V egan D reklama: Sweet Patate Challah

Prej kohësh kam dashur ta publikoj këtë recetë. Patatet e ëmbla janë mënyra ime e re e preferuar për të zëvendësuar vezët në recetat për brumin e pasuruar të bukës. Kjo e bën tortën e fundit të këndshme dhe të butë dhe i shton ngjyrë brumit, i cili imiton të verdhat e shumta të vezëve të një salle nevegan. Ky është një version i recetës së Peter Reinhart nga Punoni bukë çdo ditë, por unë përdor një blender për të përfshirë patatet në përbërësit e lëngshëm. Mund ta lini brumin të vijë në frigorifer, më pas t’i jepni formë dhe ta piqni të nesërmen siç kërkon ai, por unë zakonisht i bëj të gjitha në të njëjtën ditë sepse nuk kam kohë dhe hapësirë ​​në frigorifer për të ndjekur metodën e tij. Receta jep rezultate të besueshme çdo herë. Më besoni: Unë bëj të paktën dy receta në javë që fëmijët të kenë kifle për drekën e shkollës.


Bëni 2 marshmallow ose 16 role

PËRBËRËSIT
Të gjitha matjet janë pesha, jo vëllimi

– 17 ons ujë të ngrohtë

– 2,5 ons vaj

– 4 ons patate të ëmbël të ziera (shih shënimin * më poshtë)

– 3 ons sheqer

– 14 g maja të menjëhershme

– 19 g kripë

– 2 lb 3 oz miell buke

– qumësht soje për larje

METODA

1. Në blender hedhim ujin, vajin, patatet e ëmbla, sheqerin, majanë dhe kripën. Përziejini derisa të jetë e qetë.

2. Shtoni lëngun në miell në një tas të madh dhe hidheni në brumë. Ziejeni derisa të jetë e qetë.

3. Formoni një top dhe lëreni të ngrihet, të mbuluar, në një tas të madh të lyer me vaj derisa të dyfishohet në vëllim.

4. Nga këtu, YouTube është miku juaj. Përcaktoni sa gërsheta dëshironi në bukën tuaj (në foton më sipër janë 6 gërsheta) dhe gjeni një video se si ta thurni atë. Mos harroni se receta bën dy bukë.

5. Vendosni petat e thurura në një tepsi të veshur me letër pjekjeje (idealisht të dyja petat në një fletë të madhe). Përhapeni me qumësht soje.

6. Lëreni të ngrihet, pa mbuluar, në zjarr derisa të jetë dyfishuar pothuajse në vëllim (rreth 1 orë). Vazhdoni të lyeni me qumësht soje çdo 15 minuta ose më shumë për të parandaluar tharjen e brumit dhe krijimin e shtresave të qumështit të sojës (kjo do t’i japë bukës këtë përfundim me shkëlqim kur të piqet).

7. Ndërkohë që brumi po rritet, ngrohim furrën në 350.

8. Piqini për 20 minuta, më pas kthejeni tavën dhe piqini edhe për 15-20 minuta të tjera, derisa petë të skuqen në mënyrë të barabartë dhe të tingëllojnë të zbrazëta kur godasin fundin. Furra me konvekcion me të vërtetë ndihmon që buka të skuqet në mënyrë të barabartë.

SHËNIM PËR HIFLKI

Kjo është edhe receta ime për role – bëj 16 role, të cilat i bëj si 4 x 4 tufa në një tabaka të madhe. I lyejme me qumesht soje si grimca buke, por i pjekim ne 400 per 15-17 minuta duke e kthyer taven pergjysme. Ose i shpërndani, prisni majat para pjekjes dhe spërkatni me farat e susamit pas përhapjes së fundit të qumështit të sojës (si në foton më poshtë).

Ose bëni kifle me hot dog / salcice.

* Shënim: Lëvoren e patates së ëmbël e shpoj disa herë me një pirun, më pas e gatuaj në mikrovalë në një mjedis me patate. Është i shpejtë dhe bën patate të ëmbla që nuk janë shumë të lagura.