The Iron You: Easy Chimichurri Chicken

Chimichuri është një salcë klasike argjentinase e bërë nga majdanoz, rigon, hudhër, thekon paprika, uthull të verës së kuqe dhe vaj ulliri.
Deri më tani, kjo është një nga erëzat e mia të preferuara. Ajo sjell në jetë gjithçka me të cilën spërkat: mish, peshk, madje edhe tofu. Është pothuajse universale.
Është gjithashtu një marinadë e shkëlqyer për pulën. Gjoksi ose këmbë pule të marinuara, të gatuara në perfeksion dhe të zbukuruar me një lugë të madhe salcë chimichchuri shtesë, është një nga pjatat më të mira me mish pule.

Pulë e lehtë Chimichuri
Chimichurri nuk merr kohë për t’u përgatitur. Përpunoni barishtet dhe hudhrat në një përpunues ushqimi, shtoni përbërësit e mbetur dhe salca e velit është gati. Shumë i zoti, a?
Sigurisht, nëse ndiheni veçanërisht të sofistikuar, mund të prisni hudhrat dhe barishtet me dorë në një dërrasë prerëse. Duhet pak më shumë, por gjithsesi mund të bëhet. Për të mos përmendur, do t’ju bëjë të ndiheni si kuzhinier.

Pulë e lehtë Chimichuri
E mbuluar me cilësi jeshile dhe e mbushur me sasinë e përsosur të ngrohtësisë dhe shijes, kjo pulë e lehtë Chimichurri sigurisht që do t’i kënaqë të gjithë.
Jam i bindur se kjo pulë e lehtë Chimichurri do të bëhet shpejt një element kryesor gjatë javës. Kombinohet mirë me oriz të bardhë, quinoa, perime të skuqura, pure patatesh ose pothuajse çdo gjë.

Pulë e lehtë Chimichuri Shtypeni këtë recetë!

Përbërësit
Shërben 4

1 lb gjoks pule të prerë në rripa
3 thelpinj hudhra
1 lugë çaji kripë
1 filxhan majdanoz i freskët (gjethe dhe kërcell)
½ Një gotë me gjethe rigon të freskët ose 2 lugë gjelle rigon të thatë
½ lugë çaji me thekon paprika (rregulloni sipas shijes)
½ lugë çaji piper i zi i bluar
3 lugë gjelle uthull vere të kuqe
½ filxhan vaj ulliri plus 1 lugë gjelle

udhëzime

Vendosni thelpinj hudhre, kripë, majdanoz dhe rigon në tasin e një përpunuesi ushqimi. Pulsoni derisa të prisni në feta dhe të aromatizoheni.
Përndryshe, vendosni thelpinjtë e hudhrës në një dërrasë prerëse dhe prisni përafërsisht. Shtoni një lugë çaji kripë dhe grijeni masën me anën e një thike derisa të formohet një pastë. Zhvendoseni makaronat në anën e dërrasës së prerjes dhe prisni majdanozin dhe rigonin së bashku me pjesën tjetër të lugës së saj të kripës.
Grini pastën e hudhrës dhe barishtet e grira në një enë dhe shtoni thekat e paprikës, piperit të zi, uthullës dhe vajit të ullirit. Përziejini derisa të kombinohen plotësisht.
Vendoseni pulën në një enë të cekët (ose qese Ziploc) dhe fërkoni rreth gjysmën e salcës chimichurri mbi pulën, duke e mbajtur gjysmën tjetër për servirje. Nëse përdorni një qese Ziploc, tundeni qesen derisa salca të shpërndahet në mënyrë të barabartë.
Lëreni të qëndrojë për të paktën 15 minuta (mund të ftoheni edhe gjatë natës; vetëm lëreni të arrijë temperaturën e dhomës përpara se ta gatuani.)
Kur të jeni gati për të gatuar, ngrohni lugën e mbetur të vajit të ullirit në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni shiritat e pulës dhe gatuajeni derisa të mbarojnë lëngjet, duke i përzier herë pas here. Duhet të zgjasë rreth 3 deri në 4 minuta për çdo anë.
Shërbejeni me salcën e mbetur chimichuri.

Fakte të ushqyerit

Një porcion salcë, i shpërndarë me një lugë, jep 454 kalori, 32 gram yndyrë, 3 gram karbohidrate dhe 36 gram proteina.