V egan D reklama: Bukë Garbanzo (ose role)

E zhvillova këtë recetë për të hequr qafe kutitë e shumta me fasule që kisha në frigorifer, të shtrydhura nga akuafabi i tyre i çmuar. Fasulet rrisin përmbajtjen e proteinave të bukës dhe e pasurojnë brumin, duke i dhënë asaj një strukturë tepër të butë dhe një thërrime më delikate. Edhe pse kërpudha ka më shumë erë si fasule, qiqrat nuk dallohen në bukën e përfunduar. Unë gjithmonë bëj një recetë të dyfishtë (në dy tas të veçantë) dhe piqem katër bukë, ose dy bukë dhe një duzinë rrotullash. (Dhe kërkoj falje për matjet e mia idiosinkratike. Pikërisht kështu kthehem.)

PËRBËRËSIT

Bëni 2 bukë ose 12 rrotulla

Kërpudha

– 1 lb 1 oz miell (shih shënimin 1 më poshtë *)

– Hidhni një lugë gjelle maja të menjëhershme

– 1/2 kanaçe qiqrash të pakripura (shih shënimin 2 më poshtë *) + ujë të nxehtë për të bërë 20 oz

brumë

– e gjithë kërpudha

– 11 okë miell

– 1/3 filxhan sheqer kaf të paketuar

– 3 ons gjalpë

– 2 1/4 lugë kripë

METODA

1 Bëni sfungjerin: Rrahim miellin dhe majanë bashkë. Vendoseni enën e blenderit në peshore, shtoni qiqrat, më pas ujin për të bërë 20 ouncë. Përziejini derisa të jenë shumë të lëmuara. Shtoni në miell dhe përzieni me një lugë druri derisa të përzihet. Do të duhet pak yndyrë për bërrylin. Mbulojeni dhe lëreni të qëndrojë për një orë.

2. Bëni brumin: shtoni përbërësit e mbetur në pandispan dhe gatuajeni brumin. Ziejeni për 5-7 minuta ose derisa të jetë e qetë.

3. Lëreni në një tas të lyer me pak vaj për një orë ose derisa të dyfishohet në vëllim.

4. Shponi brumin. Nëse bëni bukë: ndani në dysh, formoni bukë dhe lëreni të fryhet në tepsi buke 1.5 kg. E pjekim ne 350 per 38-40 minuta. Nëse bëni role: ndani në 12 pjesë dhe formoni copa. Rrafshoni në feta dhe lëreni të ngrihet në një tepsi të madhe (ose dy) të veshur me letër pjekjeje. E lyejmë me qumësht soje dhe e pjekim në 400 gradë për 15-17 minuta.

* SHËNIM 1: Mund të përdorni miell të fortë pjekjeje, miell universal ose një përzierje të të dyjave. Mielli universal i jep bukës një ndjesi “bukë fshatare” dhe është perfekt për hamburgerë dhe simite hot dog (dhe bën bukë të mrekullueshme gjithashtu). Kur përdor miell të fortë, zakonisht pres majat e ëmbëlsirave (dhe simitet e hamburgerit) para pjekjes (siç mund ta shihni në foto). Mund të përdorni edhe miell integral, por mund t’ju duhet të shtoni më shumë ujë në brumin përfundimtar.

* SHËNIM 2: E kuptoj se kutitë e qiqrave ndryshojnë në madhësi. Zakonisht këtu ato janë rreth 12-15 ons. Gjysma e secilës kuti do të funksionojë, për sa kohë që lëngu juaj total është 20 ons.