V egan D ad: Sallatë Cezar i pjekur në skarë me kërpudha

Kjo është një recetë që kam zhvilluar më shumë se dy vjet më parë dhe që nuk e pa dritën e ditës. Me sezonin e Barbecues, tani mendova se do t’i heq pluhurin. Ndoshta nuk ka asgjë që dua më shumë se kërpudhat e marinuara, të pjekura në skarë. Dhe sigurisht eshumë do të mendojnë se jeni një person argëtues kur përgatisni këtë sallatë tradicionale si pjatë kryesore – gjithçka bëhet në një Barbekju!

PËRBËRËSIT

·
½ filxhan (125 mL) qumësht soje (më shumë nëse është e nevojshme)
·
½ filxhan (125 mL) majonezë vegane
·
2 lugë gjelle (10 ml) lëng limoni të saposhtrydhur
·
2 thelpinj hudhre te vogla, te grira
·
1 lugë gjelle kaperi të bluar
·
½ lugë çaji salcë soje e lehtë, sheqer kaf
·
¼ lugë çaji uthull molle, pluhur mustardë, pluhur qepë
·
majë xhenxhefil të bluar
·
kripë dhe piper për shije
·
2 zemra të vogla marule rome
·
¼ e një gote (60 mL) me lëng limoni të saposhtrydhur
·
2 lugë gjelle (30 mL) vaj ulliri
·
kripë e farkëtuar
·
16 kërpudha të mëdha shiitake, me kërcell të hequr
·
3/4 lb (375 g) kërpudha deti me kërcell
·
1/2 filxhan (125 mL) krutona

Grijini në vaj dhe ngrohni paraprakisht skarën në mesatare

Veshja:

1. Në një tas mesatar, përzieni përbërësit e salcës. Rregullojeni sipas shijes me kripë dhe piper dhe holloni me më shumë qumësht soje për të marrë konsistencën e dëshiruar.

sallatë:

1. Prisni rumanishten përgjysmë për së gjati, duke e lënë bërthamën të paprekur.

2. Në një enë mesatare rrihni lëngun e limonit, vajin, kripën dhe kajenin. Lyejeni lehtë anën e prerë të romainës. Rumin e lemë mënjanë në një tigan.

3. Vendosni kërpudhat (goditjet e prera në copa më të vogla nëse është e nevojshme) në përzierjen e mbetur të lëngut të limonit në një tepsi. Hidhe për një pallto. Sezoni me kripë të kalitur. Lëreni të marinohet për 15 minuta

4. Vendoseni rumanishten me anën e prerë poshtë në skarë. Vendosni kërpudhat në skarë. Thekra në Barbecue për rreth 3 minuta në një anë të lyer me yndyrë dhe kërpudha për rreth 3-5 minuta në secilën anë.

5. Vendosni secilën gjysmë të rumit në një pjatë. Shpërndani kërpudhat shiitake në mënyrë të barabartë midis pjatave. Hiqni kërcellet e kërpudhave të detit dhe ndajini ato midis pjatave. Spërkateni me krutona. Spërkateni me salcë. Shërbejeni.