. Saliamo leggermente. Makaronat Appena janë cotta al dente la ripassiamo në padella.

Për lartësinë e pjatës:
ne qender te pjates hedhim nje krem ​​brokoli dhe pate dhe mbi tagliatelle appena saltate. Një tenxhere me vaj dhe të nxehtë

Merrni më shumë informacion falas!

Ju duhet të merrni certifikatat e produkteve VEGANOK dhe t’i ftoni ata të përmirësojnë biletat tuaja.
Vetëm me pjesëmarrjen e të gjithëve na duhet të bëjmë diferencën për salvaguardia del pianeta.